23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Очільники області обговорили із письменниками питання співпраці напередодні свята “Русалка Дністрова” Роздрукувати

20 червня в приміщенні облдержадміністрації голова обласної Ради Сергій Свитко та голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник провели робочу зустріч з представниками Вінницької обласної організації Спілки письменників України та гостями з різних куточків України, які приїхали на ІІІ Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” на Вінниччині.

На зустрічі з письменниками, які приїхали із різних областей України, керівники області обговорили питання співпраці і підтримки письменницької еліти, допомогу в реалізації міжнародного свята “Русалка Дністрова” і його популяризації. Голова обласної Спілки письменників Михайло Каменюк подякував очільникам області за сприяння в проведенні культурно-мистецьких заходів, які збирають поетів і письменників з усієї України на Вінниччині, популяризують творчість наших земляків, показують усе багатство і традиції історії та культури вінницького краю, зокрема Наддністрянщини. Письменники висловили свої пропозиції високопосадовцям, наголосили на важливості збереження старих книгарень і заснування нових, фінансування книговидавництва, формування національно-патріотичної ідеології, яка б виховувала в українських громадян почуття любові до рідного народу і обов’язку щодо захисту і розбудови української держави.

Голова обласної Ради Сергій Свитко побажав письменникам здоров’я і добра, успішного проведення свята “Русалка Дністрова”.

- В Україні поет більше ніж поет, письменник більше ніж письменник. Ми знаємо, що саме українські письменники були біля витоків української державності, при створенні Народного Руху України як громадсько-політичної організації, яка стояла в авангарді боротьби за українську державу. Ми пригадуємо актуальні публікації письменників в “Літературній Україні”. Письменники були в авангарді змагань за українську державність, як і сьогодні, коли відбувається боротьба за українське слово, українську пісню, українську землю, врешті за українську державність. Третє Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” - це ще один вагомий крок в утвердженні української державності. В цьому заслуга українських письменників і поетів. Дуже приємно, що є такі люди як ви. Саме ви є цвітом української нації. Я впевнений в тому, що свято пройде успішно і виконає свою місію, - зазначив Сергій Свитко.

Третє Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” пройде 20-22 червня 2014 року в Ямпільському, Могилів-Подільському, Томашпільському районах Вінниччини та Резінському і Шалдонештському районах Республіки Молдова. Участь у заходах візьмуть письменники Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Одеси, Республіки Молдова, Києва, творчі колективи двох країн та митці подільського краю. Свято започатковано у 2012 році з ініціативи Вінницької обласної організації Спілки письменників України, Могилів-Подільскої РДА та районної ради з метою консолідації літературних сил України заради утвердження культурних та духовних традицій і спадщини Наддністрянщини, пропагування її у світі.

Свято є важливим з точку зору зближення в духовному і економічному аспектах України, Молдови і Придністров’я. Планується завершити свято на Тернопільщині. Здійснено перший випуск альманаху “Русалка Дністрова” у м. Вінниці. Проект був заснований на честь альманаху “Русалка Дністрова”, який був виданий у 1837 році товариством “Руською трійцею” - письменниками Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем, які відроджували українську мову, культуру і звичаї в Галичині, в умовах національного і соціального гніту Австро-Угорської імперії.

Повернутись Створено: 20 червня 2014 року, 16:35 Переглядів: 895

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація