Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Очільники області обговорили питання співпраці із естонськими партнерами Роздрукувати

11 вересня відбулася зустріч керівництва області з представниками Естонської Республіки. Голова обласної Ради Сергій Свитко та голова облдержадміністрації Анатолій Олійник обговорили питання співпраці із радником Міністра оборони Естонської Республіки Йоханнесом Кертом та Головою Правління Асоціації українських організацій в Естонії Володимиром Паламарем.

У зустрічі також взяли участь: начальник Вінницького медичного клінічного центру Центрального регіону Сергій Петрук, директор Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації Сергій Вовченко, Липовецький міський голова Микола Майданюк та інші посадовці області. Крім налагодження взаємозв’язків Вінницької області з Естонською Республікою на зустрічі йшлося про співпрацю щодо надання гуманітарної та медичної допомоги Україні з боку естонської сторони.

Голова Вінницької обласної Ради  Сергій Свитко подякував естонському народові за підтримку України в збройному конфлікті з Росією та наголосив на важливості співпраці двох народів:

- Хочу підкреслити, що наші народи братні, у нас спільна історія. Естонський, український та інші народи були у складі імперії під назвою Радянський Союз. Наші народи боролися за свою незалежність пліч-о-пліч. Українці здобули свою державу у 1991 році без крові, а сьогодні насправді відбувається боротьба за незалежність і цілісність України. Нашим спільним ворогом залишилася російська імперія. Ми розуміємо, що європейські країни, особливо Східної Європи, стурбовані ситуацією в українській державі. Проте український народ зробив свій європейський вибір на Майдані, і ми не зійдемо із цього шляху. Ми віримо у нашу перемогу, бо за нами правда, - зазначив Сергій Свитко.

Радник Міністра оборони Естонської Республіки Йоханнес Керт, який до речі, був у 2001 році командувачем силами оборони Естонії, у своєму виступі сказав: “Українці у цій війні не одні. На вашій території ведеться і наша війна. Українські солдати і офіцери воюють за нас також. В Естонії громадяни і Уряд підтримують Україну в її боротьбі за незалежність і неподільність. Ми би хотіли наступного разу приїхати до вас на день перемоги України у цій війні”. Він також наголосив, що естонська влада ухвалила рішення про надання медичної допомоги українським військовослужбовцям, зокрема, проходження лікування поранених бійців у Естонії.

Голова Правління Асоціації українських організацій в Естонії Володимир Паламар – виходець з Вінниччини, розповів про те, що українці Естонії, яких нараховується близько 30 тисяч, ведуть активну просвітницьку і волонтерську роботу з підтримки України та надання конкретної гуманітарної, медичної допомоги українським воякам. Представники естонської сторони продемонстрували наплічник польового медика натівського зразка, в якому містяться усі необхідні засоби для надання першої медичної допомоги у військових умовах. Кілька таких наплічників були придбані за благодійні кошти в Естонії і будуть передані для використання Вінницькому медичному клінічному центру. Згодом планується налагодити постачання з Естонії таких медичних наплічників для використання у зоні АТО на сході України.

Українська і естонська сторони домовилися про поглиблення співпраці, а наприкінці зустрічі відбувся традиційний обмін подарунками.

 

Повернутись Створено: 12 вересня 2014 року, 11:36 Переглядів: 1000

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація