21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Наталія Солейко взяла участь у засіданні Ради регіонального розвитку Роздрукувати

12 червня Рада регіонального розвитку затвердила пропозиції щодо змін до Конституції в частині реформи системи місцевого самоврядування та децентралізації, які найближчим часом буде направлено на розгляд Конституційної Комісії. У засіданні взяла участь заступник голови обласної Ради Наталія Солейко.

Згідно з пропозиціями Ради регіонального розвитку, при формуванні Конституційною Комісією змін до Конституції має бути зафіксовано, що система місцевого самоврядування базується на засадах Європейської Хартії місцевого самоврядування. Україна ратифікувала цей документ більше 15 років тому, але реалізація його принципів розпочалася лише минулого року. Мова йде про принципи субсидіарності, фінансової самодостатності та повсюдності. При цьому базовою територіальною одиницею є територіальна громада.

Наступне, що має бути зафіксоване у Конституції — це трирівнева структура місцевого самоврядування, що включає рівні громад, районів та областей. При чіткому розмежуванні повноважень основні питання місцевого значення вирішуються на рівні громад.

Також було наголошено, що необхідно забезпечити й передбачити в Конституції право місцевих державних адміністрацій здійснювати контроль і нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування.

Окрім змін до Основного закону, рада обговорила питання реалізації Закону «Про добровільні об’єднання територіальних громад».

За інформацією Першого заступника Глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука, вже 7 областей розробили та прийняли перспективні плани об'єднання. Була відзначена необхідність забезпечення консолідованої роботи решти місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування – районних та місцевих рад, із залученням мерів міст – по розробці перспективних планів у стислий термін. В подальшому територіальні громади, за бажанням, зможуть користуватися цими планами для об'єднання.

Учасниками зібрання також було зазначено на необхідності забезпечити належну інформаційно-консультаційну та роз’яснювальну роботу серед громадян України. Люди мають зрозуміти ефективність таких змін для кожного громадянина, переконатися в тому, що об’єднання територіальних громад буде саме добровільним, а не примусовим, наголосив Перший заступник Глави АПУ.

Було вирішено на місцях розгорнути діяльність місцевих рад регіонального розвитку, щоб діалог відбувався також на рівні голів місцевих державних адміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування, мерів міст, експертів, лідерів громадської думки.

Для реалізації рішень Ради буде створено 5 робочих груп – щодо нормативно-правового супроводу державної регіональної політики та процесу децентралізації влади, щодо міжрегіональної інтеграції та співробітництва, щодо бюджетної децентралізації та міжбюджетних відносин та з питань регіонального розвитку на базі державного і приватного партнерства, а також щодо інформаційно-консультативного супроводу процесу реформи децентралізації влади.

Джерело інформації: http://www.president.gov.ua/news/rada-regionalnogo-rozvitku-zatverdila-propoziciyi-shodo-refo-35504

Повернутись Створено: 15 червня 2015 року, 12:50 Переглядів: 756

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація