23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Олександр Вілкул: До 1-го жовтня буде закінчено обговорення Концепції нової системи місцевого самоврядування Роздрукувати

– Напередодні Вільнюського саміту ЄС, який відбудеться в листопаді, – в Україні буде закінчено обговорення Концепції нової системи місцевого самоврядування (до 1 жовтня), яка побудована на основі Європейської Хартії. Мета Концепції – підвищення ефективності управління регіонами у відповідності з кращими світовими практиками. Це є важливою частиною євроінтеграції України, – сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на засіданні круглого столу «Проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: шляхи впровадження».

Олександр Вілкул зазначив, що мова йде не про «перекроювання» адміністративно-територіальних кордонів, а про перерозподіл повноважень на користь низових органів влади.

– Люди мають зрозуміти, що вони отримують завдяки змінам. Адже кінцева мета цих заходів – розвиток економіки, зростання заробітних плат, створення нових робочих місць, підвищення комфорту проживання та рівня соціального захисту. Проект Концепції має бути активно обговорений громадами, – сказав Олександр Вілкул.

Наразі вже відбулися засідання Регіональних Рад з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в усіх регіонах країни, пройшло майже 9 тисяч заходів (конференцій, круглих столів) по обговоренню концепції у 490 районах (всього 502), у всіх містах обласного (178) та районного значення (280), а також в майже 9 тис сільських та селищних рад (всього – 12 тис).

Олександр Вілкул зазначив, що розвиток місцевого самоврядування включає в себе, зокрема, уніфікацію стратегій розвитку регіонів.

– Багато регіонів – одна країна. Всі стратегії розвитку – від найменшої громади до обласного рівня мають бути розроблені на основі єдиних стандартів. У цьому питанні Мінрегіон та Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню мають надавати регіонам методологічну підтримку, забезпечувати залучення експертів та створювати ефективні майданчики для комунікацій «влада – громада – експерти – бізнес», – сказав Олександр Вілкул.

Він також зазначив, що необхідно підвищувати ефективність роботи органів влади шляхом дебюрократизації, введення системи Е-врядування, збільшення прозорості роботи влади.

– Важливо розвивати регіональне співробітництво та обмін досвідом як всередині України, так і між українськими та європейськими територіями. Цьому сприятиме співпраця з Асоціацією Європейських регіонів (АЄР) – найбільшим об’єднанням регіонів в ЄС. Навесні в Дніпропетровську відбулася перша в Україні конференція АЄР за участі близько 200 представників європейських регіонів. За результатами конференції було досягнуто домовленості про створення Координаційного центру з впровадження в Україні кращих європейських практик регіонального управління, – сказав Олександр Вілкул.

Також необхідно підвищення ефективності фінансування місцевих проектів розвитку, зокрема, за рахунок співфінансування за принципом «держава – територія – громада – міжнародні фінансові інституції – місцевий бізнес».

– Потрібно збільшити частку приватних інвестицій в проектах розвитку територій. Це європейська практика – робити це на основі державно-приватного партнерства, – сказав Олександр Вілкул.

Також громади повинні залучати бізнес і недержавні громадські організації, які працюють на цих територіях, до розробки стратегій і вирішення актуальних проблем. Віце-прем’єр вказав на важливість підвищення ефективності використання Державного фонду регіонального розвитку.

– З одного боку повинна бути адресність при наданні допомоги, з іншого боку має бути системність, яка б враховувала стратегії розвитку по висхідній – громада, місто, район, область, Україна», – сказав Олександр Вілкул.

Проект Концепції нової системи місцевого самоврядування було розроблено Урядом за участі вітчизняних та зарубіжних експертів, національних асоціацій органів місцевого самоврядування, представників територіальних громад. Проект був підтриманий Конституційною Асамблеєю та Координаційною Радою з питань розвитку громадянського суспільства, а також 21 березня 2013 року був розглянутий на засіданні Ради регіонів при Президенті України Вікторі Януковичу. Наразі триває етап широкого обговорення проекту Концепції.

 

Повернутись Створено: 1 серпня 2013 року, 09:52 Переглядів: 839

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація