Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Наталія Солейко взяла участь в обговоренні питань щодо організації медичної допомоги хворим на цукровий діабет Роздрукувати

23 вересня в приміщенні Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К.Заболотного відбулась конференція лікарів-ендокринологів, лікарів первинної ланки та хірургів області «Про організацію медичної допомоги хворим на цукровий діабет та його ускладнень на Кубі та у світі». У зібранні взяли участь заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, президент Асоціації Діабетологів Куби, віце-президент Міжнародної Діабетичної Федерації Мануело Вера Гонзалез (Куба), голова ради Української Діабетичної Федерації Валентина Очеретенко, головний лікар Вінницького обласного клінічного ендокринологічного диспансеру Пилип Прудиус; працівники галузі охорони здоров’я, студенти медичних закладів.

– Я хочу підкреслити важливість нинішнього зібрання, яке проводить керівництво комунального закладу обласної Ради – Вінницького обласного клінічного ендокринологічного диспансеру, тому що це – надзвичайно актуальна конференція і важливі проблемні питання, які ви сьогодні порушуєте. Ми всі знаємо, що в Україні майже 4 % пацієнтів хворіють цукровим діабетом. І ця тенденція не відрізняється від загальної тенденції в світі, а свідчить про те, що кожні 15 років кількість хворих цукровим діабетом збільшується вдвічі. Ще у 2004 році було відомо, що кількість пацієнтів з таким діагнозом вже перевищила кількість хворих на ВІЛ/СНІД. Такі темпи поширення цієї хвороби можна назвати епідемією, незважаючи на те, що це захворювання не є інфекційним. На превеликий жаль, ми вкрай рідко стикаємося з економічним обґрунтуванням негайного вирішення всіх проблем щодо ранньої діагностики і лікування цукрового діабету, адже відомо, що витрати на лікування й обстеження дітей значно менші, ніж на дорослого. Ще однією не менш важливою проблемою є те, що нам невідома істинна статистична картина хворих на цукровий діабет в Україні, бо не всі пацієнти приходять на обстеження своєчасно, – багато з них звертаються до лікарів вже на стадії різних ускладнень, тому статистика у 2,4% є сумнівною, – констатувала Наталія Солейко.

Також заступник голови обласної Ради зауважила, що в нашій країні для організації медичної допомоги хворим на цукровий діабет є недостатньою увага з боку держави і, зокрема, Міністерства охорони здоров’я України. Тому виникають проблеми щодо кадрового забезпечення, постачання медичних препаратів, якісного обладнання тощо.

Наталія Солейко побажала учасникам конференції плідної роботи, гідних умов праці та налагодження контактів для співпраці із Світовою асоціацією діабетологів.

Під час зібрання своїми знаннями і досвідом поділився із присутніми президент Асоціації Діабетологів Куби, віце-президент Міжнародної Діабетичної Федерації Мануело Вера Гонзалез, а також виступила голова ради Української Діабетичної Федерації Валентина Очеретенко.

Для довідки: в Україні на запрошення Української Діабетичної Федерації (УДФ) з 21 по 24 вересня перебуває ведучий фахівець світу в царині діабетичної ступні, президент Асоціації Діабетологів Куби, віце-президент Міжнародної Діабетичної Федерації Мануело Вера Г онзалез.

Згідно з програмою візиту, 23 вересня 2015 року Мануело Вера Гонзалес відвідав Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр, який є одним із ведучих центрів в Україні з надання педіатричної допомоги.

У програмі візиту також заплановано лекцію Мануело Вера Гонзалеза для ендокринологів, лікарів первинної ланки та хірургів щодо проблемних питань організації надання допомоги хворим із синдромом діабетичної стопи, а також щодо досвіду організації охорони здоров’я на Кубі та надання допомоги при діабетичній ступні; проведення прес-конференції та підписання Меморандуму про співпрацю між громадською організацією «Вінницька обласна асоціація ендокринологів» та Асоціацією Діабетологів Куби.

Зазначена проблема є найбільш актуальною в контексті сучасної ситуації щодо поширеності цукрового діабету та його ускладнень не лише в Україні, а й у всьому світі. Адже вперше за історію людства неінфекційні хвороби стали основною причиною смертності та захворюваності в світі (60%).

В Україні поширеність ЦД становить 2,4% усього населення (при цьому фактична поширеність в 3 - 4 рази вища). За даними ВООЗ, у 2011 році кількість хворих із цукровим діабетом у світі досягла 366 млн. чоловік, та прогнозується, що до кінця 2015 року кількість хворих досягне 400 млн., тому що вона подвоюється кожні 15 років, тобто мова іде про епідемію цукрового діабету серед дорослого населення. Найбільш стрімкий ріст захворюваності спостерігається у країнах, що розвиваються - у країнах Азії, Африки та Південної Америки.

Повернутись Створено: 24 вересня 2015 року, 11:03 Переглядів: 1149

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація