Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулось обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг» у с. Білопілля Козятинського району Роздрукувати

14 серпня з нагоди відзначення 24 річниці Незалежності України в Музеї хліба  села Білопілля Козятинського району відбулося  обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг».

Народний музей Хліба, що в селі Білопілля гостинно відкрив свої двері для всіх, хто шанує і трепетно оберігає народні традиції, хто примножує найяскравіші вияви сільської спадщини і правічні звичаї українців, хто береже осередки духовності подільських сіл, хто виколисує в своєму лоні національну культуру. Це свято – своєрідний гімн хліборобській праці, яка творить найсвятіший зі всіх скарбів землі – ХЛІБ!

В урочистому відкритті свята взяли участь: заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації – директор Департаменту освіти і науки  обласної державної адміністрації – Ігор Івасюк, заступник голови Вінницької обласної Ради  - Наталія Солейко, народний депутат України, заслужений працівник сільського господарства України – Петро Юрчишин, начальник управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації, заслужений артист України - Станіслав Городинський,  директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України – Тетяна Цвігун, голова Козятинської райдержадміністрації – Олег Оркуша, голова Козятинської районної ради – Сергій Лановик.

Обласне свято зібрало кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. З усієї Вінниччини завітали на свято майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зі своїми виробами.

Це майстри живопису та народного малярства – Іван Горобчук та Інна Кравченко з Вінниці, Олександр Свіргун та Ігор Зозуля з смт. Стрижавка, Олександр Шульгань з Погребищ. Вишивальниці з Вінниці – Ірина Савчук, Наталя Шпак та уродженка с. Лопатин Козятинського району Галина Данилюк. Майстри гончарства – Сергій Погонець з с. Крищинці Тульчинського району та Настя Сілінська з Вінниці. Декоративні вироби з шкіри – Олександр Левенець з Вінниці. Майстер рогозоплетіння з с. Щітки Вінницького району – Галина Заєць. Майстриня витинанки та виробів з бісеру з Вінниці – Ліна Концевич. Майстер художнього випилювання - Олександр Крутих з Вінниці. Майстер соломоплетіння з Вінницьких Хуторів – Володимир Карпуша.

До уваги гостей свята були  також представлені виставки обрядових хлібів та дідухів Калинівського, Хмільницького, Погребищенського, Жмеринського, Оратівського, Вінницького, Липовецького районів і всіх територіальних громад Козятинщини.

Теплими словами вдячності привітала учасників свята заступник голови обласної Ради Наталія Солейко.

- Шановна громадо! Від імені голови обласної ради Сергія Свитка,  від імені депутатів обласної Ради, від себе особисто я вас щиро вітаю з цим чудовим святом. На мою думку, воно набуло нового розвитку, але з давніх часів нам відомо, що наші бабусі і попередні покоління святкували цей день, як свято обжинок, або свято хлібороба. Святкували після того, як збирали врожай, як ставили крапку після самої головної роботи, яка була за всіх часів дуже важкою та  залежною від погоди і від багатьох умов. Але цього року, як і попереднього-чудово з цим справились і можете з повною відповідальністю і задоволенням святкувати, після того як урожай зібраний. Звичайно, ми всі знаємо,що хліб- це  дуже важливо. І коли  ми , перебуваючи в селі, відчуваємо з кожної хати духмяний запах хліба, ви  можете пишатися тим, що нагодували всіх. От в тому і є визнання вашої праці. Я зичу всім, щоб ви були здорові, щоб могли займатися, в першу чергу, своєю улюбленою справою щоб хлібороби були дуже шановані. І щоб  навколо нас завжди був тільки мир, щоб ніколи не доводилось хліб та інше надсилати на фронт, як це доводиться робити зараз. І тоді кожен може займатися своєю улюбленою справою, зокрема і мистецтвом, творами якого ми сьогодні маємо можливість милуватися, побачити діяльність багатьох майстрів. Будемо і надалі зберігати надбання нашого українського народу тому, що це перлина, це те  що єднає український народ. І це вирізняє його від інших народів. З святом вас ще раз. Будьте здорові і щасливі, - сказала Наталія Солейко.

Після урочистостей було підведено підсумки конкурсу на кращий коровай,  кращий дідух, кращий виріб народної творчості  і проведено нагородження переможців.  

Свято супроводжувалось  концертом, у якому взяли участь народні аматорські колективи Козятинського району, а  також фольклорний гурт «Подільські музики» Вінницького РБК, фольклорний ансамбль «Кумасеньки» Калинівського РБК, гурт народних музик «Рій» Жмеринського РБК та інші  колективи.  

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 14 серпня 2015 року, 16:36 Переглядів: 2977

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація