Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Наукова еліта Вінниччини закликає владу зберегти вінницькі «Мури» від руйнування Роздрукувати

6 жовтня у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації, за ініціативи голови Міжфракційного депутатського об’єднання «Національна пам’ять», депутата Вінницької обласної Ради 7 скликання Володимира Барцьося, відбулась прес-конференція на тему: «Збережемо Вінницькі «Мури» від руйнування».

 Участь у заході взяли доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри Історії України Вінницького державного педагогічного університету імені М. М.Коцюбинського Ольга Коляструк, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, головний архітектор області Леонід Гужва, секретар Вінницької Єпархії УПЦ МП отець Владислав, завідувач сектору охорони культурної спадщини управління культури і мистецтва ОДА Михайло Потупчик, директор Вінницької філії «НДІ проектреконструкції» Наталя Котощук, громадські діячі, науковці, краєзнавці міста й області.

В ході прес-конференції йшлося про те, що у м. Вінниці під загрозою знищення опинилась історична і архітектурна перлина нашого міста й області 17-18 століть, пам'ятка архітектури національного значення, усім відомі «Мури», а саме «Башта та мур» по вул. Мури, 1 і вул. Монастирській.

Група науковців, істориків, краєзнавців, працівників вінницьких музею і архіву, громадських діячів, студентів б’ють на сполох – вони звертаються до керівництва обласної та міської влади, депутатського корпусу з проханням зберегти Вінницькі «Мури» від руйнування. Якщо не вжити негайних заходів, то пам'ятка опиниться під загрозою остаточного руйнування.

Зокрема, підписанти звернення на ім’я Голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія та Вінницького міського голови Сергія Моргунова пропонують встановити відео-спостереження за пам’яткою «Башта та мур» (охоронний номер № 55/3), що знаходиться по вул. Мури, 1 та вул. Монастирській; вирішити проблему з ливневими стоками, що призводить до замочування фундаментів «Башти та муру»; виконати розпорядження голови Вінницької ОДА від 04.12.2015 р. №749 щодо передачі усього комплексу на баланс Вінницького обласного краєзнавчого музею (бо, де-юре, музей значиться як балансоутримувач пам’ятки, а де-факто, користувачем досі залишається релігійна громада УПЦ МП); пришвидшити затвердження проекту протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт, з метою його практичного втілення; провести музеєфікацію місця археологічних досліджень, проведених на території пам’ятки у 2013-2015 роках, в рамках якого було виявлено багато унікальних історичних артефактів.

- В цьому питанні важливе широке публічне обговорення, - підкреслив депутат обласної Ради Володимир Барцьось. - По-перше, необхідно терміново зупинити процес руйнування пам’ятки, по-друге – здійснити комплекс невідкладних протиаварійних, консерваційних робіт. Лише після виконання цих першочергових завдань можна планувати подальші кроки із збереження та краєзнавчо-туристичного розвитку усього комплексу «Мури». Вирішення цієї проблеми буде тестом для влади на наявність політичної волі реалізувати цей важливий проект для усієї громади, щоб врятувати пам'ятку і дати їй шанс на нове життя, а для громадянського суспільства - завершити розпочату раніше справу і проконтролювати процесс її виконання. Сиві свідки подій «Мури» вистояли у війні і лихоліттях, які пронеслися по нашій подільській землі, допоможемо ж їм вистояти в сьогоденні, щоб зберегти для нащадків.

 

Повернутись Створено: 7 жовтня 2016 року, 10:05 Переглядів: 1078

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація