Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Наталія Солейко вивчала питання щодо можливості перепрофілювання комунальних закладів охорони здоров’я Роздрукувати

22 липня заступник голови обласної Ради Наталія Солейко під час робочої поїздки до Крижопільського району відвідала ще один заклад, який знаходиться в комунальній власності територіальних громад Вінницької області – Соколівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат.

Варто нагадати, що 24 червня цього року на засіданні чергової 38-ї сесії Вінницької обласної Ради було ухвалено рішення (№908) «Про припинення шляхом ліквідації Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи–нтернату Крижопільського району Вінницької обласної Ради». В одному із пунктів зазначеного рішення йдеться про те, що після здійснення організаційно-правових заходів щодо ліквідації майно цієї школи буде закріплено за іншим комунальним закладом обласної Ради.

Проект рішення про ліквідацію був ініційований Департаментом освіти і науки облдержадміністрації. Під час його обговорення було зазначено, що на Вінниччині нині діє 17 подібних закладів для дітей з особливими потребами, Зважаючи на те, що сьогодні система освіти працює у напрямку інклюзивного навчання (тобто – дітей з особливими потребами навчатимуть у звичайних школах), потреби у такій розгалуженій системі спеціальних шкіл-інтернатів уже немає. Оскільки цього року у Соколівській школі-інтернаті навчалося менше, ніж півсотні дітей, а працюючого персоналу – до 40 осіб, відповідно, це – економічно невигідно.

Як повідомила Наталія Солейко, на сьогодні одним із пріоритетних напрямів діяльності керівництва обласної Ради є вивчення питання щодо функціонування окремих закладів галузі охорони здоров’я, які є об’єктами спільної власності територіальних громад Вінницької області, а також можливості подальшого перепрофілювання їх в інші заклади в структурі комунальної власності.

Спільно із головним лікарем Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» Олександром Служивим вони ознайомилися із матеріально-технічною базою Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. Оглянули навчальні кабінети, спальні, кімнати гігієни, вбиральні, харчоблок, приміщення їдальні, лазні, пральне відділення, котельню, а також поспілкувалися з керівником та працівниками школи-інтернату.

Як розповіла директор Марія Тимчик, Соколівська школа-інтернат розташована на території садиби родини Бжозовських, яку було засновано у кінці XVIII – на початку XIX ст. Структура садиби й окремі його складові чудово збереглися до цих пір. Найбільш ранній будинок з прибудованими до нього господарськими приміщеннями – кухнею, коморою, льодовнею є рідкісним зразком житлово-господарського будівництва кінця XVIII століття.

Садиба розташовувалась по обидва боки ставка і струмка, які були частиною ландшафтного парку. Невеликий парк був розташований переважно на протилежному боці від житлового та господарського секторів садиби: збереглися чудові багатовікові дерева – дуб, липа, модрина та інші.

За словами директора Марії Тимчик, весь їхній колектив сьогодні займається підготовкою і виконанням робіт для передачі майна та приміщення у власність інших закладів. Як зазначила керівник ліквідованого закладу, працівники впорядковують територію, завершують ремонти будівель, аби передача відбулась у терміни, визначені рішенням сесії обласної Ради.

Повернутись Створено: 24 липня 2015 року, 16:18 Переглядів: 1038

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація