Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Необхідно розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг Роздрукувати

Нині ми спостерігаємо ситуацію, коли значна кількість людей поставлена на межу виживання, поглиблюється соціальна та майнова нерівність, різниця у рівнях доходів, знижується ступінь задоволення потреб населення, зростає безробіття, знижуються якість та рівень життя, зростає соціальна напруга в суспільстві. Про це говорив депутат обласної Ради Геннадій Мазур на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке пройшло 11 грудня на базі Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку щодо стану обслуговування мешканців області у наданні соціальної допомоги.

– Виступаючи на засіданні,  вніс  такі пропозиції, – повідомляє Геннадій Федорович, –  розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг, яка  б визначила  цілі та пріоритетні напрями розвитку системи надання соціальних послуг; створити  ефективну  систему надання соціальних послуг та підвищити їх якість та рівень задоволення потреб отримувача таких послуг; оптимізувати роботу діючої мережі установ та закладів комунальної власності, що надають соціальні послуги; запровадити надання інноваційних соціальних послуг, що сприятиме доступності та задоволенню у повному обсязі потреб осіб у соціальних послугах;  підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

Більшість населення в сучасних умовах на фоні низького рівня доходів, високих темпів інфляції, різкого підвищення цін на товари та тарифів на житлово-комунальні послуги не може реалізувати свої соціально-економічні інтереси, зберегти чи підвищити соціальний статус, отримати кваліфіковану медичну допомогу та якісну освіту.

В період реформування системи соціальних послуг, проведення структурних реформ та децентралізації фінансування установ та закладів соціальної сфери важливо не залишити без допомоги жодної людини, яка потребує державної підтримки.

Це є найважливіший показник спроможності влади, вважає Геннадій Мазур.

– Ми повинні розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг, яка  б визначила  цілі та пріоритетні напрями розвитку системи надання соціальних послуг   та передбачила б  заходи щодо розширення доступу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, до соціальних послуг, забезпечення їх якості та ефективності, – зазначає він. – Створення конкурентного середовища та активізація ринку соціальних послуг сприятиме розробці інноваційних моделей соціального обслуговування за місцем проживання та підвищенню якості послуг. Оптимізація існуючої мережі закладів та установ соціальної сфери, поява нових провайдерів соціальних послуг підвищить рівень задоволення потреб вразливих категорій населення та дозволить раціональніше використовувати бюджетні кошти на соціальне обслуговування. Запровадження ефективної системи моніторингу та контролю за якістю надання соціальних послуг, вивчення потреб мешканців за участі представників громадських об`єднань та споживачів послуг забезпечить зростання соціальної активності та відповідальності громади.

Специфічною формою соціального захисту є система пільг, яка була створена в радянський період. Порядок надання пільг регулюється багатьма законодавчими та правовими актами. Згідно чинного законодавства налічується близько 30 пільгових категорій та понад 20 різноманітних видів пільг .

Значною проблемою  є те, що сьогодні (як і раніше) пільги надаються залежно від статусу особи, а не від потреби в соціальному захисті, і тому (як і раніше) вони не сприяють вирівнюванню доходів і не спрямовані на захист бідних. Таке становище не характерне для соціально-орієнтованої держави тому потребує подальшого вдосконалення.

Головним питанням повинна бути реальна відсутність бідних, а не декларативне проголошення допомоги соціальної вразливим верствам населення. Реальною загрозою майбутнього розвитку може бути надмірне зволікання з модернізацією системи соціального захисту.

Повернутись Створено: 12 грудня 2018 року, 15:18
Оновлено: 12 грудня 2018 року, 16:18
Переглядів: 470

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація