26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Наталія Солейко: «За всіх часів український народ намагався здобути волю і розвиватися як самостійна, демократична, єдина і соборна держава» Роздрукувати

25 вересня у місті Липовці відбулось урочисте відкриття пам'ятного знака українським та польським жовнірам, які полягли в бою із загонами більшовицької Росії під час прориву лінії фронту у червні 1920 року на околицях цього міста.

 

У церемонії відкриття пам’ятного знака на честь полеглих загиблих поляків та українців взяли участь заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, заступник Генерального Консула РП у Вінниці Войцєх Мрозовський, представник Сейму РП (нижня палата парламенту), голова фонду “Свобода і Демократія” Міхал Дворчик; голова ГО “Кресов'яци”, редактор часопису “Слово Польське”, радник голови обласної Ради Юрій Войціцький; керівники обласної, районної та міської влади, польські гості, історики і краєзнавці, представники духовенства, учні шкіл, жителі містечка.

Нас зібрала тут сумна подія 95-річної давності, яка висвітлює маловідомі сторінки нашої історії, які багато років від нас приховувалися. Багатовікова історія нас пов’язує і з польським народом. За ініціативи громадської організації «Кресов'яци», Липовецької міської ради та багатьох небайдужих людей ми сьогодні біля пам’ятного знака, який відкривається на честь полеглих на цій землі українських та польських громадян, які, кожний по-своєму, але все ж таки разом, боролися за незалежність. За всіх часів український народ намагався здобути волю і розвиватися як самостійна, демократична, єдина і соборна держава. Але, на жаль, не завжди вдавалося українському народові зробити так, щоб наша країна стала незалежною назавжди. 24 роки незалежності підтверджують це, тому що ми всі є свідками, а дехто – учасниками подій, які відбувалися 2014 року на Майдані. І мета цього була – європейська єдність та незалежність нашої української держави, саме така, якої хотів український народ, – підкреслила у своєму виступі Наталія Солейко, передаючи подяку від імені голови обласної Ради Сергія Свитка ініціаторам вшанування пам’яті загиблих поляків та українців, а також жителям громади за їхню активну громадську позицію.

Я хочу сказати, що кожний народ має і зобов’язаний знати свою історію, і ніхто не має права приховувати від своїх громадян ті події, які відбувалися в різні часи – ні добрі, ні сумні, тому що, аналізуючи і вивчаючи ці факти, ми можемо запобігти повторенню подібних історій на нашій землі, коли масово гинули люди, застрелені та закатовані іншим режимом. Тому ми не мусимо ставати залежними від неправильних рішень окремих політиків, від яких не повинен страждати жоден народ. Бо український народ має розвиватися вільно й демократично на своїй землі, яку любить і завжди буде прикрашати! – наголосила заступник голови обласної Ради.

Вона також зазначила, що з польським народом нас завжди поєднували не лише добросусідські відносини, а й дружні та родинні стосунки.

Ми це цінуємо і плануємо продовжувати нашу співпрацю у всіх сферах діяльності. Зичимо польському та українському народам злагоди і процвітання, а будь-які конфліктні питання вирішувати дипломатичним та мирним способом, основаним на біблейських принципах, – побажала Наталія Солейко, завершуючи свій виступ.

                                                        

Під час церемонії вшанування пам’яті полеглих до присутніх також звернулися ініціатори встановлення пам'ятного знака, представники Республіки Польща, керівники місцевої влади.

Після молитви за Батьківщину і душі померлих, яку відслужили настоятелі Храму під покровом  непорочного зачаття Діви Марії отці Андрій і Василь, право відкрити пам’ятний знак було надано міському голові Михайлу Майданюку та заступнику Генерального Консула РП у Вінниці Войцєху Мрозовському.

Присутні також ознайомились із світлинами, присвяченими подіям спільної боротьби українських та польських солдат, які полягли в бою із загонами більшовицької Росії.

Для довідки: відкриття пам'ятного знака українським та польським жовнірам, які полягли в бою із загонами більшовицької Росії під час прориву лінії фронту у червні 1920 року на околицях цього міста відбулось за ініціативи та співфінансування Вінницької ГО “Кресов'яци” й Фонду “Свобода та Демократія’’ і Липовецької міської ради.

Церемонія відкриття відбулась в рамках вшанування 95-ї річниці українсько-польського союзу (Пакт Пілсудський-Петлюра). Протягом року, починаючи з квітня, у Вінниці, Києві, Хмельницькому та інших містах відбулись історичні конференції, відкриття тематичних виставок, присвячених визвольній боротьбі польського та українського народів з російсько-більшовицьким окупантом; відтворення подій 1920 року за участю представників польських та українських реконструкційних груп (Кам'янець- Подільський і Гданськ) та низка інших заходів.

Повернутись Створено: 28 вересня 2015 року, 16:06 Переглядів: 765

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація