Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Очільники області обговорили із письменниками питання співпраці напередодні свята “Русалка Дністрова” Роздрукувати

20 червня в приміщенні облдержадміністрації голова обласної Ради Сергій Свитко та голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник провели робочу зустріч з представниками Вінницької обласної організації Спілки письменників України та гостями з різних куточків України, які приїхали на ІІІ Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” на Вінниччині.

На зустрічі з письменниками, які приїхали із різних областей України, керівники області обговорили питання співпраці і підтримки письменницької еліти, допомогу в реалізації міжнародного свята “Русалка Дністрова” і його популяризації. Голова обласної Спілки письменників Михайло Каменюк подякував очільникам області за сприяння в проведенні культурно-мистецьких заходів, які збирають поетів і письменників з усієї України на Вінниччині, популяризують творчість наших земляків, показують усе багатство і традиції історії та культури вінницького краю, зокрема Наддністрянщини. Письменники висловили свої пропозиції високопосадовцям, наголосили на важливості збереження старих книгарень і заснування нових, фінансування книговидавництва, формування національно-патріотичної ідеології, яка б виховувала в українських громадян почуття любові до рідного народу і обов’язку щодо захисту і розбудови української держави.

Голова обласної Ради Сергій Свитко побажав письменникам здоров’я і добра, успішного проведення свята “Русалка Дністрова”.

- В Україні поет більше ніж поет, письменник більше ніж письменник. Ми знаємо, що саме українські письменники були біля витоків української державності, при створенні Народного Руху України як громадсько-політичної організації, яка стояла в авангарді боротьби за українську державу. Ми пригадуємо актуальні публікації письменників в “Літературній Україні”. Письменники були в авангарді змагань за українську державність, як і сьогодні, коли відбувається боротьба за українське слово, українську пісню, українську землю, врешті за українську державність. Третє Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” - це ще один вагомий крок в утвердженні української державності. В цьому заслуга українських письменників і поетів. Дуже приємно, що є такі люди як ви. Саме ви є цвітом української нації. Я впевнений в тому, що свято пройде успішно і виконає свою місію, - зазначив Сергій Свитко.

Третє Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” пройде 20-22 червня 2014 року в Ямпільському, Могилів-Подільському, Томашпільському районах Вінниччини та Резінському і Шалдонештському районах Республіки Молдова. Участь у заходах візьмуть письменники Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Одеси, Республіки Молдова, Києва, творчі колективи двох країн та митці подільського краю. Свято започатковано у 2012 році з ініціативи Вінницької обласної організації Спілки письменників України, Могилів-Подільскої РДА та районної ради з метою консолідації літературних сил України заради утвердження культурних та духовних традицій і спадщини Наддністрянщини, пропагування її у світі.

Свято є важливим з точку зору зближення в духовному і економічному аспектах України, Молдови і Придністров’я. Планується завершити свято на Тернопільщині. Здійснено перший випуск альманаху “Русалка Дністрова” у м. Вінниці. Проект був заснований на честь альманаху “Русалка Дністрова”, який був виданий у 1837 році товариством “Руською трійцею” - письменниками Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем, які відроджували українську мову, культуру і звичаї в Галичині, в умовах національного і соціального гніту Австро-Угорської імперії.

Повернутись Створено: 20 червня 2014 року, 16:35 Переглядів: 916

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація