9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наталія Солейко вивчала позицію територіальних громад Липовецького району щодо об’єднання Роздрукувати

5 червня в приміщенні Липовецької районної ради  відбулось засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Участь у засіданні  взяли заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, голова Липовецької районної ради Юрій Науменко, голова райдержадміністрації Іван Демихін,  голови міської, селищних та сільських рад, посадовці районної влади.

До порядку денного було включено лише одне важливе питання - об’єднання територіальних громад Липовеччини у відповідності до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, запропонованого обласною державною адміністрацією, який буде розглянутий сесією обласної Ради.

В ході  обговорення свої думки і різні точки зору з приводу добровільного об’єднання територіальних громад висловили сільські, селищні, міські голови району.

Більшість із них не вірить в добровільне об‘єднання і утримується самостійно розпочати цей  процес. Висловлювались побоювання, що при підготовці «перспективного плану» не  враховуються  інтереси та пропозиції територіальних громад. Дуже багато питань законодавчо не врегульовано, а  тому і процес об’єднання територіальних громад іде повільно і без очевидної ініціативи з боку селян. Зокрема, це   питання економічно-фінансового обґрунтування такого об’єднання; тарифів і комунальних платежів,  чи стане якіснішим надання адміністративних послуг населенню; як будуть здійснюватися питання земельних відносин; перспективність функціонування загальноосвітніх шкіл, ФАПів тощо. Велась мова і про будівництво доріг в межах об’єднаних громад, придбання  високоякісного транспорту тощо. Висловлювалися застереження про подальший занепад малих сіл та селищ через брак коштів та більшу увагу новоствореної територіальної громади населеному пункту, який стане адміністративним центром.

Переймалися керівники територіальних громад і об’єктами соціальної сфери, доля яких також не вирішена в результаті об’єднання. Адже, якщо говорити про об’єднання, то закон чітко прописує, що нові громади передбачатимуть одну школу, садочок, ФАП, бібліотеку… Це для села будуть великі втрати, бо, якщо говорити принаймні про клуб, то кожна громада таким закладом надзвичайно дорожить. І, зрозуміло, що тут без виваженого підходу до реформування не обійтися. Адже утримання соціальних закладів буде завданням місцевої громади.

Заступник голови  обласної Ради Наталія Солейко висловила перед учасниками засідання позицію обласної Ради з цього питання.

- Обласна Рада зараз намагається  якомога більше вивчити позицію громад для того, щоб  з найменшими помилками підійти до цього об'єднання. Ми підтримаємо, в першу чергу, будь яке ваше рішення, адже Закон передбачає добровільне об'єднання територіальних громад. Якщо ви визначите, що об'єднуєтесь у такому вигляді, як запропонувала обласна державна адміністрація - значить більшість депутатів, ми так відчуваємо,  проголосує за таке рішення. Якщо ви запропонуєте якийсь свій варіант - ми також вас підтримаємо. Або, якщо якась громада скаже: „Ми не приєднуємось ні до кого, ми будемо господарювати самостійно, у нас є відповідний план для розвитку нашого села, а далі ми подивимось і визначимося в цьому процесі”, - це також буде правильно. Хотілося б почути позицію, обґрунтовану з огляду на нинішні та прогнозовані фінансові видатки та надходження до бюджету, тяжіння мешканців до функціонуючих підприємств та установ, соціальну інфраструктуру, транспортне сполучення та інше.    

Заступник голови обласної Ради також провела опитування керівників територіальних громад шляхом відкритого голосування.

У Липовецькому районі 59 населених пунктів, які створюють 28 територіальних громад.

Виявилося, що  лише з жителями 10 територіальних громад району обговорено питання  їх об'єднання; лише 2 територіальні громади погоджуються із Перспективним планом об'єднання, які запропонувала обласна державна адміністрація. Не хочуть об'єднуватись ні з ким -13 територіальних громад. За іншим перспективним планом об'єднання дають згоду об'єднатися 5 територіальних громад.

Підсумовуючи нараду, було наголошено,  що Перспективний план формування територіальних  громад не є догмою, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної області, може бути обговорений, доповнений, змінений.

Голова районної ради Юрій Науменко  закликав керівників територіальних громад  попрацювати додатково  із громадами, розповісти про перспективи та недоліки об’єднання та надати до 10 червня конкретні пропозиції щодо внесення змін до  проекту Перспективного плану, які будуть враховані обласною Радою при прийнятті цього рішення.

 

 

Повернутись Створено: 5 червня 2015 року, 18:41 Переглядів: 1086

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація