15 липня, о 10.30 в приміщенні обласної Ради (303 каб.) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв'язків з громадськістю                                                      

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

Науковці обговорюватимуть дослідження свідчень учасників та очевидців подій Революції Гідності Роздрукувати

25 жовтня на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбулася V Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Усні історичні дослідження: сучасні тенденції, напрями та перспективи».

Організаторами конференції виступили управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва, кафедра філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології факультету історії, етнології і права ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, Державний архів Вінницької області, комунальний вищий навчальний заклад «Вінницька академія неперервної освіти», обласна організація Національної спілки краєзнавців України, обласна краєзнавча організація «Поділля», громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини».

Від імені керівництва та депутатського корпусу обласної Ради учасників і гостей конференції привітав депутат обласної Ради Сергій Лановик.

– Історичні дослідження, якими ви займаєтесь, є дуже актуальними для сьогодення, – зауважив Сергій Якович, - адже за радянських часів історія вивчалася за іншими підручниками, а наука проходила відповідну цензуру. Тому, завдяки проведенню таких конференцій, ми маємо можливість переглянути нашу українську історію, відтворити правдивість окремих фактів і подій, які відбувалися в минулому.

Він підкреслив, що питання, заплановані для обговорення, направлені також і на те, щоб зрозуміти причину військових дій, які відбуваються сьогодні на Сході України, адже вони є підтвердженням того, що не всі громадяни знають історію своєї держави.

– Я дуже хочу, щоб за результатами вашої роботи суспільство зрозуміло своє коріння і відчуло, що ми – українці, щоб ми спільно знайшли свій національний стержень, який нас всіх об’єднає, – наголосив Сергій Лановик.

Депутат побажав присутнім успіхів у творчих пошуках, плідної праці та нових досягнень у діяльності.

Учасники V Міжнародної науково-практичної конференції у своїх наукових доповідях та повідомленнях протягом двох днів поділяться напрацюваннями останніх років за напрямами: «Історичний ґранд-наратив М. С. Грушевського у сприйнятті сучасного українця: пам’ять, міфи, реалії та прагнення»; «Радянська повсякденність другої половини XX століття»; «Революція гідності: свідчення учасників та очевидців подій»; «Військовий синдром: війна очима дитини» (Друга світова війна, АТО).

Програмою Конференції передбачено пленарне та секційні засідання, майстер клас «Усна історія: від теорії до практики», презентаційний майданчик, квест. Під час роботи зібрання будуть організовані презентації наукових та краєзнавчих видань, книжкової продукції видавничого центру «Академія», демонструватимуться фільми, відео- та фонозаписи очевидців сучасних та історичних подій.

Довідково. На І Міжнародній науково-практичній конференції «Краєзнавство в системі розвитку духовності і культури регіону», що відбулася у жовтні 2008 року та на II Міжнародній науково-практичній конференції «Краєзнавство: історичний досвід та перспективи розвитку» (жовтень 2010 року) були прийняті рекомендації та резолюція, в яких відзначалися здобутки, а також були передбачені завдання на подальшу перспективу.

III Міжнародна науково-практична конференція «Роль краєзнавства в соціально-економічному і культурному розвитку регіону» відбулася у жовтні 2012 року. На конференції порушувалися та обговорювалися питання розкриття ролі краєзнавства в соціально-економічному й культурному розвитку регіону, поглиблення партнерських взаємозв’язків з державними установами, закладами, громадськими організаціями, творчими спілками, національно-культурними товариствами, науковцями, краєзнавцями для збереження історичної пам’яті територіальних громад, забезпечення виявлення, збору та популяризації - інформації про минувшину та сьогодення рідного краю.

У жовтні 2014 року відбулася IV Міжнародна конференція «Усна історія як важлива складова краєзнавчої діяльності», під час якої були заслухані та обговорені наукові доповіді, повідомлення, презентації, аналізувався стан усних історичних досліджень у різних регіонах України і країнах близького зарубіжжя.

Повернутись Створено: 25 жовтня 2016 року, 14:00 Переглядів: 1069

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація