Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Цьогорічні проєкти розвитку територіальних громад подаватимуться також до міжнародних програм

    Про особливості проведення та оформлення проєктних заявок для 17 обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад сьогодні, 13 лютого, обговорили з громадами Вінницької області. Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування за дорученням обласної Ради, спільно з облдержадміністрацією та експертами Асоціації провели онлайн-с ....

Неформальні зустрічі Роздрукувати

Сергій Татусяк поговорив з вчителями про їхню місію у селі

Після літніх відпусток голова обласної Ради Сергій Татусяк відновив зустрічі із педагогами області, які проходять курси підвищення кваліфікації в інституті післядипломної освіти педагогічних працівників. Такі неформальні бесіди відбуваються в рамках проекту обласної Ради – формування Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року.

29 серпня С.Татусяк зустрівся зі 100-особовою групою викладачів історії та фізичного виховання. Голова поінформував педагогів, на якій стадії наразі знаходиться процес формування Стратегії-2020. Так, на сьогодні сільські, селищні та міські громади завершують обговорення та внесення пропозицій до стратегічного документа. Найближчим часом місцеві ради затверджуватимуть стратегії на сесіях (до речі, деякі сільські ради вже прийняли свої стратегії).
Сергій Татусяк наголосив, що робота зі стратегічного планування на цьому не завершиться.
– Просвітницька робота з громадою має проводитися постійно. З особистих прийомів громадян я знаю, що часто люди мають проблеми через свою необізнаність. А хто як не вчителі – чи не єдина інтелігенція на селі – має здійснювати «лікбез» в громаді?! – зазначив С.Татусяк.
Серед слухачів були переважно педагоги із сільської місцевості, відтак вони ставили голові чимало питань щодо аграрної сфери. Так, наприклад, освітян турбує те, що нинішнього сільгоспінвестора не можливо зобов’язати виконувати свої повноваження.
– Платять за паї хто скільки хоче: в одному селі 400 кг зерна за гектар, а в сусідньому – півтори тонни. А земля та сама і врожаї ті самі, – обурювався чоловік з Гайсинщини.
Сергій Татусяк зауважив, що наразі облдержадміністрація та обласна Рада працюють над тим, щоб кожна громада уклала зі своїм інвестором соціальну угоду, у якій було б конкретно прописано, скільки підприємець платить на розвиток соціальної сфери села.
– Ця угода має визначити: інвестор платить, наприклад, 50 чи 100 гривень з гектара землі в сільський бюджет. Якщо в нього, припустимо, 500 гектарів, то це вже 50 тисяч гривень на розвиток села. Тому піднімайте це питання у громаді, заставляйте інвесторів платити за вашу землю, – порадив голова педагогам.
Також Сергій Татусяк відповів на запитання з приводу реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи


Повернутись Створено: 30 серпня 2012 року, 00:00 Переглядів: 938

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація