23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Наталія Солейко взяла участь у засіданні Ради регіонального розвитку Роздрукувати

12 червня Рада регіонального розвитку затвердила пропозиції щодо змін до Конституції в частині реформи системи місцевого самоврядування та децентралізації, які найближчим часом буде направлено на розгляд Конституційної Комісії. У засіданні взяла участь заступник голови обласної Ради Наталія Солейко.

Згідно з пропозиціями Ради регіонального розвитку, при формуванні Конституційною Комісією змін до Конституції має бути зафіксовано, що система місцевого самоврядування базується на засадах Європейської Хартії місцевого самоврядування. Україна ратифікувала цей документ більше 15 років тому, але реалізація його принципів розпочалася лише минулого року. Мова йде про принципи субсидіарності, фінансової самодостатності та повсюдності. При цьому базовою територіальною одиницею є територіальна громада.

Наступне, що має бути зафіксоване у Конституції — це трирівнева структура місцевого самоврядування, що включає рівні громад, районів та областей. При чіткому розмежуванні повноважень основні питання місцевого значення вирішуються на рівні громад.

Також було наголошено, що необхідно забезпечити й передбачити в Конституції право місцевих державних адміністрацій здійснювати контроль і нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування.

Окрім змін до Основного закону, рада обговорила питання реалізації Закону «Про добровільні об’єднання територіальних громад».

За інформацією Першого заступника Глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука, вже 7 областей розробили та прийняли перспективні плани об'єднання. Була відзначена необхідність забезпечення консолідованої роботи решти місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування – районних та місцевих рад, із залученням мерів міст – по розробці перспективних планів у стислий термін. В подальшому територіальні громади, за бажанням, зможуть користуватися цими планами для об'єднання.

Учасниками зібрання також було зазначено на необхідності забезпечити належну інформаційно-консультаційну та роз’яснювальну роботу серед громадян України. Люди мають зрозуміти ефективність таких змін для кожного громадянина, переконатися в тому, що об’єднання територіальних громад буде саме добровільним, а не примусовим, наголосив Перший заступник Глави АПУ.

Було вирішено на місцях розгорнути діяльність місцевих рад регіонального розвитку, щоб діалог відбувався також на рівні голів місцевих державних адміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування, мерів міст, експертів, лідерів громадської думки.

Для реалізації рішень Ради буде створено 5 робочих груп – щодо нормативно-правового супроводу державної регіональної політики та процесу децентралізації влади, щодо міжрегіональної інтеграції та співробітництва, щодо бюджетної децентралізації та міжбюджетних відносин та з питань регіонального розвитку на базі державного і приватного партнерства, а також щодо інформаційно-консультативного супроводу процесу реформи децентралізації влади.

Джерело інформації: http://www.president.gov.ua/news/rada-regionalnogo-rozvitku-zatverdila-propoziciyi-shodo-refo-35504

Повернутись Створено: 15 червня 2015 року, 12:50 Переглядів: 732

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація