Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники області і міста привітали вінничан з Днем Соборності України Роздрукувати

22 січня у концертній залі обласної філармонії “Плеяда” відбулися урочисті збори вінницької громади з нагоди 97-ї річниці з дня проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки у 1919 році.

 Участь в урочистостях на честь Дня Соборності України взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська,  заступник голови обласної Ради  Олександр Качур, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, а також представники громадськості регіону, творча інтелігенція, учасники антитерористичної операції на сході України, військові, волонтери.

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся голова обласної Ради Анатолій Олійник: «Наша багатостраждальна Україна має два рівноцінних свята-День Незалежності України та День Соборності України. Віковічні прагнення нашого народу до об'єднання, до того щоб бути соборними і єдиними на протязі віків завжди зустрічали спротив російських агресорів. Новітня історія України сьогодні знову  повторюються на теренах пострадянського простору. Той тоталітаризм, який сьогодні помирає, народжує гібридні війни, тероризм, вандалізм, народжує війну. Сьогодні ми стоїмо на східних рубежах цивілізованого світу, захищаючи всі цінності, які  напрацювало людство за свою історію. Наш стражденний народ заслуговує на те, щоб величезною ціною заплативши за своє прагнення до волі, до незалежності - бути в сім'ї цивілізованих, демократичних, європейських країн. Вітаю всіх з сьогоднішнім днем, Днем Соборності України і закликаю пам'ятати про ту ціну, яку платить наш народ за незалежність, за те щоб жити на Богом даній землі. Ми заслуговуємо на кращу долю. Слава Україні!»

Вітаючи учасників зібрання з черговою річницею визначної для українського народу події, Андрій Гижко зазначив, що в цей непростий для держави час, Вінниччина робить все для розбудови Соборності, посилення єдності та утвердження демократичних цінностей.

З нагоди Дня Соборності України перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник та заступник міського голови Галина Якубович відзначили кращих представникам творчої інтелігенції і громадськості Вінниччини, а також  бійців української армії, які захищають незалежність і неподільність України нагородами і Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради.

Урочисті заходи завершилися святковим концертом хореографічних і музичних колективів Вінницької області.

Довідка. 22 січня, в Україні відзначається День Соборності. Саме цього дня у 1919 році проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак  2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено як День Соборності України.

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня  посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об'єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.

 

 

Повернутись Створено: 22 січня 2016 року, 17:49 Переглядів: 1180

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація