23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Обласний оперативний штаб ініціює внесення змін до законодавства щодо унеможливлення подвійної реєстрації оренди землі Роздрукувати

Сьогодні, 14 листопада, під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось чергове засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя. Участь у його роботі взяли заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, представники Держгеокадастру, юстиції, державних реєстраторів, нотаріусів, спілки фермерів, сільгоспвиробників, прокуратури та правоохоронних органів.

З інформацією щодо реєстрації договорів оренди земельних паїв виступила голова відділення Нотаріальної палати України у Вінницькій області Тетяна Суханова.

– Міністерство юстиції України наполягає на тому, щоб договори оренди земельних паїв посвідчувались нотаріально, – зазначила Тетяна Олександрівна. – Звичайно, будуть певні затрати на реєстрацію, але це єдина можливість убезпечити орендодавців від недобросовісного виконання своїх обов’язків орендарем. Буде встановлена особа – власник земельної ділянки чи паю, бажання та волевиявлення власника паю підтверджуватиметься відповідними документами, а договір про оренду – внесений до Єдиного реєстру речових прав.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь озвучив пропозиції щодо усунення ризиків з подвійної реєстрації договорів оренди.

– Дійсно, щоб уникнути підроблення підписів власників на договорах оренди землі, необхідно зобов’язати орендаря та орендодавця посвідчити підписи відповідно до Закону України «Про нотаріат» та надати можливість посвідчувати підписи секретарям сільських, селищних та міських рад, – зазначив Юрій Васильович. – Також необхідно внести зміни до «Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» в частині зазначення переліку документів, які обов’язкові для державної реєстрації речового права – права оренди земельної ділянки. Договір про оренду земельної ділянки повинен містити відомості про те, що земельна ділянка не перебуває у власності інших осіб та не має обтяжень. Також необхідно передбачити відповідальність для орендодавця за надання недостовірної інформації.

Обговоривши пропозиції, що пролунали, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко наголосив на необхідності їх узагальнення та звернення до законодавчих органів влади про внесення змін до діючого законодавства.  На початку грудня планується розширене засідання оперативного штабу за участі нотаріусів, державних реєстраторів та представників юстиції із залученням Асоціації фермерів і приватних землевласників Вінницької області для напрацювання спільних пропозицій щодо права оренди землі.

Повернутись Створено: 14 листопада 2017 року, 15:23 Переглядів: 1140

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація