Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наталія Солейко взяла участь у парламентських слуханнях Роздрукувати

2 липня заступник голови обласної Ради Наталія Солейко взяла участь у парламентських слуханнях на тему: «Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави». Відкриваючи засідання, Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський наголосив, що парламентські слухання мають визначити, які завдання є головними сьогодні для підтримки наукової галузі.

Він повідомив, що ініціатором проведення слухань виступив Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти. Заступник Голови Верховної Ради України звернув увагу на широку зацікавленість до тематики парламентських слухань з боку профільних Комітетів Верховної Ради України, зокрема, з питань аграрної політики та земельних відносин, з питань промислової та інвестиційної політики, з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, з питань охорони здоров’я, з питань соціальної політики та праці.

Він повідомив, що до участі в слуханнях запрошено народних депутатів України, керівників Уряду, представників Адміністрації Президента України, Ради національної безпеки і оборони, національних академій наук, керівників і представників місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі науки, працівників наукових установ, вищих навчальних закладів, наукових кіл і громадських організацій.

Руслан Кошулинський констатував, що впродовж останніх двадцяти років у державі фактично відсутній запит на наукові дослідження і високотехнологічні розробки.

– Це свідчить про те, що держава практично не надає реальних пріоритетів цьому напряму, а наука існує за залишковим принципом фінансування, адже у державному бюджеті на 2014 рік на  науку заплановано виділити 0,27% ВВП, що є найнижчим показником за всі часи існування України. І це при тому, що у Законі України «Про наукову та науково-технічну діяльність» закладена норма щодо витрат на науку в розмірі 1,7% від ВВП, – зазначив він.

Заступник Голови Верховної Ради проаналізував причини кризового стану наукової сфери. Він зазначив, що її фактично залишено без уваги держави, система державного управління науково-технічною сферою є неефективною, в Україні відсутні дієві механізми довгострокового та середньострокового прогнозування і планування соціально-економічного розвитку держави, застарілою є технологічна база науки та бракує коштів для приведення її у відповідність до сучасних вимог.

– Тому, час приймати кардинальні рішення, а сьогоднішня розмова дасть можливість законотворцям знайти відповіді на запитання – які завдання є головними сьогодні для підтримки наукової галузі, які бар’єри треба забирати, яким повинно бути ставлення до науки з боку органів влади, – зауважив Руслан Кошулинський, зазначивши, що від швидкого та ефективного вирішення накопичених проблем залежить і економічний розвиток країни, і її безпека. 

Повернутись Створено: 3 липня 2014 року, 12:11 Переглядів: 837

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація