29 жовтня о 9.30 в приміщенні обласної Ради (4 поверх)  засідання постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики; о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудуться засідання 13 чергової сесії й постійної комісії з питань агропромислового розвитку та земельних відносин

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Обласний молодіжний центр «Квадрат» запрошує жителів Вінниччини змістовно відзначити День захисників і захисниць України Роздрукувати

14 жовтня - особливий день в Україні, оскільки відзначають одразу чотири свята: День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, створення Української повстанської армії та День захисників та захисниць України.

Колектив комунального закладу  Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат» підготував низку тематичних заходів до цього дня.

Нові знання про історію нашої держави та українського війська отримають відвідувачі Центру, адже там нині  експонуються одразу дві виставки.

 «Герої козацької України» – це серія живописних портретів, створених  нашою землячкою Наталією Павлусенко. Художниця працювала над полотнами понад 13 років.

- Консультуючись із провідними істориками, реконструкторами та знавцями епохи козацтва, я намагаюся відтворити образи та зовнішній вигляд історичних постатей минулого України, - розповідає авторка картин.

Портрети українських гетьманів Наталія Павлусенко відтворила за допомогою старих зображень і літературних описів.

- Коли син приносив зі школи підручники – дивувалася, що портрети польських королів і російських царів були якісними і реалістичними. Натомість зображень гетьманів України – досить мало, часто статті про них ілюстрували просто картинкою булави. Вирішила створити портрети найвідоміших ватажків козацької доби. Для цього збирала прижиттєві зображення і консультувалася з істориками, – каже художниця.

Виставка розпочала свою роботу 2 жовтня, на її закриття - 12 жовтня - приїде сама авторка, щоб наживо поспілкуватися з  шанувальниками мистецтва. Після цього експозицію інсталюватимуть у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, а згодом організатори планують показати роботи Наталії Павлусенко в кожній громаді Вінниччини.

Експозиція «Воїни. Історія українського війська» – це 19 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були воїни та їхня зброя в різні історичні епохи. Організатори виставки: Центральний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті й Вінницький обласний молодіжний центр "Квадрат".

14 жовтня ВОМЦ «Квадрат» запрошує молодь  взяти участь у  масштабному автоквесті «Повстанська варта» (з деталями цього заходу можна ознайомитися на офіційних сторінках ВОМЦ «Квадрат» у соціальних мережах).

- Національно-патріотичне виховання молоді - це один із важливих та пріоритетних напрямів нашої роботи, - розповідає Наталя Штогрин, в.о. обов’язки директорки ВОМЦ “Квадрат”. - Ми запрошуємо всіх охочих приєднуватися до тематичних заходів,  приурочених до Дня захисників і захисниць України, та нагадуємо про необхідність дотримуватися всіх карантинних обмежень.  

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.
 

Повернутись Створено: 11 жовтня 2021 року, 14:56 Переглядів: 325

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація