9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наталія Солейко взяла участь у відзначенні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Роздрукувати

12 грудня  в рамках відзначення  Дня  вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відзначається щороку 14 грудня, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко відвідала Вінницький обласний  спеціалізований  клінічний  диспансер радіаційного захисту населення, де зустрілась з  учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що перебувають на лікуванні в цьому  закладі та представниками громадських організацій, які опікуються проблемами наслідків Чорнобильської аварії.

У зібранні  також  взяли участь: головний лікар Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Василь Даценко та представники громадських організацій Чорнобиля - Валерій Проценко, Василь Продан, Олександр Маркорій, Микола Демчук, Володимир Войтов.

У своєму виступі перед чорнобильцями Наталія Солейко зупинилась на питаннях їх медичного обслуговування, забезпечення житлом, оздоровлення. Вона також наголосила, що попри фінансові труднощі, цьогоріч на соціальний захист ліквідаторів та їхніх родин у Вінницькій області виділено державою понад 39 ,6 млн. грн.

Присутні ліквідатори аварії на ЧАЕС порушили також проблемні питання пільгового забезпечення соціальних гарантій державою відповідно до чинного Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та домовились надати перелік проблем керівництву обласної ради та ОДА. Було відмічено також проблему розгалуженості громадських організацій, які опікуються ліквідаторами та іншими постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи, необхідності спільної діяльності. Ці та інші питання всі згодились обговорити на спільній конференції громадських організацій Чорнобиля.

Заступник голови обласної Ради від імені голови обласної Ради Сергія Свитка побажала ліквідаторам щастя, здоров’я, довгих років життя, бадьорого духу і благополуччя та запевнила, що обласна влада і надалі буде вживати заходів до виконання державних програм соціального захисту чорнобильців, вишуковуватиме місцеві можливості для покращення  їхнього життя.

Відзначивши заслуги перед областю та країною тих людей, що ризикували своїм життям і здоров’ям заради прийдешніх поколінь, представники обласної влади вручили найактивнішим Почесні грамоти обласної Ради та обласної державної адміністрації.

На завершення заходу,  при сприянні Наталії Солейко, для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС відбувся концерт за участі викладачів та студентів комунального вищого навчального закладу «Вінницьке училище культури і мистецтв ім.  М.Д.Леонтовича».

Довідка.

На сьогоднішній день в області мешкає 90 062 особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 4 832 учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, в тому числі 1 609 осіб – віднесені до І категорії, тобто інваліди внаслідок захворювань, пов’язаних з Чорнобильською катастрофою; 84 241 потерпілих, в т.ч. 16 896 дітей та 894 вдови громадян, смерть яких пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.

Повернутись Створено: 12 грудня 2014 року, 17:19 Переглядів: 1374

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація