Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Офіційний візит Роздрукувати

Маршалек Польського Сенату відкрив у Вінниці Дні Полонії

6 травня на Вінниччині з офіційним візитом перебував Маршалек Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич. Разом з делегацією він прибув в Україну для участі в урочистих заходах з нагоди ювілейного 10-го Всесвітнього Дня Полонії та поляків, що проживають за кордоном. Містами для проведення офіційних заходів з цього приводу обрано Вінницю та Бердичів, оскільки на Вінниччині і Житомирщині найчисельніша польська діаспора.
Своє перебування у Вінниці Богдан Борусевич розпочав із зустрічі із керівниками області – голосовою обласної Ради Сергієм Татусяком та головою облдержадміністрації Миколою Джигою.
Пан маршалек зазначив, що про особливі стосунки Польщі та Вінниччини свідчить хоча б той факт, що він вдруге за півроку приїздить до столиці Поділля. Свій нинішній приїзд Борусевич аргументував, по-перше, святкуванням днів Полонії, а, по-друге, співпрацею польських самоврядців з органами місцевого самоврядування Вінниччини.
– Ми бачимо, що влада Вінниччини відкрита до співпраці. Ми бачимо зворотній зв’язок від наших партнерів як на рівні обласного керівництва, так і в районах, містах, селах, – підкреслив пан Борусевич.
Вітаючи гостей на подільській землі голова облради Сергій Татусяк зазначив, що поляки «без перебільшення, допомагають українцям рухати реформи».
– Сьогоднішній ваш візит – це знак довіри до Вінниці, до Подільського регіону, який нині є правофланговим у здійсненні реформ, які ініціює Президент України Віктор Янукович, – сказав голова Ради.
Також С.Татусяк підкреслив, що нині Вінниччина активно працює над прискоренням реформи місцевого самоврядування за зразком Польщі, адміністративна модель якої є для України взірцем. Зокрема, 20 травня відбудеться міжнародна конференція з питань самоврядування, де польська делегація буде найчисельнішою – близько 60 осіб.


Теза про приклад Польщі для України Сергія Татусяка зацікавила польських журналістів, які попросили голову пояснити таку позицію голови.
– Насамперед нам імпонує самодостатність польських територій і громад, яку вони здобули внаслідок реформи. Також ми вважаємо ефективною польську бюджетну та податкову системи, – відповів голова іноземним ЗМІ.
Він також додав, що польська модель самоуправління близька українцям ментально та історично.
На завершення зустрічі, у присутності Маршалка Сенату Польщі Богдана Борусевича, була підписана угода про співпрацю між Хмільницьким районом Вінниччини та Тарновським повітом Малопольського воєводства.
Того ж дня пан Борусевич відкрив виставку, присвячену Ігнатію Яну Падеревському та поклав квіти до пам’ятної дошки Ю.Пілсудському. Потім разом з головою Верховної Ради Володимиром Литвином та керівниками області взяв участь у гала-концерті з нагоди Всесвітнього Дня Полонії та поляків, що проживають за кордоном.

 

Повернутись Створено: 6 травня 2011 року, 00:00 Переглядів: 946

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація