Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Неординарна подія Роздрукувати

У Вінниці запустили унікальний світломузичний фонтан

4 вересня корпорація «Рошен» та Фонд Петра Порошенка урочисто відкрили для вінничан і гостей обласного центру унікальний світломузичний фонтан та оновлену Набережну Рошен. У святковому дійстві, яке зібрало близько 70 тисяч глядачів, взяли участь голова Ради Національного банку України, ідейний натхненник та меценат Петро Порошенко, голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова облдержадміністрації Микола Джига, Вінницький міський голова Володимир Гройсман, радник Президента України Марина Ставнійчук, народний депутат України Оксана Білозір, представники влади міста й області, бізнесових структур.

 
Відкриваючи свято, Петро Порошенко пояснив, чому його Фонд взявся саме за реалізацію ідеї з реконструкції набережної і спорудження фонтану. Після паводку у 2008 році експерти виявили, що дамба на Південному Бузі біля Старого міста аварійна і при сильнішому повноводді може не витримати. Відтак Фонд Петра Порошенка дослухався до пропозиції міської ради щодо укріплення гідроспоруди.
− Ми зробили тут не просто бетон, а сучасні гідротехнічні споруди, перевірені експертами. Ми вирішили зробити це не тільки корисно, а й красиво. Так з’явилася ідея найкращого в Європі світломузичного фонтану, − зазначив П.Порошенко.
Сергій Татусяк привітав Петра Олексійовича і всіх вінничан зі святом, про яке, за його словами, знатиме не тільки Україна, а й Європа.
− Відтепер у туристів є ще один привід їхати у Вінницю. Я переконаний, що у Петра Олексійовича є ще багато творчих ідей, і обласна влада готова їх реалізовувати разом. Мені також надзвичайно приємно, що обласна Рада і Фонд Петра Порошенка разом працюють над євроінтеграційними проектами та реформою місцевого самоврядування, − підкреслив С.Татусяк.
З нагоди події голова облради вручив Петру Олексійовичу найвищу регіональну відзнаку (нагрудний знак) «За заслуги перед Вінниччиною».
− За патріотичну ініціативу, за проекти, які мають соціальне спрямування та роблять Вінницю процвітаючою, − зауважив Сергій Татусяк.
Володимир Гройсман зазначив, що у соціальному та економічному житті Вінниці корпорація «Рошен» бере чи не найактивнішу участь.
− Нам приємно працювати із соціально відповідальним бізнесом. Такі підприємства, як «Рошен» мають мужність і відповідальність навіть у період кризи вкладати великі кошти у потрібні людям проекти, − наголосив мер міста В.Гройсман.
Голова також повідомив, що рішенням міської ради набережній присвоєно статус рекреаційної зони. Відтак закладів торгівлі чи громадського харчування, алкоголю й тютюну на набережній не буде. Також стало відомо, що мерія та Фонд Петра Порошенка наразі готують ще один спільний проект, який стосується галузі охорони здоров’я.

 
Після завершення офіційної частини, на вінничан та гостей чекав концерт, який дали гурти «Мандри», «ТіК» та народна артистка України Оксана Білозір. Опів на десяту вечора було урочисто запущено власне сам світломузичний фонтан. Глядачі півгодини спостерігали тематичну водно-світлову виставу у 3-D форматі, яка завершилася грандіозним салютом.
Усе кількагодинне свято у прямому ефірі транслювали місцеві телеканали ВДТ-6 і «ВІТА» та всеукраїнський канал «5 канал».

Довідка: витвір інженерного мистецтва, найкращий та найбільший у Європі фонтан, з 5 вересня працюватиме щодня з 12.00 до 22.00 години. Вартість реконструкції Набережної Рошен та спорудження фонтану сягає 80 млн. грн.
Технічні параметри фонтану: довжина – 97м, ширина – 10м, висота центрального струменя – 63м, розліт води по фронту – 140м, потужність – 780 кВт.

 

Повернутись Створено: 5 вересня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1076

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація