23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Обласна Асоціація органів місцевого самоврядування об’єднала 441 раду області Роздрукувати

Таку інформацію оприлюднив виконавчий директор Асоціації Валерій Рубан 10 січня під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради.

– За рік і 8 місяців своєї роботи Асоціація залучила 441 рівноправного члена, а це дві третини від 735 рад усіх рівнів, які нараховує область, – зазначив В.Рубан.

– Сьогодні з впевненістю можна сказати: обласна Асоціація відбулася як громадська організація. Вона закріпила за собою статус об’єднання, яке ефективно здійснює власні повноваження у питаннях захисту прав та інтересів як мешканців територіальних громад, так і самоврядців, – сказав голова обласної ради Сергій Татусяк.

Рішенням Координаційної ради були окреслені завдання Асоціації на наступний, важливий для регіонального розвитку, рік. Насамперед, через всеукраїнські Асоціації органів місцевого самоврядування вирішено ініціювати прискорення підписання Указу Президента України «Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», базові положення якої розроблені на Вінниччині.

У громадах заплановане проведення семінарів для депутатів місцевих рад та посадовців усіх рівнів щодо роз’яснення актуальних питань у сфері місцевого врядування. За словами Валерія Рубана, значну просвітницьку роботу проведено і минулоріч.

– Це понад 100 різноманітних заходів та 2 соціальні проекти із загальним фондом понад 150 тисяч гривень для мешканців громад. Серед наших ініціатив – семінари і тренінги, які полягали у наданні практичних порад самоврядцям у законодавчій сфері, а також щодо стратегічного розвитку регіону, – поінформував В.Рубан.

У липні 2013 року Асоціація також стала ініціатором створення Ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини», який надає практичну допомогу сільським, селищним, міським радам у написанні, реалізації грантових проектів. Фахівців центру вже провели 5 семінарів на цю тематику.

Сергій Татусяк також загострив увагу на пункті рішення про необхідність залучення грантових коштів до територіальних громад області.

– На останньому засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбулося 9 січня, урядовці наголосили на продовженні співпраці з Європейським Союзом. Для нас додатковою можливістю залучати кошти з ЄС, а відтак і поліпшувати інфраструктуру в громадах, є взаємодія мешканців із Ресурсно-інформаційним центром «Громади Вінниччини», Асоціацією і Єврорегіоном «Дністер», – зазначив С.Татусяк.

Саме вони, за словами голови обласної Ради, спроможні надати фахову допомогу у підготовці конкурентоздатних проектів. Крім того, існують інші напрацювання.

– У разі підписання Єврорегіоном «Дністер» угоди з румунсько-молдавським Єврорегіоном «Сірет-Прут-Дністер», ми отримаємо у партнери Румунію – країну-члена ЄС, – повідомив С.Татусяк.

На його думку, це сприятиме просуванню проектів за участю вінничан подекуди на позаконкурсній основі, допоможе претендувати на потужний фінансовий ресурс програм, які оголошені в рамках Східного партнерства.

– Це ефективний інструмент залучення коштів, який мало використовується в Україні. А ми повинні цим скористатися для розвитку наших громад, – підбив підсумок С.Татусяк.

 

 

Повернутись Створено: 10 січня 2014 року, 17:40 Переглядів: 951

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація