Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Очільники області зустрілись із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Роздрукувати

17 травня керівники Вінницької області та міста провели зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Аргітою Даудзе та Третім секретарем Посольства Латвійської Республіки Андрісом Саянсом. Участь в зустрічі взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов.

На зустрічі з дипломатами, в теплій і дружній атмосфері, було обговорено перспективи співпраці України з Латвійською Республікою, обмін досвідом в питанні євроінтеграції та економіки. Керівників Вінниччини цікавив досвід Латвії в розбудові сільського господарства, зокрема молочно-переробної галузі. В свою чергу, пані Аргіту Даудзе було поінформовано про специфіку Вінницької області, адміністративно-територіальний устрій і аграрну галузь регіону.

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе висловила вдячність керівникам області за теплий прийом і наголосила, що відвідує Вінниччину вперше, саме на свято Дня Європи у місті. Вона розповіла про розвиток Латвії в Європейському Союзі, запровадження новітніх технологій в сфері економіки і науки, досягнення у сільському господарстві країни. Аргіта Даудзе, яка є за фахом істориком, запевнила присутніх, що імідж України у Латвії високий, а український народ поважають і підтримують в боротьбі за незалежність і європейську інтеграцію. В ході розмови посадовців було знайдено ряд схожих паралелей в історичних долях латвійського і українського народів – боротьбу за незалежність і демократію, пережитий комуністичний геноцид в СРСР, асиміляцію і русифікацію, національне відродження наприкінці 80-х на початку 90-х років, яке завершилося проголошенням незалежності в Латвії і Україні.

Голова обласної Ради Сергій Свитко звертаючись до латвійських дипломатів, привітав їх від імені обласної Ради з візитом на Вінниччину та Днем Європи. У своєму виступі Сергій Свитко наголосив на спільній історичній долі латвійського і українського народів, які змагалися за незалежність. Нагадав про Народний Фронт Латвії і Народних Рух України, який зароджувався спочатку як Народний Фронт у 1988 році. Зазначені національні організації ставили собі замету досягнення незалежності країн, подолання наслідків комуністичного режиму СРСР та проведення докорінних демократичних реформ.

- Українці ментально є європейцями, що підтверджує наша історія. Період окупації в історії латвійського і українського народів призвів до геноциду і асиміляції, але була також боротьба наших народів за незалежність. Український народ запозичував досвід латвійського у створенні Народного Фронту. До речі, саме на Вінниччині з’явилися перші осередки Народного Фронту, який згодом переріс у Народний Рух України. Ви маєте значний досвід європейської інтеграції. Запевняю вас у тому, що український народ в переважній більшості, також прагне вступу до Європейського Союзу. Для нас важливий ваш політичний і економічний досвід. Ми б хотіли тісної співпраці не тільки в рамках міждержавних стосунків, але й в межах територіальних громад, адміністративних одиниць Вінниччини і Латвії. Сьогодні Україна переживає нелегкий час, і ми маємо підтвердити своє прагнення інтеграції до європейських структур. Стверджую, що більшість мешканців Вінниччини прагнуть жити у європейській, стабільній, мирній державі, - зазначив Сергій Свитко.

Наприкінці зустрічі відбувся обмін подарунками між делегаціями. Латвійським дипломатам було подаровано картину із зображенням Вінниччини і презентаційні книги та матеріали про область. Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе подарувала вінничанам на згадку книги про революцію в Латвії і боротьбу латвійського народу за незалежність у 90-х роках проти совєтської імперії. 

Повернутись Створено: 17 травня 2014 року, 13:46 Переглядів: 913

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація