Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Охорона здоров’я Роздрукувати

Від оптимізації ліжкового фонду до страхової медицини за 4 роки

7 районів області (Бершадський, Крижопільський, Липовецький, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Погребищенський та Чернівецький) до червня поточного року мають завершити створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Таке рішення затвердили депутати обласної Ради на черговій сесії 28 січня. Вищезазначене завдання органам місцевого самоврядування та органам виконавчої влади окреслене в ході реформування системи охорони здоров’я в регіоні, рішення про яке й схвалили обласні депутати.
Також даним рішення передбачено всім без виключення районам до початку літа розробити і надати до облдержадміністрації пропозиції щодо створення в кожному районі філій відділень швидкої медичної допомоги центральних районних лікарень.
Доповідаючи щодо необхідності проведення на Вінниччині медичної реформи, начальник управління охорони здоров’я та курортів ОДА Лідія Діденко наголосила, що вона спрямована на «забезпечення належного рівня якісних медичних послуг».
– Наразі ми не можемо говорити про такий рівень. Бо скорочується тривалість життя громадян, зростають показники смертності (вдвічі перевищують показники країн Євросоюзу), знижується природний приріст населення. При цьому мають місце надмірні особисті витрати населення на оплату медичних послуг та існування тіньових платежів за ці послуги, – зазначила Л.Діденко.
Голова обласної Ради Сергій Татусяк висловив впевненість, що даний експеримент дасть змогу віднайти найболючіші місця медицини та шляхи їх усунення.
– Навіть якщо програма не стане загальнодержавною, для Вінниччини вона принесе багато корисного – наприклад, фінансування. Тільки протягом 2011 року з державного бюджету на проект виділяють 150 млн. грн. Крім того, до співфінансування будуть долучені міжнародні донори, – зазначив С.Татусяк.
Підтримати своїм рішенням пілотний медичний експеримент депутатів на сесії закликав ректор ВНМУ ім..Пирогова, академік Василь Мороз та голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, курортів та здорового способу життя Наталія Солейко. До речі, комісія напрацювала низку пропозицій до рішення, які стосуються матеріально-фінансового забезпечення реформи.

Довідково: реформа на Вінниччині (одночасно з Донеччиною та Дніпропетровщиною) відбуватиметься в 3 етапи:
І-й етап (2011р.) – оптимізації мережі та ліжкового фонду закладів охорони здоров’я; формування Центрів первинної медико-санітарної допомоги; перерозподіл фінансування на користь первинної медичної допомоги й профілактичної медицини.
ІІ-й етап (2011-2012рр.) – створення органів управління охороною здоров’я; формування оптимальної мережі закладів первинного наближення швидкої медичної допомоги у сільській місцевості; поступове створення госпітальних округів.
ІІІ-й етап (2013-2014рр.) – створення єдиного медичного простору та агенції з експертизи якості медичної допомоги; переведення усіх медичних закладів на систему контрактних відносин між замовником та постачальником послуг; підготовка до запровадження обов’язкового медичного страхування.

 

Повернутись Створено: 31 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1255

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація