13 листопада  о 10.00 в приміщенні Чернівецької районної ради (вул. Святомиколаївська, 103/1) заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк проведе особистий прийом громадян

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Обласна Рада надасть борцям за незалежність України - ветеранам ОУН-УПА матеріальну допомогу Роздрукувати

15 січня відбулося засідання робочої групи з вивчення питання щодо встановлення та напрацювання  механізму виплати пільг ветеранам ОУН-УПА – борцям за незалежність України в період Другої світової війни, які мешкають на території області за рахунок коштів обласного бюджету.

Участь у роботі робочої групи взяли заступник голови обласної Ради, керівник робочої групи Наталія Солейко, голова постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Ігор Вернигор, голова обласного товариства Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Ганна Чайковська, голова Вінницького обласного об'єднаного товариства колишніх політв'язнів, репресованих та їх дітей Любов Савостьянова, голова обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Валентина Ратова, головний редактор журналу “Вінницький край” Вадим Вітковський, представники обласної організації товариства “Меморіал”, Департаментів соціальної політики, фінансів, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, посадові особи обласної Ради та Служби безпеки України.

Заступник голови обласної Ради Наталія Солейко повідомила членів робочої групи про передумови розгляду цього питання, зокрема, про рішення обласної Ради №735 від 10 жовтня 2014 року “Про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України” та потребу врегулювання проблеми встановлення та порядку виплати пільг ветеранам національно-визвольного руху на Вінниччині. 

В ході обговорення було зазначено про деякі аспекти недосконалості чинного законодавства, що стосується виплати пільг ветеранам ОУН-УПА та членам їхніх родин, більшість з яких мають статус політв’язнів та репресованих. Зазначені ветерани послуговуються пільгами на загальних умовах, що передбачено чинним законодавством. Проте, державою не враховується їхня участь у бойових діях саме у лавах національного руху Опору. Тому члени робочої групи прийшли до висновку, що всі учасники національно-визвольного руху під проводом ОУН-УПА в період Другої світової війни на території України заслуговують на такі ж самі пільги, що й ветерани Великої Вітчизняної війни.   

У підсумку було вирішено діяти у кілька етапів. На першому етапі підготувати проект рішення на розгляд сесії обласної Ради про надання адресної матеріальної допомоги відповідно до чинного законодавства тим ветеранам руху ОУН-УПА у Вінницькій області, інформація щодо участі яких у лавах цього руху є офіційно підтвердженою. За інформацією обласного товариства Всеукраїнського Братства ОУН-УПА, обласного об'єднаного товариства колишніх політв'язнів, репресованих та їх дітей та Департаменту соціальної політики облдержадміністрації таких громадян у Вінницькій області є 12.

А під час другого етапу планується опрацювати законодавчу базу із цього питання, створити уточнену базу даних, за участі органів влади і громадських організацій, щодо учасників руху ОУН-УПА в межах усієї області, які із різних причин досі залишаються невідомі. Після завершення підготовчої роботи, вирішено підготувати пропозиції щодо внесення змін до бюджету обласної Ради з метою вирішення проблеми виплати пільг ветеранам українського національно-визвольного руху та членам їхніх родин щорічно.  

Повернутись Створено: 15 січня 2015 року, 17:46 Переглядів: 1039

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація