Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Очільники області зустрілись із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Роздрукувати

17 травня керівники Вінницької області та міста провели зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Аргітою Даудзе та Третім секретарем Посольства Латвійської Республіки Андрісом Саянсом. Участь в зустрічі взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов.

На зустрічі з дипломатами, в теплій і дружній атмосфері, було обговорено перспективи співпраці України з Латвійською Республікою, обмін досвідом в питанні євроінтеграції та економіки. Керівників Вінниччини цікавив досвід Латвії в розбудові сільського господарства, зокрема молочно-переробної галузі. В свою чергу, пані Аргіту Даудзе було поінформовано про специфіку Вінницької області, адміністративно-територіальний устрій і аграрну галузь регіону.

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе висловила вдячність керівникам області за теплий прийом і наголосила, що відвідує Вінниччину вперше, саме на свято Дня Європи у місті. Вона розповіла про розвиток Латвії в Європейському Союзі, запровадження новітніх технологій в сфері економіки і науки, досягнення у сільському господарстві країни. Аргіта Даудзе, яка є за фахом істориком, запевнила присутніх, що імідж України у Латвії високий, а український народ поважають і підтримують в боротьбі за незалежність і європейську інтеграцію. В ході розмови посадовців було знайдено ряд схожих паралелей в історичних долях латвійського і українського народів – боротьбу за незалежність і демократію, пережитий комуністичний геноцид в СРСР, асиміляцію і русифікацію, національне відродження наприкінці 80-х на початку 90-х років, яке завершилося проголошенням незалежності в Латвії і Україні.

Голова обласної Ради Сергій Свитко звертаючись до латвійських дипломатів, привітав їх від імені обласної Ради з візитом на Вінниччину та Днем Європи. У своєму виступі Сергій Свитко наголосив на спільній історичній долі латвійського і українського народів, які змагалися за незалежність. Нагадав про Народний Фронт Латвії і Народних Рух України, який зароджувався спочатку як Народний Фронт у 1988 році. Зазначені національні організації ставили собі замету досягнення незалежності країн, подолання наслідків комуністичного режиму СРСР та проведення докорінних демократичних реформ.

- Українці ментально є європейцями, що підтверджує наша історія. Період окупації в історії латвійського і українського народів призвів до геноциду і асиміляції, але була також боротьба наших народів за незалежність. Український народ запозичував досвід латвійського у створенні Народного Фронту. До речі, саме на Вінниччині з’явилися перші осередки Народного Фронту, який згодом переріс у Народний Рух України. Ви маєте значний досвід європейської інтеграції. Запевняю вас у тому, що український народ в переважній більшості, також прагне вступу до Європейського Союзу. Для нас важливий ваш політичний і економічний досвід. Ми б хотіли тісної співпраці не тільки в рамках міждержавних стосунків, але й в межах територіальних громад, адміністративних одиниць Вінниччини і Латвії. Сьогодні Україна переживає нелегкий час, і ми маємо підтвердити своє прагнення інтеграції до європейських структур. Стверджую, що більшість мешканців Вінниччини прагнуть жити у європейській, стабільній, мирній державі, - зазначив Сергій Свитко.

Наприкінці зустрічі відбувся обмін подарунками між делегаціями. Латвійським дипломатам було подаровано картину із зображенням Вінниччини і презентаційні книги та матеріали про область. Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе подарувала вінничанам на згадку книги про революцію в Латвії і боротьбу латвійського народу за незалежність у 90-х роках проти совєтської імперії. 

Повернутись Створено: 17 травня 2014 року, 13:46 Переглядів: 827

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація