Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Новації Роздрукувати

Фото без опису

Жмеринщина впроваджує адміністративно-територіальну реформу

У Жмеринському районі розпочато реалізацію проекту «Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району Вінницької області». Його мета – удосконалення адміністративно-територіального устрою району, як основи для побудови ефективної місцевої влади, відповідальної за вирішення питань місцевого значення та якісне надання різного роду адміністративних послуг. На практиці це передбачає об’єднання територіальних громад. Проект впроваджується за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, який фінансується Швейцарською Конфедерацією.

28 квітня у Жмеринці відбувся круглий стіл на співзвучну з проектом тему «Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району: від моделювання до реалізації». Участь у заході взяли: експерт ГО «Інститут громадянського суспільства» Олександр Врублевський, директор DESPRO в Україні Оксана Гарнець, заступник директора Українського державного науково-дослідного і проектного інституту цивільного сільського будівництва Тетяна Криштоп, директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко, голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова Жмеринської районної ради Василь Малярчук, голова райдержадміністрації Юрій Твердохліб, сільські голови району.

Олександр Врублевський зауважив, що до кінця 2012 року в районі триватиме організаційно-просвітницька стадія проекту. Експерти працюватимуть у кожній територіальній громаді – інформуватимуть людей, вивчатимуть потенціал, формуватимуть паспорт району. В результаті із 28 громад району в процесі об’єднання має залишитися втричі менше.
– Які громади з якими будуть об’єднуватися – вирішуватимуть самі жителі цих громад. Насильно ніхто не буде ділити території, – наголосив Василь Малярчук.

Фото без опису


Голова обласної Ради зауважив, що даний проект відбувається в світлі роботи уряду та парламенту над законопроектом «Про об’єднання територіальних громад». Його також супроводжує комісія з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Української асоціації районних та обласних рад, головою якої є Сергій Татусяк.
– Результат об’єднання громад – це акумулювання їхніх бюджетів, а відтак посилення фінансової спроможності. Це збільшення ресурсів, підвищення конкурентоспроможності громад, тобто їх самодостатності, – підкреслив С.Татусяк.
Він додав, що на законодавчому рівні буде відстоювати фінансове стимулювання від держави об’єднаним територіям.
Експерти сподіваються, що в результаті реалізації проекту на базі Жмеринського району буде напрацьована пілотна модель створення об’єднаних територіальних громад. За умови успіху вона може бути поширена на інші райони Вінницької області, а також в інші регіони України.

 

Повернутись Створено: 29 квітня 2012 року, 00:00

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація