Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

  • Уряд подовжив адаптивний карантин до 31 жовтня

    Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив 26 серпня. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що документ передбачає посилення низки обмежувальних заходів. – Карантин в Україні подовжується до 31 жовтня 2020 року. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випа ....

Неформальні зустрічі Роздрукувати

Сергій Татусяк поговорив з вчителями про їхню місію у селі

Після літніх відпусток голова обласної Ради Сергій Татусяк відновив зустрічі із педагогами області, які проходять курси підвищення кваліфікації в інституті післядипломної освіти педагогічних працівників. Такі неформальні бесіди відбуваються в рамках проекту обласної Ради – формування Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року.

29 серпня С.Татусяк зустрівся зі 100-особовою групою викладачів історії та фізичного виховання. Голова поінформував педагогів, на якій стадії наразі знаходиться процес формування Стратегії-2020. Так, на сьогодні сільські, селищні та міські громади завершують обговорення та внесення пропозицій до стратегічного документа. Найближчим часом місцеві ради затверджуватимуть стратегії на сесіях (до речі, деякі сільські ради вже прийняли свої стратегії).
Сергій Татусяк наголосив, що робота зі стратегічного планування на цьому не завершиться.
– Просвітницька робота з громадою має проводитися постійно. З особистих прийомів громадян я знаю, що часто люди мають проблеми через свою необізнаність. А хто як не вчителі – чи не єдина інтелігенція на селі – має здійснювати «лікбез» в громаді?! – зазначив С.Татусяк.
Серед слухачів були переважно педагоги із сільської місцевості, відтак вони ставили голові чимало питань щодо аграрної сфери. Так, наприклад, освітян турбує те, що нинішнього сільгоспінвестора не можливо зобов’язати виконувати свої повноваження.
– Платять за паї хто скільки хоче: в одному селі 400 кг зерна за гектар, а в сусідньому – півтори тонни. А земля та сама і врожаї ті самі, – обурювався чоловік з Гайсинщини.
Сергій Татусяк зауважив, що наразі облдержадміністрація та обласна Рада працюють над тим, щоб кожна громада уклала зі своїм інвестором соціальну угоду, у якій було б конкретно прописано, скільки підприємець платить на розвиток соціальної сфери села.
– Ця угода має визначити: інвестор платить, наприклад, 50 чи 100 гривень з гектара землі в сільський бюджет. Якщо в нього, припустимо, 500 гектарів, то це вже 50 тисяч гривень на розвиток села. Тому піднімайте це питання у громаді, заставляйте інвесторів платити за вашу землю, – порадив голова педагогам.
Також Сергій Татусяк відповів на запитання з приводу реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи


Повернутись Створено: 30 серпня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1038

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація