Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Депутати обрали представників громадськості до складу двох поліцейських комісій

    29 вересня на черговій 44 сесії обласної Ради депутати обрали представників громадськості до складу поліцейських комісій Управління поліції охорони у Вінницькій області Національної поліції України та Управління патрульної поліції у Вінницькій області департаменту патрульної поліції Національної поліції України. До складу поліцейської комісії У ....

  • Депутати погодили звільнення заступника голови Вінницької обласної Ради Дмитра Чаленка

    На черговій 44 сесії обласної Ради депутати розглянули заяву заступника голови обласної Ради Дмитра Чаленка про звільнення. – Переходжу працювати у промисловий сектор економіки, але продовжую свою діяльність, як депутат обласної Ради фракції «Української Стратегії Гройсмана» та координатор Міжрегіонального координаційного гуман ....

  • Відбулася 44 чергова сесія Вінницької обласної Ради

    29 вересня Вячеслав Соколовий провів чергову сесію Вінницької обласної Ради. На порядок денний було внесено 25 питань. Депутати заслухали та взяли до відома інформацію про результати діяльності органів обласної прокуратури у першому півріччі 2023 року. Рішенням сесії депутат Петро Струсевич увійшов до постійної комісії з питань будівництва, к ....

Обласні ради відіграють ключову роль у процесі євроінтеграції Роздрукувати

18 вересня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у зустрічі з головами обласних рад, проведеної Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Захід відбувся в режимі онлайн, його тема – «Роль обласних рад в процесі євроінтеграції України».

Мета заходу – розпочати підготовку регіонального рівня самоврядування до повноцінного членства України у Євросоюзі та роботи у новій управлінській діяльності.

Заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна наголосила, що саме обласні ради відіграють ключову роль на рівні Євросоюзу і мають відігравати ключову роль в Україні для забезпечення регіонального самоврядування.

-  Сьогодні перед нами багато викликів. Ми розуміємо, як складно зберегти усю гармонію взаємовідносинах між різними рівнями самоврядування для того, щоб забезпечувати баланс між тим, чим є децентралізація, та завданнями, які  ми маємо у воєнні часи, - сказала Олександра Азархіна.

Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко зауважив, що більшість проєктів з відновлення та відбудови України будуть реалізовуватися на рівні регіонів, тож роль областей буде ще більшою.

- Нас критикують і партнери у Європі, і ми самі себе критикуємо щодо недостатності уваги держави до регіонального рівня. Я з цим погоджуюся. Але одне з найголовніших рішень щодо розвитку регіонального рівня ухвалено – воно стосується того, що субрегіональний рівень (рівень районів)  залишатиметься тільки на рівні адміністрування, можливо, нагляду, але не на рівні самоврядування, - сказав Олександр Корнієнко. – Принаймні, ми так вважаємо у тій команді, яка є зараз. Послідовно намагаємося зробити так, щоб субрегіональний рівень працював у тих рамках, де він має працювати. А, відповідно, це звільнення ресурсів та можливостей, а також бачення цього для регіонального рівня, для областей.  Далі будемо додавати до цього і по законах – у нас є кілька серйозних змін, в тому числі, і щодо засад регіональної політики.

Модератор зустрічі народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін зазначив, що політика згуртованості Європейського Союзу - це історія великих можливостей, для яких треба проявити високий рівень проєктного менеджменту та системних політик на всіх рівнях врядування, зокрема, і перш за все – на регіональному.

- Станом на зараз із об'єктивних причин воєнного стану ключова роль на рівні регіонів віддана ОВА. Але без прямої участі обласних рад проходити навіть перемовини з членами ЄС не вийде. До цього треба готуватись! – сказав Віталій Безгін. - Комітет готовий і буде сприяти підвищенню кадрового потенціалу на рівні регіонів та допомагати ожити агенціям регіонального розвитку. Крім того, ми докладемо максимум зусиль для того, щоб усі області України від 1 січня 2024 отримали можливість зайти в програми міжрегіональної співпраці в межах Європи незалежно від наявності чи відсутності безпосереднього кордону з країнами ЄС.

Учасники зустрічі мали можливість поставити питання, а також висловити свої бачення та пропозиції щодо ролі та участі обласних рад у процесах відновлення та євроінтеграції. Крім цього, на зустрічі обговорили законодавчу ініціативу щодо вилучення з місцевих бюджетів ПДФО з військових.

Повернутись Створено: 18 вересня 2023 року, 17:16

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація