Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Наталія Солейко взяла участь в обговоренні питання автономізації закладів охорони здоров'я Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Наталія Солейко взяла участь у засіданні круглого столу на тему «Автономізація закладів охорони здоров’я», який відбувся у Верховній Раді України.

Зібрання пройшло за участю заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця та фахівців Міністерства, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, народних депутатів - членів Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, керівництва і членів Національної академії медичних наук, представників профспілок, обласних рад, місцевих державних адміністрацій.

За інформацією Наталії Солейко, учасники засідання обговорили моделі автономізації закладів охорони здоров’я, їх перспективи та вплив на реформування медицини в Україні й підготовки закладів охорони здоров’я до автономізації. Особливу увагу приділили проблемам безпосереднього надання автономії лікарням, шляхам перетворення державних комунальних медичних закладів у державні та комунальні приватні підприємства або створені на змішаній формі власності.

Розробники змін до Закону України вважають автономію лікарень надзвичайно важливою, оскільки вона наділяє заклади охорони здоров’я додатковими інструментами, що спонукають їх реагувати на зовнішні та внутрішні економічні виклики, знаходити й приймати самостійні ефективні та оперативні рішення на місцевому рівні, пристосовуючись до місцевої специфіки. Автономія також дозволяє регулювати питання найму та звільнення персоналу, оплати його праці, дає можливості для пошуку інвестицій, проведення закупівель, коригування структури послуг тощо. Передбачається призначення керівників медичних підприємств на конкурсних засадах, контрактна форма призначення медиків на роботу, ліцензування на тільки медичних підприємств, а й право лікаря надавати медичні послуги. Декларується оптимізація медичних установ, одночасно із забороною ліквідації та скорочення мережі, що не зовсім є послідовним.

Водночас, процес надання автономії на сьогодні пов'язаний з великою кількістю неврегульованих питань: збільшенням публічної підзвітності, забезпеченням чесності, прозорості та ефективності використання коштів, освоєнням відповідними центральними й місцевими органами влади нової ролі замовника та покупця медичних послуг. Не визначено, хто буде платником медичної послуги – пацієнт, роботодавець, чи страхова компанія, невідомий обсяг безкоштовних послуг, гарантованих державою.

Учасники круглого столу окреслили неврегульовані питання і розпочали професійну дискусію для найбільш ефективного їх опрацювання.

Зокрема, народний депутат України Олег Мусій у своєму виступі зазначив, що він вважає злочинним перетворення в комерційні медичні підприємства державних або комунальних закладів, як шлях до приватизації, адже Україна позиціонує себе соціальною державою.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець повідомила, що подані зміни до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я» підтверджують попередньо висловлену Комітетом позицію щодо оцінки діяльності Міністерства охорони здоров'я України – 9 членів Комітету із 10 визнали її недостатньою.

Ольга Богомолець озвучила позицію Комітету Верховної Ради України, який готовий допомогти Міністерству охорони здоров'я України у його діяльності та запропонувала доопрацювати Закон України в найкоротший термін.

Заступник голови обласної Ради Наталія Солейко закликала всіх небайдужих  – медиків, науковців, представників громадських організацій не бути пасивними, а вивчати внесені зміни до зазначеного проекту Закону України та пропонувати свої зауваження і варіанти.

 

Повернутись Створено: 8 червня 2015 року, 11:58 Переглядів: 875

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація