Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Наталія Солейко: «Вінниччина - це чудовий подільський край з його неповторними мальовничими містами й містечками!» Роздрукувати

Про це заявила заступник голови обласної Ради Наталія Солейко на відкритті Міжнародної наукової конференції «Міста і містечка Поділля від доби Середньовіччя до початку ХХ-го століття», яке відбулось 24 вересня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею. Учасників зібрання також привітали голова облдержадміністрації Валерій Коровій, та начальник управління культури ОДА Станіслав Городинський.

Вінниччина - це чудовий подільський край з його неповторними мальовничими містами й містечками! Тому дуже приємно, що Міжнародна конференція проходить у нас, на Поділлі. Це свідчить про особливу цікавість до нашого краю. На превеликий жаль, багато років ми вивчали історію Радянського Союзу, Росії, Стародавнього Єгипту, Західної Європи в різні часи, проте дуже погано знали історію України, і зокрема, історію рідного краю, адже ця тема дуже мало висвітлювалася в друкованих виданнях і нею займалися лише ті люди, які мали відношення до певної професії. Тому ваша повсякденна діяльність – це один із шляхів збереження окремих населених пунктів, які втратили перспективу свого подальшого розвитку і можуть назовсім зникнути з карти нашої області, – констатувала Наталія Солейко, вітаючи учасників зібрання від імені голови обласної Ради Сергія Свитка і депутатів обласної Ради.

Важливість і значимість теми форуму з огляду на ті процеси, які сьогодні відбуваються в Україні, зокрема, процесу децентралізації, підкреслив у своєму виступі голова облдержадміністрації Валерій Коровій. За його словами, розвиток місцевого самоврядування в різні історичні часи сприяв розвитку міст, як осередків культури, торгівлі, різноманітних ремесел тощо.

 

Керівники області побажали учасникам конференції нових творчих надбань, успіхів та плідної діяльності.

Під час зібрання також відбулось нагородження кращих краєзнавців Поділля Почесними грамотами та спеціальними відзнаками.

Для довідки: Міжнародна наукова конференція краєзнавців триватиме два дні. В ній беруть участь науковці із Польщі та різних міст України – Києва, Харкова, Рівного, Білої Церкви, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Вінниці та Вінницької області. Підготовлено понад 70 доповідей, які охоплюють багато аспектів міської історії та етнографії в досліджуваний період.

Представлені матеріали торкаються найважливіших, найцікавіших і мало вивчених сторінок нашого краю. Вперше вводяться в науковий обіг численні документи, плани та світлини. Вінцем праці представницького кола науковців стане ілюстрований збірник матеріалів конференції.

Основні напрямки роботи конференції: історіографічні та джерелознавчі аспекти міської історії Поділля; археологічні дослідження міських осередків; до історії заснування міських населених пунктів; здобуття селами містечкового статусу та зворотній процес; міста і містечка як промислові й торговельні осередки; фактори міського поступу в різні періоди; городяни: соціальний, національний і релігійний аспекти; міське управління та самоуправління, планування, забудова і благоустрій міст та містечок; розвиток медицини й освіти; культурно-етнографічні аспекти міського життя; архітектурна історія міст і містечок.

Повернутись Створено: 24 вересня 2015 року, 17:22 Переглядів: 1069

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація