Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Обласна Рада інформує жителів області про суспільно важливі звернення громадян – повідомлення прес-служби обласної Ради Роздрукувати

Прес-служба прокуратури Вінницької області оприлюднила на своєму сайті інформацію “Прокуратура Вінницької області спростовує безпідставні звинувачення обласної Ради”, в якій на адресу обласної Ради містяться закиди про безпідставність її доводів та спробу впливу на роботу правоохоронних органів у розслідуванні справи жителя Бершаді Віктора Коваленка – батька загиблого Героя України Юрія Коваленка, що звернувся нещодавно по допомогу до очільника обласної Ради Сергія Свитка.

По суті повідомлення прокуратури Вінницької області зазначаємо наступне: інформація, яка була розміщена на офіційному сайті обласної Ради щодо цього питання, відповідає дійсному стану речей, зокрема, ґрунтується на зверненнях самого Віктора Коваленка до обласної Ради та наданим ним фактах, а також на зверненнях голови обласної Ради до прокурора Вінницької області.

Так, Віктор Коваленко двічі був на особистому прийомі у голови обласної Ради (про що ми повідомляли раніше) та інформував голову обласної Ради про бездіяльність місцевих і обласних правоохоронних органів щодо всебічного, об’єктивного розслідування його справи. А 16 квітня цього року під час зустрічі із очільником обласної Ради Сергієм Свитком Віктор Коваленко вже втретє звернувся із тією ж проблемою, саме через те, що немає належного реагування з боку правоохоронних органів. Прокуратура визнає: “Переписка прокуратури області з Коваленком В.О. триває з 2011 року”, а “на даний час триває слідство у кримінальному провадженні за фактом хуліганських дій стосовно Коваленка В.О”.

Ми зазначали, що Сергій Свитко двічі у 2014 році скерував звернення Віктора Коваленка за належністю до прокурора Вінницької області В’ячеслава Соколового для відповідного реагування згідно чинного законодавства, що підтверджує і прокуратура Вінницької області. А позиція прес-служби прокуратури, яка зазначає: “Твердження Свитка С.М. про те, що обласна Рада зверталась до прокуратури області з питань, піднятих Коваленком В.О. на особистому прийомі, не відповідають дійсності”, явно суперечить змісту повідомлення прокуратури та не відображає дійсного стану речей.  

Так, з одного боку у повідомленні прес-служби прокуратури зазначено: “До прокуратури області надійшли оригінали скарг Коваленка В.О. з супровідними листами, підписаними головою обласної Ради Свитком С.М., у яких не було викладено ні позиції обласної Ради, ні будь-яких прохань чи пропозицій по суті скарги”, а з іншого боку, прес-службою прокуратури написано речення, яке суперечить попередньому: “Звернення представників влади, інших посадових осіб до прокурора з приводу конкретних справ і матеріалів, що знаходяться у провадженні прокуратури, не можуть містити будь-яких вказівок або вимог щодо результатів їх вирішення. Вплив у будь-якій формі на прокурора чи слідчого з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків заборонено чинним законодавством”. Тому натяки щодо впливу на слідство у зазначеному вище питанні з боку керівництва обласної Ради є узагалі абсурдними і не стосуються суті справи.

Керівництво обласної Ради вважає своїм обов’язком інформувати жителів територіальної громади області про суспільно важливі звернення громадян з тих чи інших питань, які надходять до обласної Ради. Крім того, ми вважаємо за необхідне повідомляти громадськість про відомі нам факти бездіяльності правоохоронних органів в області, якщо такі мають місце, бо тільки публічний розголос, у більшості випадків, є основою до вирішення того чи іншого питання. Негайне реагування на зазначені факти є прямим обов’язком керівництва правоохоронних органів області, зокрема, прокуратури Вінницької області, особливо в умовах складного економічного і військово-політичного стану в українській державі.

Варто зазначити, що голова обласної Ради Сергій Свитко неодноразово звертався до прокурора області В’ячеслава Соколового із особливо важливих питань, які мали великий громадський резонанс: незаконного відчуження близько 18 гектар земель обласної комунальної власності у місті Вінниці без згоди власника – обласної Ради, розкрадання коштів обласного бюджету, фактів зловживань в обласних комунальних закладах охорони здоров’я області, “рейдерського” захоплення обласного комунального закладу МСЕК, всебічного вивчення подій 6 грудня 2014 року у Вінниці тощо, проте отримував лише формальні відписки, а розслідування у зазначених справах досі не мають логічного завершення. Враховуючи відсутність належного реагування прокуратури області на зазначені звернення, голова обласної Ради Сергій Свитко був вимушений інформувати про відомі йому факти зловживань, порушень прав і свобод громадян колишнього Генерального прокурора Віталія Ярему під час особистої зустрічі у минулому році.

Текст заяви Віктора Коваленка дивіться нижче.

Повернутись Створено: 20 квітня 2015 року, 17:08 Переглядів: 1470

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація