Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Обласний оперативний штаб ініціює внесення змін до законодавства щодо унеможливлення подвійної реєстрації оренди землі Роздрукувати

Сьогодні, 14 листопада, під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось чергове засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя. Участь у його роботі взяли заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, представники Держгеокадастру, юстиції, державних реєстраторів, нотаріусів, спілки фермерів, сільгоспвиробників, прокуратури та правоохоронних органів.

З інформацією щодо реєстрації договорів оренди земельних паїв виступила голова відділення Нотаріальної палати України у Вінницькій області Тетяна Суханова.

– Міністерство юстиції України наполягає на тому, щоб договори оренди земельних паїв посвідчувались нотаріально, – зазначила Тетяна Олександрівна. – Звичайно, будуть певні затрати на реєстрацію, але це єдина можливість убезпечити орендодавців від недобросовісного виконання своїх обов’язків орендарем. Буде встановлена особа – власник земельної ділянки чи паю, бажання та волевиявлення власника паю підтверджуватиметься відповідними документами, а договір про оренду – внесений до Єдиного реєстру речових прав.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь озвучив пропозиції щодо усунення ризиків з подвійної реєстрації договорів оренди.

– Дійсно, щоб уникнути підроблення підписів власників на договорах оренди землі, необхідно зобов’язати орендаря та орендодавця посвідчити підписи відповідно до Закону України «Про нотаріат» та надати можливість посвідчувати підписи секретарям сільських, селищних та міських рад, – зазначив Юрій Васильович. – Також необхідно внести зміни до «Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» в частині зазначення переліку документів, які обов’язкові для державної реєстрації речового права – права оренди земельної ділянки. Договір про оренду земельної ділянки повинен містити відомості про те, що земельна ділянка не перебуває у власності інших осіб та не має обтяжень. Також необхідно передбачити відповідальність для орендодавця за надання недостовірної інформації.

Обговоривши пропозиції, що пролунали, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко наголосив на необхідності їх узагальнення та звернення до законодавчих органів влади про внесення змін до діючого законодавства.  На початку грудня планується розширене засідання оперативного штабу за участі нотаріусів, державних реєстраторів та представників юстиції із залученням Асоціації фермерів і приватних землевласників Вінницької області для напрацювання спільних пропозицій щодо права оренди землі.

Повернутись Створено: 14 листопада 2017 року, 15:23 Переглядів: 1186

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація