Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Очільники області обговорили питання співпраці із естонськими партнерами Роздрукувати

11 вересня відбулася зустріч керівництва області з представниками Естонської Республіки. Голова обласної Ради Сергій Свитко та голова облдержадміністрації Анатолій Олійник обговорили питання співпраці із радником Міністра оборони Естонської Республіки Йоханнесом Кертом та Головою Правління Асоціації українських організацій в Естонії Володимиром Паламарем.

У зустрічі також взяли участь: начальник Вінницького медичного клінічного центру Центрального регіону Сергій Петрук, директор Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації Сергій Вовченко, Липовецький міський голова Микола Майданюк та інші посадовці області. Крім налагодження взаємозв’язків Вінницької області з Естонською Республікою на зустрічі йшлося про співпрацю щодо надання гуманітарної та медичної допомоги Україні з боку естонської сторони.

Голова Вінницької обласної Ради  Сергій Свитко подякував естонському народові за підтримку України в збройному конфлікті з Росією та наголосив на важливості співпраці двох народів:

- Хочу підкреслити, що наші народи братні, у нас спільна історія. Естонський, український та інші народи були у складі імперії під назвою Радянський Союз. Наші народи боролися за свою незалежність пліч-о-пліч. Українці здобули свою державу у 1991 році без крові, а сьогодні насправді відбувається боротьба за незалежність і цілісність України. Нашим спільним ворогом залишилася російська імперія. Ми розуміємо, що європейські країни, особливо Східної Європи, стурбовані ситуацією в українській державі. Проте український народ зробив свій європейський вибір на Майдані, і ми не зійдемо із цього шляху. Ми віримо у нашу перемогу, бо за нами правда, - зазначив Сергій Свитко.

Радник Міністра оборони Естонської Республіки Йоханнес Керт, який до речі, був у 2001 році командувачем силами оборони Естонії, у своєму виступі сказав: “Українці у цій війні не одні. На вашій території ведеться і наша війна. Українські солдати і офіцери воюють за нас також. В Естонії громадяни і Уряд підтримують Україну в її боротьбі за незалежність і неподільність. Ми би хотіли наступного разу приїхати до вас на день перемоги України у цій війні”. Він також наголосив, що естонська влада ухвалила рішення про надання медичної допомоги українським військовослужбовцям, зокрема, проходження лікування поранених бійців у Естонії.

Голова Правління Асоціації українських організацій в Естонії Володимир Паламар – виходець з Вінниччини, розповів про те, що українці Естонії, яких нараховується близько 30 тисяч, ведуть активну просвітницьку і волонтерську роботу з підтримки України та надання конкретної гуманітарної, медичної допомоги українським воякам. Представники естонської сторони продемонстрували наплічник польового медика натівського зразка, в якому містяться усі необхідні засоби для надання першої медичної допомоги у військових умовах. Кілька таких наплічників були придбані за благодійні кошти в Естонії і будуть передані для використання Вінницькому медичному клінічному центру. Згодом планується налагодити постачання з Естонії таких медичних наплічників для використання у зоні АТО на сході України.

Українська і естонська сторони домовилися про поглиблення співпраці, а наприкінці зустрічі відбувся традиційний обмін подарунками.

 

Повернутись Створено: 12 вересня 2014 року, 11:36 Переглядів: 783

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація