Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Необхідно розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг Роздрукувати

Нині ми спостерігаємо ситуацію, коли значна кількість людей поставлена на межу виживання, поглиблюється соціальна та майнова нерівність, різниця у рівнях доходів, знижується ступінь задоволення потреб населення, зростає безробіття, знижуються якість та рівень життя, зростає соціальна напруга в суспільстві. Про це говорив депутат обласної Ради Геннадій Мазур на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке пройшло 11 грудня на базі Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку щодо стану обслуговування мешканців області у наданні соціальної допомоги.

– Виступаючи на засіданні,  вніс  такі пропозиції, – повідомляє Геннадій Федорович, –  розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг, яка  б визначила  цілі та пріоритетні напрями розвитку системи надання соціальних послуг; створити  ефективну  систему надання соціальних послуг та підвищити їх якість та рівень задоволення потреб отримувача таких послуг; оптимізувати роботу діючої мережі установ та закладів комунальної власності, що надають соціальні послуги; запровадити надання інноваційних соціальних послуг, що сприятиме доступності та задоволенню у повному обсязі потреб осіб у соціальних послугах;  підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

Більшість населення в сучасних умовах на фоні низького рівня доходів, високих темпів інфляції, різкого підвищення цін на товари та тарифів на житлово-комунальні послуги не може реалізувати свої соціально-економічні інтереси, зберегти чи підвищити соціальний статус, отримати кваліфіковану медичну допомогу та якісну освіту.

В період реформування системи соціальних послуг, проведення структурних реформ та децентралізації фінансування установ та закладів соціальної сфери важливо не залишити без допомоги жодної людини, яка потребує державної підтримки.

Це є найважливіший показник спроможності влади, вважає Геннадій Мазур.

– Ми повинні розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг, яка  б визначила  цілі та пріоритетні напрями розвитку системи надання соціальних послуг   та передбачила б  заходи щодо розширення доступу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, до соціальних послуг, забезпечення їх якості та ефективності, – зазначає він. – Створення конкурентного середовища та активізація ринку соціальних послуг сприятиме розробці інноваційних моделей соціального обслуговування за місцем проживання та підвищенню якості послуг. Оптимізація існуючої мережі закладів та установ соціальної сфери, поява нових провайдерів соціальних послуг підвищить рівень задоволення потреб вразливих категорій населення та дозволить раціональніше використовувати бюджетні кошти на соціальне обслуговування. Запровадження ефективної системи моніторингу та контролю за якістю надання соціальних послуг, вивчення потреб мешканців за участі представників громадських об`єднань та споживачів послуг забезпечить зростання соціальної активності та відповідальності громади.

Специфічною формою соціального захисту є система пільг, яка була створена в радянський період. Порядок надання пільг регулюється багатьма законодавчими та правовими актами. Згідно чинного законодавства налічується близько 30 пільгових категорій та понад 20 різноманітних видів пільг .

Значною проблемою  є те, що сьогодні (як і раніше) пільги надаються залежно від статусу особи, а не від потреби в соціальному захисті, і тому (як і раніше) вони не сприяють вирівнюванню доходів і не спрямовані на захист бідних. Таке становище не характерне для соціально-орієнтованої держави тому потребує подальшого вдосконалення.

Головним питанням повинна бути реальна відсутність бідних, а не декларативне проголошення допомоги соціальної вразливим верствам населення. Реальною загрозою майбутнього розвитку може бути надмірне зволікання з модернізацією системи соціального захисту.

Повернутись Створено: 12 грудня 2018 року, 15:18
Оновлено: 12 грудня 2018 року, 16:18
Переглядів: 905

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація