Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Обговорили питання щодо вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування Роздрукувати

Сьогодні, 23 квітня, відбулося засідання круглого столу з питань законодавчого забезпечення системи місцевого самоврядування. Ініціатором проведення засідання виступив Комітет Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Подібне виїзне засідання круглого столу у Вінниці проводиться вже вдруге у поточному році. Його мета удосконалення законодавства з децентралізації та територіальної організації влади в Україні.  

Темою сьогоднішньої зустрічі було обговорення актуальних питань вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізми лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади.

Спікерами круглого столу виступили голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, народний депутат України, заступник голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко, а також експерти міжнародних програм з підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні. До дискусії долучилися і голови районних рад, об’єднаних територіальних громад та представники юридичних служб органів місцевого самоврядування.     

Виступаючи перед присутніми голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував Комітету за проведення таких виїзних засідань.

– Такі заходи дають можливість обговорювати важливі та актуальні питання, поглиблювати нашу співпрацю і налагоджувати зворотній зв'язок,  – сказав Анатолій Дмитрович. – За роки незалежності Україна пройшла нелегкий шлях трансформації від соціалістичної системи місцевого самоврядування до сьогоднішньої.

Також голова обласної Ради зазначив, що поки нормативно-правові засади місцевого самоврядування залишаються нецілісними і недосконалими.

– Базовий закон в системі місцевого самоврядування вже не відповідає вимогам часу, – сказав Анатолій Олійник. – В ньому залишається досі чимало неврегульованих питань. Тому необхідно суттєво прискорити законодавчий процес щодо забезпечення надійних гарантій місцевому самоврядуванню та усунути існуючи численні прогалини в ньому.

За словами народного депутата України Сергія Кудлаєнка, кардинальні зміни у системі публічної влади в Україні розпочалися із прийняттям Концепції місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також Закону України «Про добровільне об’єднання громад», на основі якого в Україні вже сформовано понад 700 об’єднаних територіальних громад, що отримали нові функціональні та фінансові можливості для вирішення питань місцевого значення.

– Процес об’єднання громад активно продовжується і має завершитися до проведення чергових місцевих виборів 2020 року, – сказав Сергій Кудлаєнко. – Це зобов’язує нас підсилити законодавчу базу місцевого самоврядування. Комітетом підготовлено 17 законодавчих актів щодо просування реформи з децентралізації.

В рамках засідання обговорили питання законодавчого забезпечення реформ за участі представників Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг та представників місцевої влади Вінниччини всіх рівнів.

Не менш важливим стало обговорення питання щодо механізмів лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади.

Під час заходу учасники поділилися практичним досвідом та внесли свої пропозиції для опрацювання законодавцями.

Повернутись Створено: 23 квітня 2018 року, 16:48 Переглядів: 539

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація