Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Нова котельня «Вінницяоблтеплоенерго» зекономить 2,8 мільйонів гривень бюджетних коштів Роздрукувати

Директор комунального підприємства «Вінницяоблтеплоенерго» Валерій Довбанюк у своєму звіті перед депутатами розповів про використання коштів на реконструкцію котельні, що знаходиться у м. Вінниці, по Хмельницькому шосе, 128.

– Метою реконструкції котельні було, в першу чергу, створення здорового конкурентного середовища на ринку виробництва теплової енергії мікрорайону «Медмістечка» по Хмельницькому шосе та зниження собівартості теплової енергії, що постачається бюджетним закладам, а також забезпечення безперебійного та якісного теплопостачання організаціям бюджетної сфери зазначеного мікрорайону, - підкреслив у своєму виступі Валерій Михайлович.

Реконструкція полягала у спорудженні твердопаливної котельні, яка працює на паливній трісці, на базі існуючої газової котельні, побудованої ще у 80-х роках минулого сторіччя.

Проект реконструкції передбачав встановлення теплогенератора з двома газовими котлами  потужністю 2.0 МВт кожний та двома твердопаливними котлами потужністю 2,5 МВт кожний. Потужність об’єкту - 9000 кВт.

– Використання біомаси в якості палива в системах централізованого теплопостачання може бути технологічно обґрунтованим лише на основі створення комбінованих котелень, які мають працювати як на біопаливі, так і на природному газі, - продовжив директор підприємства. – При цьому базове основне теплове навантаження буде компенсуватись роботою твердопаливних котлів, а «пікове» – збільшенням навантаження у періоди суттєвого зменшення температури зовнішнього повітря  за рахунок роботи котлів на традиційному паливі – природному газі.

Реалізація зазначеного проекту дозволила створити конкуренцію у сфері виробництва теплової енергії, яка стає рушійною силою до зниження вартості виробництва енергії та відповідно скоротила видатки бюджетів всіх рівнів для фінансування закладів бюджетної сфери на теплопостачання і гаряче водопостачання.

Для розміщення в існуючій будівлі котельні котлів на альтернативному виді палива виникла необхідність у демонтажі двох недіючих газових котлів.

Загальна вартість реконструкції котельні склала 11,097 млн грн, з яких власні кошти підприємства складають 2,897 млн грн та кредитні кошти від Вінницького обласного фонду сприяння інвестиціям і будівництву у розмірі – 8,2 млн грн. Найбільшу вартість у реалізації цього проекту займає обладнання та матеріали – до 90%. Закупівля всіх матеріалів та обладнання здійснювалась через систему РroZorro.

Виконання окремих видів робіт власними силами дало змогу значно заощадити на вартості. Так, відповідно до експертного звіту  кошторисна вартість реконструкції котельні складати 12,4 млн. грн., що на 1,3 млн грн більше від фактичної вартості реконструкції.

Термін окупності зазначеного проекта складає 5 років. За цей період будуть повністю повернути запозичені кошти Вінницькому обласному фонду сприяння інвестиціям і будівництву та сплачені відсотки по ним.

Повернення кредитних коштів та сплата відсотків за їхнє використання закладені у тариф ДП «Альтернативна теплова енергія» КП «Вінницяоблтеплоенерго».

– Не можна не сказати про економію бюджетних коштів від реалізації цього проекту. Так, тариф ДП «Альтернативна теплова енергія» КП «Вінницяоблтеплоенерго» у розмірі 1233,39 грн/Гкал, в порівнянні з затвердженим тарифом ТОВ «Вінтеа», яке до цього реалізовувало теплову енергію бюджетним закладам, у розмірі 1480,31 грн/Гкал., дасть змогу заощадити до 2,8 млн. грн. бюджетних коштів, – зазначив Валерій Довбанюк.

Депутати схвалили фінансовий звіт генерального директора КП „Вінницяоблтеплоенерго” Валерія Довбанюка, проголосувавши за це 49 голосами.

Повернутись Створено: 29 березня 2018 року, 14:06 Переглядів: 674

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація