Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

Наталія Солейко взяла участь у відкритті меморіальної дошки на честь Василя Даниловича Білика Роздрукувати

19 червня у Вінницькому національному медичному університеті (ВНМУ) ім. Пирогова з нагоди Дня медичного працівника відбулось відкриття меморіальної дошки на честь доктора медичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України, лауреата Державної премії України, почесного ректора ВНМУ, почесного громадянина м. Вінниці Василя Даниловича Білика. У церемонії відкриття взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій та заступник голови обласної Ради Наталія Солейко.

Я хочу передати вам велику шану від обласної Ради та її голови Сергія Свитка, який особисто знав таку видатну людину Вінниччини, неординарну особистість з великою кількістю позитивних рис – Василя Даниловича Білика. Я була студенткою, коли Василь Данилович працював проректором, і можу сказати, що його дуже любили та поважали не лише студенти, а й колеги, бо в ньому одночасно поєднувались не тільки інтелігентність, а й велич і простота. Він міг порадити та допомогти кожному у всіх життєвих ситуаціях. Пам'ять про нього ще й зараз шанують всі вінничани, знаючи його, як почесного громадянина нашого міста, як науковця, як дуже патріотичну людину, яка зробила свій вагомий внесок у розвиток науки і педагогіки, підтвердженням чого є подальший розквіт нашого університету, – зазначила у своєму слові Наталія Солейко, звертаючись до керівників закладу, викладачів, студентів, колег, друзів та родичів Василя Даниловича Білика.

Відкриття меморіальної дошки – це велика заслуга тієї людини, яку ми всі сьогодні пам’ятаємо. І пам'ять про тих людей, які робили добро, які рухали країну вперед, буде довго жити в наших серцях, – наголосив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Пам'ять про видатного земляка присутні вшанували покладанням до меморіальної дошки корзин та квітів.

Для довідки: Василь Данилович Білик (14 січня 1923 року - 12 лютого 2006 року), вчений, педагог, доктор медичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України, почесний ректор ВНМУ ім. М.І. Пирогова, почесний громадянин м. Вінниці. Він пропрацював в університеті більш як піввіку – з 1950го, коли після закінчення „з відзнакою” Вінницького медичного інституту був зарахований в клінічну ординатуру при кафедрі нервових хвороб.

До цього, з 1941 по 1946 рік служив у Червоній Армії, пройшов Велику Вітчизняну війну, яка завадила йому продовжити розпочате у 1940 році навчання у Київському медичному інституті ім. Богомольця. Туди він поїхав після навчання у Вапнярській середній залізничній школі Томашпільського району.

В 1951 році Василь Білик був переведений на посаду асистента кафедри нервових хвороб ВМІ, у 1966 році по конкурсу обраний доцентом кафедри, у 1973 році – професором. З 1977 року був призначений завідувачем кафедри нервових хвороб ВМІ, з 1971 року працював проректором з навчальної роботи, а у 1974 році був призначений ректором Вінницького медичного інституту (ВМІ). На цій посаді Василь Данилович працював до 1988 року.

У всі роки ректорства професор Білик очолював раду ректорів Вінницького вузівського центру, до якого входять вищі навчальні заклади Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей. Неодноразово обирався депутатом Вінницької обласної ради.

За період діяльності Василя Даниловича на посаді ректора в інституті були відкриті два нові факультети (підвищення кваліфікації лікарів з філіалом у м. Хмельницькому, підготовчий факультет для іноземних громадян), проблемна наукова лабораторія з вивченню лікувальних якостей радонових вод курорту Хмільника.

Було започатковане навчання іноземних громадян на основних факультетах, випущено понад 8 тисяч лікарів, підготовлено 180 кандидатів та 28 докторів медичних наук, 1984 року інститут був нагороджений орденом „Знак Пошани”.

За роки ректорства професора Василя Білика було збудовано 3 студентські гуртожитки, спортивно-оздоровчий табір, їдальня та аудиторний корпус на території обласної лікарні. У короткі терміни були налагоджені тісні наукові зв’язки з ВНЗ багатьох республік СРСР, а також із зарубіжними країнами.

З 1988 року Василь Данилович працював професором кафедри нервових хвороб. Василь Данилович – автор близько 80 наукових друкованих праць з клінічної неврології. Він особисто підготував 3 докторів та 12 кандидатів медичних наук, 3 магістрів медицини, 12 клінічних ординаторів. Ученого було нагороджено орденами трудового Червоного прапора і Дружби народів, багатьма медалями. За  значний особистий внесок в розвиток медичної науки та охорони здоров’я в місті, підготовку висококваліфікований медичних кадрів, активну участь в громадському житті міста Василь Данилович Білик у 1998 році отримав звання Почесного громадянина м. Вінниці.

Повернутись Створено: 19 червня 2015 року, 18:38 Переглядів: 1825

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація