Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Обласна Рада – на другому місці в Україні у рейтингу інформаційної відкритості Роздрукувати

Відповідно до результатів моніторингу щодо рівня забезпечення доступу до публічної інформації органами місцевої влади та місцевого самоврядування, який був проведений Центром «Ейдос» і Центром демократії та верховенства права в рамках Платформи «Омбудсмен плюс», визначено рейтинги Вінницької обласної Ради та Вінницької облдержадміністрації. 

Моніторинг проводили з травня по вересень 2017 року. Три органи місцевої влади Вінниччини отримали наступні результати, згідно з якими опинились серед лідерів в Україні: Вінницька обласна Рада – 2 місце (із 22) – 68,7%; Вінницька обласна державна адміністрація – 3 місце (із 24) – 80,8%; Вінницька міська рада – 7 місце (із 24) – 70,2%.

Як зазначено на ресурсі «Детектор Медіа», експерти досліджували 24 обласні державні адміністрації, 22 обласні ради, 24 ради обласних центрів і 26 міських рад обласного чи районного значення. Оцінка проводилася за чотирма складовими:

Імплементація необхідних норм для забезпечення доступу до публічної інформації (визначення відповідального за доступ до публічної інформації структурного підрозділу, систематичне оприлюднення публічної інформації, наборів даних на порталі відкритих даних, інформації про використання публічних коштів на офіційному порталі публічних фінансів України, оприлюднення рішень і проектів рішень).

Надання публічної інформації у відповідь на запити.

Оприлюднення публічної інформації на офіційних сайтах (оцінка наповнення сайтів).

Забезпечення умов і безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні розпорядників.

За інформацією експертів, головне враження від моніторингу – великий розрив між практиками в різних областях і в різних розпорядників: від дуже хорошого до дуже поганого.

Загалом, за результатами моніторингу,  жоден з органів місцевої влади не показав низького (від 21% до 40%), або незадовільного (від 0% до 20%) рівня забезпечення доступу до публічної інформації. Більшість органів місцевої влади мають середній рівень інформаційної відкритості (від 60% до 80%). Значна частина розпорядників, зокрема, більшість обласних рад мають задовільний рівень інформаційної відкритості – від 40% до 60% .

Найбільш висвітлюваними темами для органів місцевої влади є інформація про керівників органів влади, структурні підрозділи, депутатську діяльність, виконавчий комітет і виконавчий апарат рад, оприлюднення нормативно-правових актів, а також питання забезпечення доступу до публічної інформації.

Повернутись Створено: 4 жовтня 2017 року, 12:26 Переглядів: 1112

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація