Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Очільники області обговорили із письменниками питання співпраці напередодні свята “Русалка Дністрова” Роздрукувати

20 червня в приміщенні облдержадміністрації голова обласної Ради Сергій Свитко та голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник провели робочу зустріч з представниками Вінницької обласної організації Спілки письменників України та гостями з різних куточків України, які приїхали на ІІІ Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” на Вінниччині.

На зустрічі з письменниками, які приїхали із різних областей України, керівники області обговорили питання співпраці і підтримки письменницької еліти, допомогу в реалізації міжнародного свята “Русалка Дністрова” і його популяризації. Голова обласної Спілки письменників Михайло Каменюк подякував очільникам області за сприяння в проведенні культурно-мистецьких заходів, які збирають поетів і письменників з усієї України на Вінниччині, популяризують творчість наших земляків, показують усе багатство і традиції історії та культури вінницького краю, зокрема Наддністрянщини. Письменники висловили свої пропозиції високопосадовцям, наголосили на важливості збереження старих книгарень і заснування нових, фінансування книговидавництва, формування національно-патріотичної ідеології, яка б виховувала в українських громадян почуття любові до рідного народу і обов’язку щодо захисту і розбудови української держави.

Голова обласної Ради Сергій Свитко побажав письменникам здоров’я і добра, успішного проведення свята “Русалка Дністрова”.

- В Україні поет більше ніж поет, письменник більше ніж письменник. Ми знаємо, що саме українські письменники були біля витоків української державності, при створенні Народного Руху України як громадсько-політичної організації, яка стояла в авангарді боротьби за українську державу. Ми пригадуємо актуальні публікації письменників в “Літературній Україні”. Письменники були в авангарді змагань за українську державність, як і сьогодні, коли відбувається боротьба за українське слово, українську пісню, українську землю, врешті за українську державність. Третє Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” - це ще один вагомий крок в утвердженні української державності. В цьому заслуга українських письменників і поетів. Дуже приємно, що є такі люди як ви. Саме ви є цвітом української нації. Я впевнений в тому, що свято пройде успішно і виконає свою місію, - зазначив Сергій Свитко.

Третє Міжнародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова” пройде 20-22 червня 2014 року в Ямпільському, Могилів-Подільському, Томашпільському районах Вінниччини та Резінському і Шалдонештському районах Республіки Молдова. Участь у заходах візьмуть письменники Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Одеси, Республіки Молдова, Києва, творчі колективи двох країн та митці подільського краю. Свято започатковано у 2012 році з ініціативи Вінницької обласної організації Спілки письменників України, Могилів-Подільскої РДА та районної ради з метою консолідації літературних сил України заради утвердження культурних та духовних традицій і спадщини Наддністрянщини, пропагування її у світі.

Свято є важливим з точку зору зближення в духовному і економічному аспектах України, Молдови і Придністров’я. Планується завершити свято на Тернопільщині. Здійснено перший випуск альманаху “Русалка Дністрова” у м. Вінниці. Проект був заснований на честь альманаху “Русалка Дністрова”, який був виданий у 1837 році товариством “Руською трійцею” - письменниками Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем, які відроджували українську мову, культуру і звичаї в Галичині, в умовах національного і соціального гніту Австро-Угорської імперії.

Повернутись Створено: 20 червня 2014 року, 16:35 Переглядів: 1066

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація