Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наталія Солейко вивчала пропозиції та зауваження погребищан щодо питання добровільного об’єднання громад Роздрукувати

З метою вивчення пропозицій і зауважень до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, 11 червня заступник голови обласної Ради Наталія Солейко взяла участь у семінарі-нараді посадових осіб місцевого самоврядування Погребищенського району на тему: «Перспективи формування та розвитку територій громад».

Окрім керівництва району, до обговорення питань долучилися депутати районної ради, голови постійних комісій, міський та сільські голови, громадські активісти, представники засобів масової інформації.

Під час засідання заступник голови районної ради Сергій Волинський ознайомив присутніх із порядком денним наради-семінару, до якого було внесено питання «Про проект Стратегії збалансованого розвитку Вінницької області та територій громад Погребищенського району на період до 2020 року» та «Про проект Перспективного плану формування територій громад Погребищенського району».

Виступаючи перед учасниками зібрання, Наталія Солейко повідомила, що керівництвом обласної Ради продовжується вивчення пропозицій і зауважень до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, внесеного обласною державною адміністрацією на розгляд чергової сесії обласної Ради.

Відповідно до зазначеного проекту, у Погребищенському районі буде сформовано дві спроможні територіальні громади з потенційним адміністративним центром у місті Погребище та у селі Плисків.

Нас цікавить ваша позиція, ваші зауваження й пропозиції, які ви висловите щодо процесу формування плану стратегічного збалансованого розвитку Вінницької області та територій громад Погребищенського району на період до 2020 року, але, на мою думку, більш проблематичним і непростим є вирішення питання про об’єднання територіальних громад. Тому я хочу почути вашу позицію, висловлену щиро й обґрунтовано, мотивацію тих чи інших дій, ваші думки щодо перспективних планів та очікуваних результатів, – зазначила заступник голови обласної Ради.

Вона зауважила, що у процесі формування нових територій необхідно врахувати всі особливості, які здійснюються за принципами конституційності, законності, добровільності, економічної ефективності, прозорості та відповідальності. А також у перспективному плані об’єднання територіальних громад має передбачатись наявність навчальних і лікувальних закладів, шляхи сполучення, територіальна наближеність населених пунктів до адміністративного центру.

Під час обговорення проекту Перспективного плану формування територій громад Погребищенського району були озвучені різні точки зору виступаючих, висловлені пропозиції та зауваження щодо методів впровадження реформи.

Окремі очільники територіальних громад висловлювали неоднозначні думки щодо доцільності реформування, мотивуючи своє бачення відсутністю економічно-фінансового обґрунтування. Також було зауважено, що процес реформування має базуватися на принципі добровільності, а не «нав’язуватися зверху»; висловлено стурбованість, чи насправді стане якіснішим надання адміністративних послуг населенню, як будуть здійснюватися земельні відносини; чи не призведе така реформа до ліквідації навчальних і лікувальних закладів в тих населених пунктах, які приєднаються до адміністративного центру тощо. Тому реформування має здійснюватися із врахуванням думки всіх громадян та в інтересах жителів кожного населеного пункту.

Я хочу наголосити, що обласна Рада у затвердженні проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, який запропонувала облдержадміністрація, в будь-якій ситуації буде підтримувати позицію територіальних громад. Тому ви до цього повинні підійти дуже виважено, і якщо рішення, прийняте вами, буде мати певні перспективи, ми будемо його підтримуват та допомагати відстоювати вашу позицію, – підсумувала сказане Наталія Солейко.

Повернутись Створено: 12 червня 2015 року, 18:03 Переглядів: 942

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація