9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Обговорено питання щодо впровадження цифрового мовлення Роздрукувати

24 березня, за участі заступника голови обласної Ради Наталії Солейко, відбулось засідання постійної комісії обласної Ради з питань розвитку демократії, гласності, свободи слова та інформаційного простору. В ході засідання члени комісії розглянули депутатське звернення народного депутата України, голови підкомітету з питань телебачення і радіомовлення Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколи Княжицького щодо надання інформації про технічне покриття цифрової багатоканальної телемережі у Вінницькій області.

За інформацією представника Нацради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадима Мазурика, станом на березень нинішнього року, в наземній ефірній цифровій мережі нашої області (Т2) транслюються всі 32 канали. На території Вінниччини фахівцями ТОВ «Зеонбуд» (оператора цифрової мережі) було визначено 5 пунктів розташування цифрових передавачів (мультиплексів). Це міста: Вінниця, Погребище, Ямпіль, та села – Баланівка Бершадського району і Володимирка Шаргородського району.

Проте, реалізація програми цифрового мовлення виявила проблемні моменти. Передусім, йдеться про наявність «білих плям» на території області, в яких повністю, або частково спостерігається відсутність цифрового сигналу, що пов’язано із місцевим рельєфом. Це – місто Могилів-Подільський, низка населених пунктів Ямпільського району (Михайлівка, Кісниця, Цекинівка, Петрашівка, Качківка тощо).

Як зауважив Вадим Мазурик, запровадження цифрового мовлення породжує проблеми, вирішення яких слід шукати у різних площинах. Це стосується локальних мультиплексів, на кшталт мікроретрансляторів аналогового телебачення. Адже, не можна допускати ситуації, при якій великі міста та цілі райони області (25%) позбавлені цифрового мовлення .

Окрім того, процес запровадження цифрового телебачення має супроводжуватись якісним сервісним обслуговуванням.

 

Також проблемою є сприйняття сигналу теле- та радіоефіру у прикордонних районах (Ямпільському, Могилів-Подільському, Крижопільському, Томашпільському, Мурованокуриловецькому, Чернівецькому, Піщанському). Як приклад, мешканці міста Ямполя мають змогу переглядати до 10 телеканалів та слухати 8-10 радіочастот з Молдови та Румунії. Українських телеканалів на цій самій території вдвічі-втричі менше.

Враховуючи, що питання впровадження цифрового мовлення та захисту вітчизняного телерадіопростору у нашій області є нагальною потребою на загальнодержавному рівні, члени комісії вирішили: підготувати звернення стосовно цієї проблеми до Верховної Ради України та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.

Повернутись Створено: 24 березня 2014 року, 17:15 Переглядів: 1371

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація