Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Обласні ради відіграють ключову роль у процесі євроінтеграції Роздрукувати

18 вересня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у зустрічі з головами обласних рад, проведеної Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Захід відбувся в режимі онлайн, його тема – «Роль обласних рад в процесі євроінтеграції України».

Мета заходу – розпочати підготовку регіонального рівня самоврядування до повноцінного членства України у Євросоюзі та роботи у новій управлінській діяльності.

Заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна наголосила, що саме обласні ради відіграють ключову роль на рівні Євросоюзу і мають відігравати ключову роль в Україні для забезпечення регіонального самоврядування.

-  Сьогодні перед нами багато викликів. Ми розуміємо, як складно зберегти усю гармонію взаємовідносинах між різними рівнями самоврядування для того, щоб забезпечувати баланс між тим, чим є децентралізація, та завданнями, які  ми маємо у воєнні часи, - сказала Олександра Азархіна.

Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко зауважив, що більшість проєктів з відновлення та відбудови України будуть реалізовуватися на рівні регіонів, тож роль областей буде ще більшою.

- Нас критикують і партнери у Європі, і ми самі себе критикуємо щодо недостатності уваги держави до регіонального рівня. Я з цим погоджуюся. Але одне з найголовніших рішень щодо розвитку регіонального рівня ухвалено – воно стосується того, що субрегіональний рівень (рівень районів)  залишатиметься тільки на рівні адміністрування, можливо, нагляду, але не на рівні самоврядування, - сказав Олександр Корнієнко. – Принаймні, ми так вважаємо у тій команді, яка є зараз. Послідовно намагаємося зробити так, щоб субрегіональний рівень працював у тих рамках, де він має працювати. А, відповідно, це звільнення ресурсів та можливостей, а також бачення цього для регіонального рівня, для областей.  Далі будемо додавати до цього і по законах – у нас є кілька серйозних змін, в тому числі, і щодо засад регіональної політики.

Модератор зустрічі народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін зазначив, що політика згуртованості Європейського Союзу - це історія великих можливостей, для яких треба проявити високий рівень проєктного менеджменту та системних політик на всіх рівнях врядування, зокрема, і перш за все – на регіональному.

- Станом на зараз із об'єктивних причин воєнного стану ключова роль на рівні регіонів віддана ОВА. Але без прямої участі обласних рад проходити навіть перемовини з членами ЄС не вийде. До цього треба готуватись! – сказав Віталій Безгін. - Комітет готовий і буде сприяти підвищенню кадрового потенціалу на рівні регіонів та допомагати ожити агенціям регіонального розвитку. Крім того, ми докладемо максимум зусиль для того, щоб усі області України від 1 січня 2024 отримали можливість зайти в програми міжрегіональної співпраці в межах Європи незалежно від наявності чи відсутності безпосереднього кордону з країнами ЄС.

Учасники зустрічі мали можливість поставити питання, а також висловити свої бачення та пропозиції щодо ролі та участі обласних рад у процесах відновлення та євроінтеграції. Крім цього, на зустрічі обговорили законодавчу ініціативу щодо вилучення з місцевих бюджетів ПДФО з військових.

Повернутись Створено: 18 вересня 2023 року, 17:16

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація