Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти напрацювала пропозиції щодо реалізації нововведень Роздрукувати

Сьогодні, 26 червня, відбулось засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яке провів голова обласної Ради, голова обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради (МКМР)  з правової освіти населення Анатолій Олійник.

Окрім членів ради, у зібранні взяли участь заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк.

Як поінформував головуючий, на виконання положень Національної програми правової освіти населення, прийнятої 18 жовтня 2001 року, рішенням 7 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2016 року № 125 затверджена Обласна програма правової освіти населення на 2016-2020 роки.

– Для забезпечення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, навчальних закладів та закладів культури, засобів масової інформації утворено Вінницьку обласну міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення, – зазначив Анатолій Олійник. – Вона проводить моніторинг стану виконання органами виконавчої влади покладених на них завдань з правової освіти населення; вивчає стан роботи з питань організації правової освіти населення органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, навчальними закладами та закладами культури, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації; аналізує стан правової навчально-виховної роботи; заслуховує на своїх засіданнях інформацію про актуальні питання правової освіти.

Анатолій Дмитрович підкреслив, що, з метою підвищення правової свідомості та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті, у червні 2017 року стартував правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», і 2018 рік оголошено роком його реалізації, відповідно до Указу Президента України.

Про впровадження проекту «Я маю право!» розповів начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь.

– Стратегічним завданням проекту є формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя та навчання громадян реалізовувати та захищати свої права, – наголосив доповідач. – В рамках проекту передбачається створення та функціонування міжвідомчих правозахисних штабів для реагування на порушення прав громадян у відповідних сферах, проведення інформаційно-просвітницьких кампаній щодо правового виховання, подолання правового нігілізму та стимулювання правомірної поведінки у відповідних сферах; розробка та розповсюдження серед населення, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів інформаційних друкованих та електронних матеріалів; висвітлення заходів з реалізації проекту у засобах масової інформації, соціальних мережах та на веб-сайтах.

Для прикладу, завдяки створенню оперативного штабу, протягом 2018 року стягнуто 1 млн. 377 тис. грн заборгованості із заробітної плати.

– Реалізація громадянами права на безоплатну правову допомогу забезпечується центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В Україні діє 23 регіональних центри, 96 місцевих центрів та 432 бюро правової допомоги. У Вінницькій області діє 4 місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Томашпільському, Гайсинському, Вінницькому і Козятинському районах та 26 бюро правової допомоги. Відтак, за період 2015 – 2018 років зареєстровано 88 888 звернень громадян, 4 908 – доручень видано про призначення безкоштовних послуг адвоката, – акцентувала увагу присутніх директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Марина Лукіянова.

Центри та бюро правової допомоги забезпечують громадян адресною правовою допомогою. Громадяни, які не мають можливості особисто прибути до бюро правової допомоги чи місцевого центру через стан здоров’я, можуть зателефонувати і фахівці відвідають їх за місцем проживання.

У центрах громадяни можуть отримати безоплатну первинну та вторинну правову допомогу. Первинною допомогою забезпечуються абсолютно всі громадяни і це означає, що будь-яка особа може прийти і безкоштовно отримати правову інформацію, консультацію чи роз'яснення з правових питань; а саме: скласти заяву, скаргу чи інші документи правового характеру.

Про новації у пенсійному законодавстві у 2018 році поінформувала начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

Вона зазначила, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» передбачено систему постійного підвищення пенсій. Починаючи з 1 січня переглянуто та перераховано більше 100 тис. пенсій особам, які досягли 65-річного віку.

Мінімальний розмір пенсії для осіб, у яких страховий стаж менше 35 років у чоловіків і 30 років у жінок, встановлюється на рівні 1 435 грн, відповідно до прожиткового мінімуму, 1 452 грн – мінімальна пенсія за віком, 1 482,2 грн мінімальна пенсія за віком для 65- річних, – повідомила Олена Сергіївна.

Як здійснюється реалізація Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа, презентувала заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна.

Вона підкреслила, що реалізація концепції створить умови для реформування загальної середньої освіти з урахуванням досвіду провідних країн світу. Будуть розроблені нові стандарти змісту загальної середньої освіти, які ґрунтуватимуться на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання. Передбачено перехід до 12-річної середньої школи, яка отримає право розробляти і впроваджувати власні освітні програми. Також Концепція передбачає стимулювання особистого і професійного зростання педагога, надання йому академічної свободи та матеріального стимулювання.

В ході засідання присутні озвучили пропозиції й підтримали рекомендації Вінницької обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Зокрема, членам МКМР рекомендовано активізувати проведення правопросвітницьких заходів в рамках загальнонаціонального проекту «Я маю право!»; забезпечити висвітлення у засобах масової інформації, в соціальних мережах, на веб-сайтах заходів з реалізації цього проекту; проводити спільні інформаційно-просвітницькі кампанії щодо правового виховання, подолання правового нігілізму та стимулювання правової поведінки у відповідних сферах; проводити консультування жителів сільської місцевості, з метою запобігання порушення їхніх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя та інші.

Підбиваючи підсумки, Анатолій Олійник зауважив, що, згідно з положенням, засідання МКМР проводиться два рази на рік, але зібрання можна організовувати частіше, враховуючи необхідність.

– Відповідно до своїх повноважень я буду враховувати всі пропозиції й зауваження, а також сприяти реалізації всіх нововведень, – зазначив Анатолій Дмитрович.

Повернутись Створено: 26 червня 2018 року, 14:46 Переглядів: 559

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація