Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Обласна Асоціація органів місцевого самоврядування об’єднала 441 раду області Роздрукувати

Таку інформацію оприлюднив виконавчий директор Асоціації Валерій Рубан 10 січня під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради.

– За рік і 8 місяців своєї роботи Асоціація залучила 441 рівноправного члена, а це дві третини від 735 рад усіх рівнів, які нараховує область, – зазначив В.Рубан.

– Сьогодні з впевненістю можна сказати: обласна Асоціація відбулася як громадська організація. Вона закріпила за собою статус об’єднання, яке ефективно здійснює власні повноваження у питаннях захисту прав та інтересів як мешканців територіальних громад, так і самоврядців, – сказав голова обласної ради Сергій Татусяк.

Рішенням Координаційної ради були окреслені завдання Асоціації на наступний, важливий для регіонального розвитку, рік. Насамперед, через всеукраїнські Асоціації органів місцевого самоврядування вирішено ініціювати прискорення підписання Указу Президента України «Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», базові положення якої розроблені на Вінниччині.

У громадах заплановане проведення семінарів для депутатів місцевих рад та посадовців усіх рівнів щодо роз’яснення актуальних питань у сфері місцевого врядування. За словами Валерія Рубана, значну просвітницьку роботу проведено і минулоріч.

– Це понад 100 різноманітних заходів та 2 соціальні проекти із загальним фондом понад 150 тисяч гривень для мешканців громад. Серед наших ініціатив – семінари і тренінги, які полягали у наданні практичних порад самоврядцям у законодавчій сфері, а також щодо стратегічного розвитку регіону, – поінформував В.Рубан.

У липні 2013 року Асоціація також стала ініціатором створення Ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини», який надає практичну допомогу сільським, селищним, міським радам у написанні, реалізації грантових проектів. Фахівців центру вже провели 5 семінарів на цю тематику.

Сергій Татусяк також загострив увагу на пункті рішення про необхідність залучення грантових коштів до територіальних громад області.

– На останньому засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбулося 9 січня, урядовці наголосили на продовженні співпраці з Європейським Союзом. Для нас додатковою можливістю залучати кошти з ЄС, а відтак і поліпшувати інфраструктуру в громадах, є взаємодія мешканців із Ресурсно-інформаційним центром «Громади Вінниччини», Асоціацією і Єврорегіоном «Дністер», – зазначив С.Татусяк.

Саме вони, за словами голови обласної Ради, спроможні надати фахову допомогу у підготовці конкурентоздатних проектів. Крім того, існують інші напрацювання.

– У разі підписання Єврорегіоном «Дністер» угоди з румунсько-молдавським Єврорегіоном «Сірет-Прут-Дністер», ми отримаємо у партнери Румунію – країну-члена ЄС, – повідомив С.Татусяк.

На його думку, це сприятиме просуванню проектів за участю вінничан подекуди на позаконкурсній основі, допоможе претендувати на потужний фінансовий ресурс програм, які оголошені в рамках Східного партнерства.

– Це ефективний інструмент залучення коштів, який мало використовується в Україні. А ми повинні цим скористатися для розвитку наших громад, – підбив підсумок С.Татусяк.

 

 

Повернутись Створено: 10 січня 2014 року, 17:40 Переглядів: 981

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація