Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Новий обласний бюджет дасть можливість бюджетним установам ефективно функціонувати у 2017 році Роздрукувати

20 грудня на 13-й черговій сесії обласної Ради було ухвалено обласний бюджет на 2017 рік. В ході розгляду цього питання на сесії із співдоповіддю виступив голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур.

Голова бюджетної комісії зазначив, що обласний бюджет є віддзеркаленням роботи економіки області. Тому для наповнення бюджету важливо, щоб ті заходи і пріоритети, які зафіксовані у Програмі економічного і соціального розвитку на 2017 рік, виконувались в максимальному обсязі. Окрім того, Геннадій Мазур наголосив на таких аспектах і трендах у функціонуванні економіки регіону:

в області впродовж 2014-2015 років відбулось суттєве зменшення кількості суб’єктів господарювання. Тому 2016-2017 роки фактично підуть на відновлення до кризової ситуації;

наявні певні проблеми на регіональному ринку праці, що проявляються у фіксуванні числа зайнятих в економіці області на рівні 2015 року, та порівняно низькому рівні оплати праці (на 20% нижчий за середньоукраїнський);

низький рівень залучення прямих іноземних інвестицій в економіку області. За цим показником Вінниччина займає одне з найнижчих місць в Україні – всього 117 дол.США на душу населення станом на 31 грудня 2015 року.

- Щодо формування безпосередньо дохідної бази місцевих бюджетів області, , що висока інфляція 2014-2015 років фактично “з’їла” зростання доходів  бюджетів у цей період, - зазначив голова бюджетної комісії. -  Хоча у 2016 році ми зможемо вийти на позитивний ріст реальних (скорегованих на індекс споживчих цін) доходів місцевих бюджетів.

Аналізуючи місце обласного бюджету в структурі Зведеного бюджету, необхідно відзначити, що його частка скоротилась із 33% у 2013-2014 роках до 15-16% у 2015-2016 роках. Ми бачимо, що обласний бюджет перейшов до нового режиму функціонування, який базується на пріоритетній підтримці закладів та установ обласного рівня. Звичайно, програмні заходи, які стосуються жителів усієї області також будуть фінансуватись, однак, в умовах обмеженості фінансових ресурсів, ключовий фокус видаткової частини обласного бюджету зміщується на розвиток закладів обласного рівня і максимальне зростання якості і доступності послуг, що вони надають – зазначив Геннадій Мазур.

Структура обласного бюджету у 2017 році буде практично незмінною, порівняно із існуючою у поточному році. Охорона здоров’я продовжуватиме займати домінуючі позиції – 55% видаткової частини, незначно зміниться питома вага галузей освіти, культури, соціального захисту.

Геннадій Мазур наголосив, що бюджетна комісія, як в ході розгляду проекту обласного бюджету на 2017 рік, так і в процесі року активно співпрацювала із керівниками департаментів і управлінь облдержадміністрації – головними розпорядниками коштів в частині оптимізації і підвищення ефективності їх видатків. Уже є проміжні результати цієї роботи, які стосуються закладів культури та фізичної культури і спорту.

Важливою складовою частиною обласного бюджету є фінансування обласних програм. На 2017 рік план з фінансування заходів обласних програм складає 405,9 млн.грн., що на 39% більше уточненого плану 2016 р. Із цієї суми 134 млн.грн. буде розподілено між програмними заходами на початку 2017 року.

Геннадій Мазур зазначив, що по низці обласних програм нам важливо залучати районні та міські бюджети міст обласного значення, з метою досягнення максимального результату від їх реалізації. Маємо уже позитивний досвід в цьому плані з співфінансування програми «Власний   дім», і його потрібно розширювати, залучаючи кошти бюджетів базового рівня, а не лише районних бюджетів.

Підсумовуючи, голова комісії зауважив, що обласний бюджет покликаний вирішувати такі основні завдання, як доступність та якість послуг для населення, розвиток бізнесу та залучення інвестицій, соціальний захист громадян.

Фото Сергія ХІМІЧА (33-й канал)

 

Повернутись Створено: 21 грудня 2016 року, 17:20 Переглядів: 1598

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація