Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Обласна Рада ухвалила обласний бюджет на 2015 рік Роздрукувати

16 січня відбулося знакове засідання позачергової 31-ї сесії обласної Ради 6 скликання. На засіданні депутати обласної Ради ухвалили обласний бюджет на 2015 рік і затвердили розпорядження голови обласної Ради про звільнення і призначення керівників комунальних закладів, зокрема, галузі охорони здоров’я, які були тривалий час предметом суперечки між громадськістю, частиною депутатського корпусу і виконавчою гілки влади області.

На розгляд позачергової 31-ї сесії обласної Ради 6 скликання було внесено 7 питань порядку денного. Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадсько-політичних організацій області.

Найголовнішими питанням, яке було розглянуто на засіданні депутатами – це проект обласного бюджету на 2015 рік. Депутати більшістю голосів підтримали головний фінансовий документ області на 2015 рік із змінами і доповненнями, зокрема, 77 депутатів із 80 присутніх проголосували за, утримались 2, проти – 1.

Загальний обсяг доходів обласного бюджету у 2015 році встановлено у сумі 3 мільярди 940 мільйонів 833,535 тисяч гривень, видатків - 3 мільярди 934 мільйони 833,535 тисяч гривень. Затверджено надходження до обласного бюджету за рахунок дотацій державного бюджету в сумі 72,812 млн. гривень, розмір субвенцій з держбюджету - 3312,884 млн. гривень. У 2015 році видатки обласного бюджету на органи місцевого самоврядування складуть 6 млн. 388,500 тис. грн., на міжнародне співробітництво - 950 тис. грн., освіту і науку – 581 млн. 335 тис. грн., охорону здоров'я – 802 млн. 358 тис. грн., на соціальне забезпечення – 88 млн. 863 тис. грн., на культуру і мистецтво – 93 млн. 006 тис. грн., на житлово-комунальне господарство – 8 млн. 750 тис. грн., на засоби масової інформації – 2 млн. 133 тис. грн., сім’ю, молодь, спорт – 24 млн. 750 тис. грн., сільське і лісове господарство – 76 млн. 829 тис. грн., мале і середнє підприємництво – 1 млн. грн., на Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад передбачено 2 млн. грн., енергозбереження 5 млн.грн., резервний фонд складатиме 11 млн. 800 тис. грн., субвенції місцевим бюджетам - 2181,413 млн. грн., субвенція на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни – 529,500 тис. грн.

Так, депутати вирішили скерувати 1 млн. 600 тис. грн. до резервного фонду з можливістю подальшого розподілу, які передбачалися для проведення позачергових проміжних виборів депутатів Вінницької обласної ради 6 скликання по одномандатних мажоритарних виборчих округах у зв’язку із обранням народними депутатами України депутатів обласної Ради. На думку депутатів, кошти, які плануються скерувати на проведення довиборів, варто направити на першочергові потреби територіальної громади, зокрема, на галузь охорони здоров’я, освіти і територіальної оборони області. Таке рішення депутати вважають політично виправданим, тому що восени цього року планується проведення місцевих виборів відповідно до чинного законодавства. У ході розгляду проекту рішення про обласний бюджет, депутати також запропонували 200 тис. грн., які були заплановані на висвітлення  діяльності виконавчої влади, використати на інші важливі потреби. Зазначені кошти будуть направлені до резервного фонду.

Також депутати підтримали проект рішення про затвердження розпоряджень голови обласної Ради щодо звільнення і призначення керівників комунальних закладів, зокрема, сфери охорони здоров’я, які тривалий період часу були предметом cуперечок між громадськістю і депутатським корпусом обласної Ради. Зазначене рішення ухвалено з метою налагодження конструктивного діалогу між владою і громадськістю Вінниччини.

Голова обласної Ради Серігй Свитко так прокоментував результати роботи позачергової 31-ї сесії обласної Ради 6 скликання:

- Важливо, що сьогодні депутати консолідовано ухвалили обласний бюджет на 2015 рік. Цей крок, безумовно, в інтересах територіальної громади області. Ми плануємо також здійснити зміни до обласного бюджету на черговій сесії обласної Ради, можливо, наприкінці лютого цього року, зокрема, після відповідних змін до бюджету країни. Тому цей процес бюджетних змін пройде у кілька етапів. Щодо ухвалення депутатами рішення про відмову від фінансування позачергових проміжних виборів депутатів Вінницької обласної ради 6 скликання: з юридичної точки зору це рішення є незаконним. Проте, депутати виходили із прагматичної доцільності та інтересів громади, адже сьогодні 1 мільйон 600 тисяч, які передбачалися на проведення виборів, можна скерувати на інші першочергові потреби – охорону здоров’я, освіту, територіальну оборону Вінниччини. Думаю, що 5 депутатів, які були б обрані до обласної Ради, не змінили б реально конфігурацію політичних сил в обласному органі місцевого самоврядування, - сказав Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради також підкреслив: “Хочу навести приклад: у місті Вінниці вже майже рік не обраний міський голова. Наскільки мені відомо, Володимир Гройсман написав заяву про дострокове складання повноважень міського голови, а депутати не проголосували за його відставку. Таким чином, створено прецедент, негативний приклад для інших депутатів, як можна виходити з подібних ситуацій”.

Крім того, на засіданні сесії обласної Ради депутати підтримали рішення “Про  Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2015 рік”, внесли зміни і доповнення до Обласної комплексної програми захисту населення і територій Вінницької області у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій на 2008-2015 роки, затвердженої рішенням 16 сесії обласної Ради 5 скликання від 19 березня 2008 року № 511, “Про внесення змін та доповнень до Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010 - 2014 роки, затвердженої рішенням 28 сесії обласної Ради 5 скликання  від 2 березня 2010 року № 962”. Розглянули та підтримали рішення “Про Регіональну програму розвитку малого і середнього підприємництва  на 2015-2016 роки”.

Повернутись Створено: 16 січня 2015 року, 19:55 Переглядів: 2059

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація