27 січня о 12.00 у сесійній залі обласної Ради відбудеться засідання комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. 29 січня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради відбудеться пленарне засідання чергової 4 сесії обласної Ради. 29 січня о 13.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин  

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Необхідно розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг Роздрукувати

Нині ми спостерігаємо ситуацію, коли значна кількість людей поставлена на межу виживання, поглиблюється соціальна та майнова нерівність, різниця у рівнях доходів, знижується ступінь задоволення потреб населення, зростає безробіття, знижуються якість та рівень життя, зростає соціальна напруга в суспільстві. Про це говорив депутат обласної Ради Геннадій Мазур на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке пройшло 11 грудня на базі Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку щодо стану обслуговування мешканців області у наданні соціальної допомоги.

– Виступаючи на засіданні,  вніс  такі пропозиції, – повідомляє Геннадій Федорович, –  розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг, яка  б визначила  цілі та пріоритетні напрями розвитку системи надання соціальних послуг; створити  ефективну  систему надання соціальних послуг та підвищити їх якість та рівень задоволення потреб отримувача таких послуг; оптимізувати роботу діючої мережі установ та закладів комунальної власності, що надають соціальні послуги; запровадити надання інноваційних соціальних послуг, що сприятиме доступності та задоволенню у повному обсязі потреб осіб у соціальних послугах;  підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

Більшість населення в сучасних умовах на фоні низького рівня доходів, високих темпів інфляції, різкого підвищення цін на товари та тарифів на житлово-комунальні послуги не може реалізувати свої соціально-економічні інтереси, зберегти чи підвищити соціальний статус, отримати кваліфіковану медичну допомогу та якісну освіту.

В період реформування системи соціальних послуг, проведення структурних реформ та децентралізації фінансування установ та закладів соціальної сфери важливо не залишити без допомоги жодної людини, яка потребує державної підтримки.

Це є найважливіший показник спроможності влади, вважає Геннадій Мазур.

– Ми повинні розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг, яка  б визначила  цілі та пріоритетні напрями розвитку системи надання соціальних послуг   та передбачила б  заходи щодо розширення доступу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, до соціальних послуг, забезпечення їх якості та ефективності, – зазначає він. – Створення конкурентного середовища та активізація ринку соціальних послуг сприятиме розробці інноваційних моделей соціального обслуговування за місцем проживання та підвищенню якості послуг. Оптимізація існуючої мережі закладів та установ соціальної сфери, поява нових провайдерів соціальних послуг підвищить рівень задоволення потреб вразливих категорій населення та дозволить раціональніше використовувати бюджетні кошти на соціальне обслуговування. Запровадження ефективної системи моніторингу та контролю за якістю надання соціальних послуг, вивчення потреб мешканців за участі представників громадських об`єднань та споживачів послуг забезпечить зростання соціальної активності та відповідальності громади.

Специфічною формою соціального захисту є система пільг, яка була створена в радянський період. Порядок надання пільг регулюється багатьма законодавчими та правовими актами. Згідно чинного законодавства налічується близько 30 пільгових категорій та понад 20 різноманітних видів пільг .

Значною проблемою  є те, що сьогодні (як і раніше) пільги надаються залежно від статусу особи, а не від потреби в соціальному захисті, і тому (як і раніше) вони не сприяють вирівнюванню доходів і не спрямовані на захист бідних. Таке становище не характерне для соціально-орієнтованої держави тому потребує подальшого вдосконалення.

Головним питанням повинна бути реальна відсутність бідних, а не декларативне проголошення допомоги соціальної вразливим верствам населення. Реальною загрозою майбутнього розвитку може бути надмірне зволікання з модернізацією системи соціального захисту.

Повернутись Створено: 12 грудня 2018 року, 15:18 Переглядів: 1202

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація