23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Обласна Рада надасть борцям за незалежність України - ветеранам ОУН-УПА матеріальну допомогу Роздрукувати

15 січня відбулося засідання робочої групи з вивчення питання щодо встановлення та напрацювання  механізму виплати пільг ветеранам ОУН-УПА – борцям за незалежність України в період Другої світової війни, які мешкають на території області за рахунок коштів обласного бюджету.

Участь у роботі робочої групи взяли заступник голови обласної Ради, керівник робочої групи Наталія Солейко, голова постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Ігор Вернигор, голова обласного товариства Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Ганна Чайковська, голова Вінницького обласного об'єднаного товариства колишніх політв'язнів, репресованих та їх дітей Любов Савостьянова, голова обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Валентина Ратова, головний редактор журналу “Вінницький край” Вадим Вітковський, представники обласної організації товариства “Меморіал”, Департаментів соціальної політики, фінансів, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, посадові особи обласної Ради та Служби безпеки України.

Заступник голови обласної Ради Наталія Солейко повідомила членів робочої групи про передумови розгляду цього питання, зокрема, про рішення обласної Ради №735 від 10 жовтня 2014 року “Про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України” та потребу врегулювання проблеми встановлення та порядку виплати пільг ветеранам національно-визвольного руху на Вінниччині. 

В ході обговорення було зазначено про деякі аспекти недосконалості чинного законодавства, що стосується виплати пільг ветеранам ОУН-УПА та членам їхніх родин, більшість з яких мають статус політв’язнів та репресованих. Зазначені ветерани послуговуються пільгами на загальних умовах, що передбачено чинним законодавством. Проте, державою не враховується їхня участь у бойових діях саме у лавах національного руху Опору. Тому члени робочої групи прийшли до висновку, що всі учасники національно-визвольного руху під проводом ОУН-УПА в період Другої світової війни на території України заслуговують на такі ж самі пільги, що й ветерани Великої Вітчизняної війни.   

У підсумку було вирішено діяти у кілька етапів. На першому етапі підготувати проект рішення на розгляд сесії обласної Ради про надання адресної матеріальної допомоги відповідно до чинного законодавства тим ветеранам руху ОУН-УПА у Вінницькій області, інформація щодо участі яких у лавах цього руху є офіційно підтвердженою. За інформацією обласного товариства Всеукраїнського Братства ОУН-УПА, обласного об'єднаного товариства колишніх політв'язнів, репресованих та їх дітей та Департаменту соціальної політики облдержадміністрації таких громадян у Вінницькій області є 12.

А під час другого етапу планується опрацювати законодавчу базу із цього питання, створити уточнену базу даних, за участі органів влади і громадських організацій, щодо учасників руху ОУН-УПА в межах усієї області, які із різних причин досі залишаються невідомі. Після завершення підготовчої роботи, вирішено підготувати пропозиції щодо внесення змін до бюджету обласної Ради з метою вирішення проблеми виплати пільг ветеранам українського національно-визвольного руху та членам їхніх родин щорічно.  

Повернутись Створено: 15 січня 2015 року, 17:46 Переглядів: 1006

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація