Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Оновлена Асоціація органів місцевого самоврядування Вінниччини поділилась першими досягненнями Роздрукувати

26 травня 2016 року у залі засідань Жмеринської районної ради  відбулась чергова  робоча зустріч Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування з керівниками територіальних громад  району, представниками районних робочих груп, які займаються грантовою діяльністю з питань налагодження співпраці Секретаріату з членами  Асоціації.

У зібрані взяли  участь голова Вінницької обласної Ради, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування  Анатолій     Олійник, керівник Секретаріату Асоціації Віктор Вікалюк, голова районної ради Василь Малярчук, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський та завідувачі структурних підрозділів  ВОАОМС. Від району учасниками зібрання були  селищні, сільські голови, представники районних робочих груп з грантової діяльності, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівництво Жмеринської міської ради, депутати районної ради, представники засобів масової інформації району.

У вступному слові голова  райдержадміністрації Василь Малярчук  поділився досвідом залучення грантових коштів через написання програм з комплексного розвитку територій, які реалізуються за рахунок районного, обласного, державного бюджетів та завдяки міжнародній технічній допомозі.

Зокрема він зазначив, що у минулому році у Всеукраїнському та обласному конкурсах проектів розвитку місцевого самоврядування взяли участь 16 проектів від територіальних громад, з яких переможцями визнано на обласному рівні – 8. Ще 3 проекти реалізовано з будівництва та реконструкції водогонів таких територіальних громад району: Демидівської, Куриловецької, Почапинецької, які стали переможцями конкурсу швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» ДЕСПРО, а також реалізується проект - переможець конкурсу Українського фонду соціальних інвестицій з  капітального ремонту та здійсненню заходів з енергоефективності будинку культури Северинівської сільської ради. За словами голови райдержадміністрації,  в 2015 році було залучено додаткових фінансових ресурсів з фонду обох конкурсів більше 3 млн. грн. Поліпшено стан водопостачання в трьох населених пунктах району та введено в експлуатацію більше 28 км мереж водогонів.

Звертаючись до учасників наради з вітальним словом, голова обласної Ради Анатолій Олійник підкреслив, що така структура, як Асоціація органів місцевого самоврядування - це досить потужний інструмент в європейських країнах, і не тільки для того, щоб можна було відстоювати свої інтереси.

Сьогодні є позиція Прем'єр-Міністра України, Верховної Ради України про те, що проекти законів, які  виносяться в сесійну залу, мають обов'язково  попередньо розглядатися Асоціаціями.

Анатолій Олійник також поінформував керівників територіальних громад про зміни, які було б доцільно внести до положення про конкурс проектів розвитку територіальних громад в наступному  році. Він зазначив, що на першому засіданні вже були окреслені напрями, на які варто звернути увагу. А саме:  перед початком прийому проектів  на конкурс визначити квоту по районах, щоб у заявках переважала не кількість, а якість поданих проектів, а проекти, які набрали менше  70 балів – не розглядати. 

Голова обласної Ради поінформував учасників зібрання про створення в області Агенції регіонального розвиту, яка має запропонувати механізми прозорого супроводу коштів міжнародних фондів та Фонду регіонального розвитку, і є зрозумілою для європейців .

На завершення він повідомив членів асоціації Жмеринського району, що на черговому засіданні Координаційної ради з питань з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради буде просити голів райрад розглянули на сесіях питання  щодо введення в структуру райрад додаткової посади для ведення грантової роботи. На цьому ж засіданні, за словами Анатолія Олійника, планується підписання Меморандуму про спільне використання 17 ресурсних центрів, які діють в області. 

Під час зустрічі керівник Секретаріату Асоціації Віктор Вікалюк розповів присутнім для чого відбулись зміни в структурі Асоціації, окреслив головні завдання та плани роботи. та поділився  першими досягненнями.  Зокрема, за два місяці роботи Секретаріату, проведено понад 10 семінарів та навчань, запрацював оновлений сайт, вийшло два номери газети «Вісник Вінницького самоврядування», створено групу юристів-консультантів для надання юридичної допомоги органам місцевого самоврядування, а також надано безліч телефонних та електронних консультацій.

Презентували й свої напрямки діяльності завідувачі Центрів: організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів місцевого самоврядування  – Геннадій Сівак, Центру промоцій і зовнішніх зв’язків – Ольга Олійник, Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів – Андрій Кавунець.

Повернутись Створено: 26 травня 2016 року, 19:15 Переглядів: 1886

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація