Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Офіційний візит Роздрукувати

Маршалек Польського Сенату відкрив у Вінниці Дні Полонії

6 травня на Вінниччині з офіційним візитом перебував Маршалек Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич. Разом з делегацією він прибув в Україну для участі в урочистих заходах з нагоди ювілейного 10-го Всесвітнього Дня Полонії та поляків, що проживають за кордоном. Містами для проведення офіційних заходів з цього приводу обрано Вінницю та Бердичів, оскільки на Вінниччині і Житомирщині найчисельніша польська діаспора.
Своє перебування у Вінниці Богдан Борусевич розпочав із зустрічі із керівниками області – голосовою обласної Ради Сергієм Татусяком та головою облдержадміністрації Миколою Джигою.
Пан маршалек зазначив, що про особливі стосунки Польщі та Вінниччини свідчить хоча б той факт, що він вдруге за півроку приїздить до столиці Поділля. Свій нинішній приїзд Борусевич аргументував, по-перше, святкуванням днів Полонії, а, по-друге, співпрацею польських самоврядців з органами місцевого самоврядування Вінниччини.
– Ми бачимо, що влада Вінниччини відкрита до співпраці. Ми бачимо зворотній зв’язок від наших партнерів як на рівні обласного керівництва, так і в районах, містах, селах, – підкреслив пан Борусевич.
Вітаючи гостей на подільській землі голова облради Сергій Татусяк зазначив, що поляки «без перебільшення, допомагають українцям рухати реформи».
– Сьогоднішній ваш візит – це знак довіри до Вінниці, до Подільського регіону, який нині є правофланговим у здійсненні реформ, які ініціює Президент України Віктор Янукович, – сказав голова Ради.
Також С.Татусяк підкреслив, що нині Вінниччина активно працює над прискоренням реформи місцевого самоврядування за зразком Польщі, адміністративна модель якої є для України взірцем. Зокрема, 20 травня відбудеться міжнародна конференція з питань самоврядування, де польська делегація буде найчисельнішою – близько 60 осіб.


Теза про приклад Польщі для України Сергія Татусяка зацікавила польських журналістів, які попросили голову пояснити таку позицію голови.
– Насамперед нам імпонує самодостатність польських територій і громад, яку вони здобули внаслідок реформи. Також ми вважаємо ефективною польську бюджетну та податкову системи, – відповів голова іноземним ЗМІ.
Він також додав, що польська модель самоуправління близька українцям ментально та історично.
На завершення зустрічі, у присутності Маршалка Сенату Польщі Богдана Борусевича, була підписана угода про співпрацю між Хмільницьким районом Вінниччини та Тарновським повітом Малопольського воєводства.
Того ж дня пан Борусевич відкрив виставку, присвячену Ігнатію Яну Падеревському та поклав квіти до пам’ятної дошки Ю.Пілсудському. Потім разом з головою Верховної Ради Володимиром Литвином та керівниками області взяв участь у гала-концерті з нагоди Всесвітнього Дня Полонії та поляків, що проживають за кордоном.

 

Повернутись Створено: 6 травня 2011 року, 00:00 Переглядів: 817

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація