21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Новації Роздрукувати

Жмеринщина впроваджує адміністративно-територіальну реформу

У Жмеринському районі розпочато реалізацію проекту «Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району Вінницької області». Його мета – удосконалення адміністративно-територіального устрою району, як основи для побудови ефективної місцевої влади, відповідальної за вирішення питань місцевого значення та якісне надання різного роду адміністративних послуг. На практиці це передбачає об’єднання територіальних громад. Проект впроваджується за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, який фінансується Швейцарською Конфедерацією.

28 квітня у Жмеринці відбувся круглий стіл на співзвучну з проектом тему «Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району: від моделювання до реалізації». Участь у заході взяли: експерт ГО «Інститут громадянського суспільства» Олександр Врублевський, директор DESPRO в Україні Оксана Гарнець, заступник директора Українського державного науково-дослідного і проектного інституту цивільного сільського будівництва Тетяна Криштоп, директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко, голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова Жмеринської районної ради Василь Малярчук, голова райдержадміністрації Юрій Твердохліб, сільські голови району.

Олександр Врублевський зауважив, що до кінця 2012 року в районі триватиме організаційно-просвітницька стадія проекту. Експерти працюватимуть у кожній територіальній громаді – інформуватимуть людей, вивчатимуть потенціал, формуватимуть паспорт району. В результаті із 28 громад району в процесі об’єднання має залишитися втричі менше.
– Які громади з якими будуть об’єднуватися – вирішуватимуть самі жителі цих громад. Насильно ніхто не буде ділити території, – наголосив Василь Малярчук.


Голова обласної Ради зауважив, що даний проект відбувається в світлі роботи уряду та парламенту над законопроектом «Про об’єднання територіальних громад». Його також супроводжує комісія з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Української асоціації районних та обласних рад, головою якої є Сергій Татусяк.
– Результат об’єднання громад – це акумулювання їхніх бюджетів, а відтак посилення фінансової спроможності. Це збільшення ресурсів, підвищення конкурентоспроможності громад, тобто їх самодостатності, – підкреслив С.Татусяк.
Він додав, що на законодавчому рівні буде відстоювати фінансове стимулювання від держави об’єднаним територіям.
Експерти сподіваються, що в результаті реалізації проекту на базі Жмеринського району буде напрацьована пілотна модель створення об’єднаних територіальних громад. За умови успіху вона може бути поширена на інші райони Вінницької області, а також в інші регіони України.

 

Повернутись Створено: 29 квітня 2012 року, 00:00 Переглядів: 861

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація