Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вінницька обласна Рада оголосила конкурс  «Комфортні громади»

    Сьогодні, 20 січня, обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади». Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. – На завершальному етапі децентралізації на ....

  • Міст Ямпіль-Косеуць будуватимуть

    Питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурн ....

  • Вячеслав Соколовий: «Кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту має отримувати якісні адміністративні, медичні та освітні послуги»

    Розпочалось засідання першої Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради 8 скликання. Обговорюють сьогодні питання організації та діяльності новообраних органів місцевого самоврядування територіальних громад і районів області. Роботу Координаційної ради розпочав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він при ....

Обласна організація Національної спілки письменників України відзначатиме півстолітній ювілей Роздрукувати

Сьогодні, 12 серпня, голова обласної Ради Анатолій Олійник зустрівся з головою Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадимом Вітковським та поетесою Ніною Гнатюк. Темою зустрічі була співпраця вищого самоврядного органу Вінниччини з письменницькими організаціями, з творчими особистостями області в рамках підготовки до відзначення 50-річчя створення Вінницької обласної організації НСПУ.

9 жовтня 2020 року організатори запланували провести урочистості з нагоди ювілею. Вадим Вітковський та Ніна Гнатюк повідомили, що мають на меті вперше за історію існування обласної організації зібрати всю письменницьку еліту краю, керівництво області, районів та об’єднаних територіальних громад в одному місці. Наразі розробляється сценарій концертної програми, готуються заходи з урахуванням дотримання карантинних обмежень. До обласної Ради керівництво Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України подали пропозиції до нагородження творчих особистостей.

Варто зазначити, що співорганізаторкою заходу є відома вінницька поетеса Ніна Гнатюк. Саме Ніна Юхимівна була свідком заснування Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, а її членський квиток підписав та вручив 12 січня 1971 року Олесь Гончар. Ніна Гнатюк на зустрічі подарувала голові обласної Ради Анатолію Олійнику книгу спогадів про Володимира Забаштанського за її упорядкуванням «Молитва за Україну».

Довідка: Вінницька організація Спілки письменників України була заснована в лютому 1971 року. На урочисте засідання з цього приводу, яке відбулося в приміщенні обласного музично-драматичного театру імені М.Садовського, з Києва прибула представницька письменницька делегація, що свідчило про особливу вагомість події. До її складу увійшли Олесь Гончар, Михайло Стельмах, Степан Олійник, Юрій Збанацький, Павло Загребельний, Володимир Канівець, Іван Драч, Віталій Коротич.

До новоутвореного вінницького підрозділу Спілки письменників у той час крім вінничан, увійшли й літератори Хмельниччини. Першим керівником новоутвореної Вінницької організації СПУ став прозаїк, фронтовик Дмитро Дереч. Після нього очолювали організацію Анатолій Бортняк, Михайло Каменюк, Василь Кобець, Володимир Кузьменко, Володимир Рабенчук. З квітня 2018 року головою організації обрано Вадима Вітковського.

У 2015 р. в структурі обласної створена Вінницька міська письменницька організація. Нині Вінницька обласна організація НСПУ нараховує 65 письменників.

Завдяки постійній підтримці обласної влади втілюється в життя чимало плідних творчих письменницьких проєктів та ініціатив. Видається  літературний журнал «Вінницький край», один з кращих в Україні, книжкова серія вибраних творів вінничан «Бібліотека літератури Вінниччини», «Шкільна бібліотека», літературно-краєзнавчий альманах «Русалка Дністровая», молодіжний літературний щорічник «Експрес «Молодість», працює Клуб творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо», серія «Бібліотека літератури Вінниччини» з видання вибраних творів подільських авторів-спілчан.

Також рішенням 36 сесії обласної Ради 7 скликання від 4 грудня 2018 року створено комунальну установу «Видавничий дім «Моя Вінниччина». Одним із основних завдань установи є збирання, створення, редагування матеріалів для друку серії книг історії міст, сіл і селищ Вінницької області «Моя Вінниччина». Серія книг «Моя Вінниччина», яка наразі налічує понад 50 томів, видається за кошти обласного бюджету за підтримки місцевих райдержадміністрацій і рад.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 12 серпня 2020 року, 12:19 Переглядів: 1130

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація