Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Розпочато громадське обговорення Стратегії 2027

    Вінницька обласна Рада оголошує проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року», внесеного облдержадміністрацією на розгляд сесії обласної Ради. Пропозиції до зазначеного проєкту рішення просимо вносити на адресу обласної Ради до 13 б ....

Обговорили результати роботи із впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в галузі охорони здоров’я Роздрукувати

Сьогодні, 10 жовтня, у місті Вінниці  розпочала роботу дводенна розширена нарада щодо результатів роботи робочих груп з впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в галузі охорони здоров’я.

У засіданні «кластерної наради» взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, представники Міністерства фінансів України, департаментів фінансів, охорони здоров’я та інших департаментів Вінницької, Сумської, Запорізької, Полтавської, Чернівецької, Миколаївської, Закарпатської, Херсонської, Черкаської, Житомирської, Чернігівської та Київської облдержадміністрацій, представники обласних рад, фахівці комунальних закладів охорони здоров’я, журналісти.

З вітальним словом до учасників наради звернулися заступник директора Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Олена Мачульна  та керівник Проекту ГОБ в Україні Майя Босніч.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк привітав гостей на теренах подільської землі та зазначив, що обласна Рада є прихильником гендерної рівності та підтримує питання такої тематики.

– Сподіваюсь, що будемо мати й інші напрацювання в напрямі гендерних питань, – зазначив Михайло Володимирович. – Якщо проаналізувати місцеве самоврядування, то гендерна політика дещо вирівнюється, адже серед кількості депутатів щоразу збільшується кількість жінок, а в сільських радах, головами все частіше обирають саме жінок. 

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко у своєму виступі звернув увагу на те, що на Вінниччині протягом першого півріччя поточного року робоча група працювала над гендерно-бюджетним аналізом та оцінкою програмних напрямів.

 – Наші основні напрацювання викладені у звіті, який надано всеукраїнським координаторам Проекту ГОБ, – сказав Андрій Гижко. – За результатами роботи групи, розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації від 21.06.2017 року №431 затверджено План заходів з впровадження та реалізації в області проекту «Гендерне бюджетування в Україні». Загалом в області проведений ґендерний аналіз програм за напрямами «Протидія епідемії ВІЛ-інфекції та СНІДу», «Профілактика, діагностика та лікування хронічних вірусних гепатитів В і С» засвідчив, що розподіл результативних показників за статевими, віковими групами та групами за місцем проживання відкриває нові аспекти та тенденції в ефективності використання бюджетних коштів та задоволення потреб різних гендерних груп,- зазначив Андрій Петрович.

Окрім цього, Андрій Гижко зауважив, що Вінниччина надзвичайно відповідально поставилася до цього проекту й зацікавлена в його подальшій реалізації та активно працюватиме і у 2018 році над впровадженням гендерного компоненту в бюджетному процесі.

Під час засідання національний експерт проекту «Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні» Марина Шаповал розповіла про особливості впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на державному та місцевому рівнях в 2017 році, а члени робочих груп презентували результати впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування у Вінницькій, Сумській, Полтавській, Чернівецькій, Миколаївській, Закарпатській, Херсонській та Запорізькій областях. Вони розповіли про виявлені гендерні проблеми і розриви в програмах галузі охорони здоров’я, про проведені та заплановані заходи у рамках впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні у 2017 та 2018 роках.

Захід був організований, з метою ознайомлення керівництва та громадськості Вінницької області, а також представників інших регіонів з результатами діяльності робочих груп щодо впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в областях, а також задля популяризації цього методу бюджетування в Україні.

Учасники наради обговорили подальші кроки Проекту у впровадженні гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні. Успішна реалізація проекту із впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування, зокрема, подальша робота робочих груп можлива за підтримки керівництва області та громадськості.

 З 2014 року Міністерство фінансів України, за підтримки проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» (ҐОБ Проект), який фінансує шведський уряд, проводить роботу з впровадження гендерного бюджетування. Мета гендерного бюджетування і проекту - підвищити економічну ефективність і прозорість видатків бюджету з урахуванням потреб жінок і чоловіків з різних соціальних груп. Кінцева ціль Проекту - удосконалення бюджетного процесу шляхом застосування гендерного підходу, що сприятиме реформуванню системи управління державними фінансами.

Протягом 3 років роботи Проекту проведено гендерний бюджетний аналіз більше 75 програм, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів у галузях освіти і науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, соціального захисту та соціального забезпечення, охорони здоров’я та культури і мистецтва. Дослідження, проведені у 17 областях та місті Києві, показали, що потреби чоловіків і жінок в послугах, які фінансуються з бюджету, є різними.

Повернутись Створено: 10 жовтня 2017 року, 15:43 Переглядів: 1040

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація