23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Обговорили питання щодо вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування Роздрукувати

Сьогодні, 23 квітня, відбулося засідання круглого столу з питань законодавчого забезпечення системи місцевого самоврядування. Ініціатором проведення засідання виступив Комітет Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Подібне виїзне засідання круглого столу у Вінниці проводиться вже вдруге у поточному році. Його мета удосконалення законодавства з децентралізації та територіальної організації влади в Україні.  

Темою сьогоднішньої зустрічі було обговорення актуальних питань вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізми лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади.

Спікерами круглого столу виступили голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, народний депутат України, заступник голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко, а також експерти міжнародних програм з підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні. До дискусії долучилися і голови районних рад, об’єднаних територіальних громад та представники юридичних служб органів місцевого самоврядування.     

Виступаючи перед присутніми голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував Комітету за проведення таких виїзних засідань.

– Такі заходи дають можливість обговорювати важливі та актуальні питання, поглиблювати нашу співпрацю і налагоджувати зворотній зв'язок,  – сказав Анатолій Дмитрович. – За роки незалежності Україна пройшла нелегкий шлях трансформації від соціалістичної системи місцевого самоврядування до сьогоднішньої.

Також голова обласної Ради зазначив, що поки нормативно-правові засади місцевого самоврядування залишаються нецілісними і недосконалими.

– Базовий закон в системі місцевого самоврядування вже не відповідає вимогам часу, – сказав Анатолій Олійник. – В ньому залишається досі чимало неврегульованих питань. Тому необхідно суттєво прискорити законодавчий процес щодо забезпечення надійних гарантій місцевому самоврядуванню та усунути існуючи численні прогалини в ньому.

За словами народного депутата України Сергія Кудлаєнка, кардинальні зміни у системі публічної влади в Україні розпочалися із прийняттям Концепції місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також Закону України «Про добровільне об’єднання громад», на основі якого в Україні вже сформовано понад 700 об’єднаних територіальних громад, що отримали нові функціональні та фінансові можливості для вирішення питань місцевого значення.

– Процес об’єднання громад активно продовжується і має завершитися до проведення чергових місцевих виборів 2020 року, – сказав Сергій Кудлаєнко. – Це зобов’язує нас підсилити законодавчу базу місцевого самоврядування. Комітетом підготовлено 17 законодавчих актів щодо просування реформи з децентралізації.

В рамках засідання обговорили питання законодавчого забезпечення реформ за участі представників Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг та представників місцевої влади Вінниччини всіх рівнів.

Не менш важливим стало обговорення питання щодо механізмів лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади.

Під час заходу учасники поділилися практичним досвідом та внесли свої пропозиції для опрацювання законодавцями.

Повернутись Створено: 23 квітня 2018 року, 16:48 Переглядів: 513

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація