23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Очільники обласної Ради обговорили з представниками україно-швейцарської Програми “Здоров’я матері і дитини” питання співпраці Роздрукувати

5 червня відбулась зустріч керівництва обласної Ради з представниками україно-швейцарської Програми “Здоров’я матері і дитини”, яка реалізовується в Україні. Під час зустрічі сторони обмінялися інформацією та обговорили шляхи співпраці.

Участь у зустрічі взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник голови обласної ради Наталія Солейко, керівник україно-швейцарської Програми “Здоров’я матері та дитини” Мартін Рааба, керівник офісу з впровадження програми Наталія Рябцева, спів-керівник докторської програми Школи охорони здоров’я НаУКМА Тетяна Степурко, головний редактор журналу «PRO Менеджмент в охороні здоров’я» Павло Ковтонюк, обласний акушер-гінеколог Інна Кукуруза та працівники апарату обласної Ради.  

Представники Програми розповіли, що працюють на рівні Вінницької області з 2008 року. Програма на цьому етапі розрахована на допомогу, яка надається в пологових будинках. Цільовою аудиторією є вагітні жінки, породіллі і новонароджені діти. Співпраця з Міністерством охорони здоров’я і місцевими органами влади відбуваються в рамках підписаного меморандуму про співпрацю. Напрямки діяльності в межах Програми:  просвітницька робота і навчання для лікарів та пацієнтів в питанні акушерства і неонатології, інформаційно-комунікативні технології, проведення тренінгів для лікарів з метою поглиблення їхнього управлінського досвіду, постачання медичного обладнання для пологових стаціонарів, контроль і оцінка якості медичного обслуговування в пологових будинках. Крім того було зазначено, що на рівні обласної клінічної лікарні ім. М. Пирогова в межах програми відкрито сучасний навчальний симуляційний центр для вагітних жінок.

Голова обласної Ради Сергій Свитко розповів представникам Програми про ініціативу обговорення призначень керівників медичних закладів області за участю громадськості та ЗМІ, а також про пріоритети в діяльності обласної Ради на найближчий час.

- Пріоритетним напрямком своєї роботи і команди обласної Ради, депутатського корпусу вважаю питання охорони здоров’я територіальної громади Вінницької області. Одне із важливих завдань сьогодні, яке ми реалізуємо, це - співпраця із Світовим Банком щодо будівництва у м. Вінниці Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. Дев’яносто відсотків коштів проекту, це - 32 мільйони доларів, які надає Світовий Банк. Десять відсотків передбачено фінансувати з бюджету області. Обласна Рада вже виділила 6,5 мільйонів гривень на ці потреби. Нам важливий також досвід Швейцарії в питанні профілактики захворювань та дотримання екологічних норм питної води і продуктів харчування, - сказав Сергій Свитко.

В свою чергу керівник україно-швейцарської Програми Мартін Рааба, який керує даним проектом більше десяти років зазначив, що кроки керівництва обласної Ради в питанні прозорого і демократичного відбору керівників медичних закладів є гідними поваги.

-  Принципи врядування мають лежати в основі системи охорони здоров’я. Ми вперше почули реальний приклад, того як ці принципи впроваджуються в країні. Область завжди була на перших місцях по впровадженню різних новацій. Це ще один гарний приклад, коли інші тільки думають про ці речі, а ви вже це зробили. Те, що ви здійснили, вимагає великої енергії і сміливості та є гідним поваги. Неможливо впроваджувати зміни без нових і професійних людей на своїх місцях, - сказав Мартін Рааба.

Представники сторін домовилися про поглиблення співпраці в зазначених вище напрямках, які реалізовуються в межах Програми “Здоров’я матері та дитини” в області, і започаткування постійних українсько-швейцарських відносин в галузі охорони здоров’я.

Довідка: Україно-Швейцарська Програма “Здоров’я матері та дитини” впроваджується за підтримки Швейцарської Конфедерації Швейцарським Інститутом Охорони Здоров‘я на підставі наказу МОЗ України від 8 листопада 2011 року. Діяльність Програми базується на міжнародному підході до безпечної вагітності та пологів. Співпраця з Вінницькою областю розпочалася у 2008 році, коли до Програми було включено 5 центральних районних лікарень області (Іллінецьку, Калинівську, Козятинську, Тульчинську, Хмільницьку). У 2009 році на прохання обласної та районної адміністрацій до Програми було залучено також Могилів-Подільське МТМО. У чинній фазі Програми (2011-2015 рр.) Програма впроваджується в усіх центральних районних лікарнях області.

Повернутись Створено: 5 червня 2014 року, 18:28 Переглядів: 982

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація