Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Обговорили питання щодо вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування Роздрукувати

Сьогодні, 23 квітня, відбулося засідання круглого столу з питань законодавчого забезпечення системи місцевого самоврядування. Ініціатором проведення засідання виступив Комітет Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Подібне виїзне засідання круглого столу у Вінниці проводиться вже вдруге у поточному році. Його мета удосконалення законодавства з децентралізації та територіальної організації влади в Україні.  

Темою сьогоднішньої зустрічі було обговорення актуальних питань вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізми лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади.

Спікерами круглого столу виступили голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, народний депутат України, заступник голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко, а також експерти міжнародних програм з підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні. До дискусії долучилися і голови районних рад, об’єднаних територіальних громад та представники юридичних служб органів місцевого самоврядування.     

Виступаючи перед присутніми голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував Комітету за проведення таких виїзних засідань.

– Такі заходи дають можливість обговорювати важливі та актуальні питання, поглиблювати нашу співпрацю і налагоджувати зворотній зв'язок,  – сказав Анатолій Дмитрович. – За роки незалежності Україна пройшла нелегкий шлях трансформації від соціалістичної системи місцевого самоврядування до сьогоднішньої.

Також голова обласної Ради зазначив, що поки нормативно-правові засади місцевого самоврядування залишаються нецілісними і недосконалими.

– Базовий закон в системі місцевого самоврядування вже не відповідає вимогам часу, – сказав Анатолій Олійник. – В ньому залишається досі чимало неврегульованих питань. Тому необхідно суттєво прискорити законодавчий процес щодо забезпечення надійних гарантій місцевому самоврядуванню та усунути існуючи численні прогалини в ньому.

За словами народного депутата України Сергія Кудлаєнка, кардинальні зміни у системі публічної влади в Україні розпочалися із прийняттям Концепції місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також Закону України «Про добровільне об’єднання громад», на основі якого в Україні вже сформовано понад 700 об’єднаних територіальних громад, що отримали нові функціональні та фінансові можливості для вирішення питань місцевого значення.

– Процес об’єднання громад активно продовжується і має завершитися до проведення чергових місцевих виборів 2020 року, – сказав Сергій Кудлаєнко. – Це зобов’язує нас підсилити законодавчу базу місцевого самоврядування. Комітетом підготовлено 17 законодавчих актів щодо просування реформи з децентралізації.

В рамках засідання обговорили питання законодавчого забезпечення реформ за участі представників Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг та представників місцевої влади Вінниччини всіх рівнів.

Не менш важливим стало обговорення питання щодо механізмів лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади.

Під час заходу учасники поділилися практичним досвідом та внесли свої пропозиції для опрацювання законодавцями.

Повернутись Створено: 23 квітня 2018 року, 16:48 Переглядів: 695

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація