9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наталія Солейко озвучила позицію керівництва Вінницької обласної Ради щодо проблемних питань оздоровлення дітей та молоді під час засідання у Комітеті Верховної Ради України Роздрукувати

18 лютого під час комітетських слухань, на яких обговорювалися проблемні питання щодо забезпечення функціонування закладів оздоровлення та відпочинку дітей за нових законодавчих умов, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко висловила позицію керівництва Вінницької обласної Ради щодо вирішення зазначених питань.

– На превеликий жаль, в ході обговорення жодним учасником слухань не було порушено питання оздоровлення молоді, яке раніше розглядалося спільно з питанням оздоровленням дітей і фінансувалося з тих самих джерел. На сьогодні у нас залишилася єдина державна оздоровча установа – Український дитячий центр «Молода гвардія» в місті Одесі та декілька приватних – в окремих областях, лікування у яких є недосяжним для 90% дітей різних вікових категорій, в тому числі, й студентської молоді. Варто зауважити, що у вищих навчальних закладах навчається багато неповнолітніх, а також студентів пільгових категорій, – наголосила у своєму виступі Наталія Солейко, звертаючись до присутніх на засіданні.

Вона поінформувала, що у нашій області є три санаторії-профілакторії, які діють у вищих навчальних закладах і щорічно надають послуги 1800 студентам, зокрема, Вінницького національного медичного університеті ім. М.І. Пирогова, Вінницького національного технічного університету та Вінницького державного педагогічного університету ім. М.М. Коцюбинського. За її словами, це – суттєва медична допомога, в першу чергу, тим студентам, які, не перериваючи стаціонарного навчання, мають можливість отримати безкоштовне обстеження, надане фаховим медперсоналом, а також реабілітаційне лікування в умовах санаторіїв-профілакторів.

– Тому припинення фінансування цих структурних підрозділів наших університетів ставить під загрозу питання оплати роботи медперсоналу та безкоштовного оздоровлення студентів. І якщо зміни до Закону "Про загальнообов’язкове державне страхування" не повернуть можливості часткового фінансування студентських санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, то ми чекаємо на відпрацювання іншого, доступного для молоді методу фінансування. Зокрема, від Вінницької обласної Ради ми будемо звертатися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо відміни запропонованої норми «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», а також пошуку інших джерел фінансування для збереження системи оздоровлення та відпочинку дітей і молоді, – резюмувала заступник голови обласної Ради Наталія Солейко.

Повернутись Створено: 20 лютого 2015 року, 12:30 Переглядів: 859

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація