9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Новонароджені діти приміряли першу в своєму житті вишиванку Роздрукувати

18 травня  в  Україні відзначають День вишиванки. З нагоди свята  перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська,  директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк і директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш завітали до міського клінічного пологового будинку №1, який очолює головний лікар Віктор Коваленко, щоб привітати матерів новонароджених дітей зі святом.

Ініціаторами заходу виступили редактор журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський та авторка фільму про вишиту сорочку «Спадок нації» Леся Воронюк.

Завдячуючи письменниці Лесі Воронюк, в рамках акції «Народжені у вишиванках», діткам, які народились 18 травня,  вручили вишиті сарафани та сорочки ручної роботи українських майстринь. Для проведення акції було вишито 26 вишиванок, а саме 13 – сорочок для хлопчиків та 13 сарафанів для дівчаток.

– Вишиванка – наше національне надбання та святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, пробуджує високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку передають з роду в рід, з покоління в покоління. Тому подаровані вишиванки ваші діти зберігатимуть, як перший подарунок з нагоди їхнього народження, –  зазначила Людмила Щербаківська у вітальному слові.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала Леся Воронюк, ще будучи студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича . А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора зі всього світу, а також прихильники України.

Повернутись Створено: 18 травня 2017 року, 16:29 Переглядів: 1035

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація