Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Обговорили об’єднання Пултівецької територіальної громади Роздрукувати

Минулого тижня у Пултівецькому Будинку культури відбулась інформаційна зустріч мешканців громади із керівником відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олегом Левченком. Приводом для зустрічі став новий перспективний план об’єднання громад, у якому Пултівецьку громаду приєднали до Браїлівської ОТГ. Для отримання фахових роз’яснень та відповідей на запитання Пултівецький сільський голова Зоя Заверуха  запросила Олега Левченка. Участь у заході також взяли депутат обласної Ради Олександр Масленніков, депутат районної ради Володимир Єфімов та жителі територіальної громади. 

Олександр Масленніков зауважив, що до нього за допомогою у вирішенні цієї ситуації звернувся житель Пултівецької громади. Депутат обласної Ради наголосив, що перспективний план об’єднання було створено без погодження громади.  

– Дійсно, процеси об’єднання в громаді рухаються повільно, але вже було проведено анкетування, за результатами якого люди висловлювали різні думки, однак за приєднання до Браїлова не було жодного голосу, – звернув увагу Олександр Георгійович. – Насамперед я підтримую думку громади, поважаю вибір її мешканців та відстоюватиму інтереси людей, тому я сьогодні тут й готовий допомагати громаді у будь-яких починаннях.

Олег Левченко зауважив, що наразі карта не має жодної юридичної сили, і була створена задля того, аби вносити в неї зміни та пропозиції від громад.

– Потрібно писати лист до обласної державної адміністрації з проханням врахувати вашу думку при затвердженні перспективного плану, – пояснив він. – Загалом громада має три шляхи дій в цій ситуації: нічого не робити і чекати, поки буде ухвалено Закон про адміністративно-територіальний устрій, згідно з яким громаду приєднають до існуючих на той час ОТГ,  але тоді добровільність закінчиться; спробувати створити свою ОТГ із центром у Пултівцях шляхом об’єднання із сусідніми громадами, але попередньо потрібно прорахувати, чи буде вона спроможною; приєднуватись до вже існуючої Якушинецької ОТГ або до м. Вінниці, але для цього потрібні запрошення від них.

Сільський голова Зоя Заверуха зауважила, що обговорення об’єднання в громаді триває, вона мала зустрічі з очільниками Широкогребельської та Некрасівської сільських рад. Також спеціалісти прораховували можливість створення ОТГ із центром у Пултівцях, але за підрахунками громада не буде спроможною.

Олег Левченко наголошував, що краще, коли об’єднується багато громад, адже, як показує досвід, маленьким ОТГ важко функціонувати, коштів на утримання необхідних підрозділів може не вистачати.

За результатами обговорень громада вирішила написати листа до облдержадміністрації із проханням внести зміни до перспективного плану.

За матеріалами Вінницької регіональної газети «Подільська зоря»

Повернутись Створено: 30 серпня 2017 року, 09:44 Переглядів: 507

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація