Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Німецький казкар проведе майстерклас для вінницьких акторів та нагородить 6 вінничан, які пишуть казки Роздрукувати

1 жовтня відбулося урочисте відкриття XI Міжнародного фестивалю театру ляльок «Подільська лялька – 2019».  За кілька годин до цього голова обласної Ради Анатолій Олійник та його заступники Ігор Хміль та Михайло Кременюк  зустрілися із письменником з Німеччини, казкарем, членом журі фестивалю Генріхом Діком та  драматургом, режисером, головою журі фестивалю Ростиславом Коломійцем. Їх супроводжували директор Вінницького обласного академічного театру ляльок Михайло Байдюк, директор КУ «Видавничий дім «Моя Вінниччина» Вадим Вітковський та  поет, драматург редактор серії книжок «Моя Вінниччина» Михайло Каменюк.

Це перший візит німецького письменника на Вінниччину. У розмові він зізнався, що йому дуже сподобалась Вінниця, але люди сподобались найбільше. Генріх Дік  є засновником міжнародного об’єднання «Казка сьогодні». Три його книги були перекладені вінницьким поетом-публіцистом Михайлом Каменюком. Одну із казок Генріха Діка поставлено Вінницьким обласним академічним театром ляльок, а 2019 року за кошти обласного бюджету видано збірку «Казки для дітей». Генхріх Дік буде членом журі протягом XI Міжнародного фестивалю театру ляльок «Подільська лялька – 2019», який проходитиме з 1 до 5 жовтня у театрі (приміщення «Книжки»).

Під час зустрічі Анатолій Олійник розповів історію театру ляльок.

– Цей рік для театру – історичний, – сказав Анатолій Дмитрович. – Надалі перебувати у старому приміщенні, при відсутності будь-яких умов – було небезпечно і некомфортно. Та навіть у таких умовах ці творчі люди продовжували створювати казку для дітей.  Ми шукали вихід і наше управління спільної комунальної власності обласної Ради, вивчивши можливості, запропонували варіант переїзду до адміністративного приміщення «Книжки». Було вкладено у реконструкцію приміщення два мільйони гривень і тепер Вінниччина має сучасний театр ляльок. Є бажання створити поряд інфраструктуру: дитячі майданчики, дитяче кафе. Але під цю реалізацію  ми будемо писати міжнародні проєкти.

Також Анатолій Олійник презентував гостям унікальний і єдиний в Україні проєкт «Моя Вінниччина», завдяки якому коштами обласного бюджету вже впродовж трьох років видано 45 книг про історію сіл та селищ Вінниччини, на черзі є 28 готових книг, які надрукуються наступного року.

Генріх Дік повідомив, що для вінницьких акторів він проведе майстерклас, а також вручить 6 нагород вінничанам, які пишуть казки. Він додав – мріє започаткувати у Вінниці книжковий фестиваль дитячої книги.

Повернутись Створено: 1 жовтня 2019 року, 12:18 Переглядів: 577

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація