Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Неформальні зустрічі Роздрукувати

Сергій Татусяк поговорив з вчителями про їхню місію у селі

Після літніх відпусток голова обласної Ради Сергій Татусяк відновив зустрічі із педагогами області, які проходять курси підвищення кваліфікації в інституті післядипломної освіти педагогічних працівників. Такі неформальні бесіди відбуваються в рамках проекту обласної Ради – формування Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року.

29 серпня С.Татусяк зустрівся зі 100-особовою групою викладачів історії та фізичного виховання. Голова поінформував педагогів, на якій стадії наразі знаходиться процес формування Стратегії-2020. Так, на сьогодні сільські, селищні та міські громади завершують обговорення та внесення пропозицій до стратегічного документа. Найближчим часом місцеві ради затверджуватимуть стратегії на сесіях (до речі, деякі сільські ради вже прийняли свої стратегії).
Сергій Татусяк наголосив, що робота зі стратегічного планування на цьому не завершиться.
– Просвітницька робота з громадою має проводитися постійно. З особистих прийомів громадян я знаю, що часто люди мають проблеми через свою необізнаність. А хто як не вчителі – чи не єдина інтелігенція на селі – має здійснювати «лікбез» в громаді?! – зазначив С.Татусяк.
Серед слухачів були переважно педагоги із сільської місцевості, відтак вони ставили голові чимало питань щодо аграрної сфери. Так, наприклад, освітян турбує те, що нинішнього сільгоспінвестора не можливо зобов’язати виконувати свої повноваження.
– Платять за паї хто скільки хоче: в одному селі 400 кг зерна за гектар, а в сусідньому – півтори тонни. А земля та сама і врожаї ті самі, – обурювався чоловік з Гайсинщини.
Сергій Татусяк зауважив, що наразі облдержадміністрація та обласна Рада працюють над тим, щоб кожна громада уклала зі своїм інвестором соціальну угоду, у якій було б конкретно прописано, скільки підприємець платить на розвиток соціальної сфери села.
– Ця угода має визначити: інвестор платить, наприклад, 50 чи 100 гривень з гектара землі в сільський бюджет. Якщо в нього, припустимо, 500 гектарів, то це вже 50 тисяч гривень на розвиток села. Тому піднімайте це питання у громаді, заставляйте інвесторів платити за вашу землю, – порадив голова педагогам.
Також Сергій Татусяк відповів на запитання з приводу реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи


Повернутись Створено: 30 серпня 2012 року, 00:00 Переглядів: 972

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація