23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Обговорено необхідність збереження будівлі і майна Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Роздрукувати

17 серпня від головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка відбулась нарада з посадовцями області щодо збереження та перепрофілювання Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Крижопільського району, зокрема будівлі закладу, що є історичною і архітектурною пам’яткою місцевого значення.
 
Участь у нараді взяли: заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, директор Департаменту охорони здоров’я і курортів Вінницької облдержадміністрації Тетяна Бабій, перший заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна,  представники управління культури і туризму, Департаменту будівництва, містобудування та архітектури та інші посадовці.
 

Під час наради розглядалися різні варіанти збереження будівлі Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату та використання її відповідно до потреб місцевої громади. Зокрема, йшлося про можливість об’єднання місцевих шкіл в одну на базі будівлі зазначеної вище школи, створення дитячого санаторію з подальшим перепрофілюванням під лікувально-оздоровчий заклад, тощо. Так керівники департаментів охорони здоров’я і курортів, освіти і науки Вінницької облдержадміністрації повідомили, що не мають поки що інтересу у використанні зазначеної будівлі для реалізації завдань їхніх структурних підрозділів.

Нагадаємо, що 24 червня цього року на засіданні чергової 38-ї сесії Вінницької обласної Ради було ухвалено рішення (№908) «Про припинення шляхом ліквідації Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи–нтернату Крижопільського району Вінницької обласної Ради», яка перебуває в комунальній власності територіальних громад Вінницької області.

Тому з усією гостротою постає проблема збереження узагалі цієї будівлі, яка є пам’яткою місцевого значення, зокрема недопущення пограбування майна. Частину майна школи, як зазначено під час наради передано навчально-освітньому закладу у селі Ободівка. Варто відзначити, що матеріально-технічна база Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату перебуває у відмінному стані. Розглядається також варіант передачі обласною Радою будівлі у спільну власність територіальних громад Крижопільського району, про що додатково радитиметься керівництво області і Крижопільського району. Перепрофілювання будівлі під лікувально-оздоровчий заклад потребує додаткових фінансових ресурсів. На разі вона знаходитиметься у законсервованому вигляді.

Голова обласної Ради Сергій Свитко в ході наради зазначив, що важливим є збереження самої будівлі школи від руйнування як пам’ятки місцевого значення, наявного майна від розкрадання та використання будівлі для блага територіальної громади. Крім того, обговорено ймовірну загрозу нищення будівлі та її подальшої приватизації включно із землею. У підсумку вирішили провести додаткові консультації на рівні області і району щодо збереження та перепрофілювання будівлі Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для потреб громади.

Нами уже повідомлялося, що 12 серпня цього року робоча група провела виїзне засідання щодо вивчення шляхів збереження та подальшого використання Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. Крижопільського району

Довідка. Соколівська школа-інтернат розташована на території садиби родини Бжозовських, яку  було засновано у кін. XVIII – на поч. XIX ст. Структура садиби і окремі його складові чудово збереглися: найбільш ранній будинок господаря з прибудованими до нього господарськими приміщеннями – кухнею, коморою, льодовнею є рідкісним зразком житлово-господарського будівництва кін. XVIII ст. Навпроти на поч. XIX ст. було побудовано більший палац, до якого у сер.XIX ст. була здійснена добудова. Після добудови приміщення “старої” частини були призначені для репрезентаційних цілей, оздоблені коштовним паркетом рідкісних порід дерева, а стелі прикрашені розписами або ліпленням. Садиба розташовувалась по обидва боки ставка та струмка, які були частиною ландшафтного парку.

Повернутись Створено: 17 серпня 2015 року, 18:29 Переглядів: 819

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація