23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

«Основне призначення Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату має визначити влада, у залежності від економічної доцільності» Роздрукувати

Таку думку висловив польський  нащадок колишнього власника маєтку Антоні Бжозовський, перебуваючи 27 жовтня  разом з дружиною Євою Бжозовською у маєтку свого прадіда, розташованого у селі Соколівка Крижопільського району.

У поїздці родину Бжозовських супроводжували заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, заступник начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області Василь Волощук, завідувач  сектору охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв облдержадміністрації Михайло Потупчик.

 Гості відвідали музей академіка Д.К. Заболотного, де знаходиться хата, в якій народився і жив майбутній академік, президент Всеукраїнської АН, відомий мікробіолог Д. Заболотний.

Оглянули  маєток та будівлі в селі Соколівка, які Бжозовські  бажають зберегти, або, по можливості, взяти участь у їхньому відновленні, церкву біля маєтку, альтанку, поспілкувалися з мешканцями села.

Під час спілкування гості були повідомлені про те, що Законом України «Про перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» від 23.09.2009 р. №574 – VI, комплекс  пам'яток архітектури та містобудування «Садиба Бжозовських» XIX ст.  (охоронний номер 94 – М) у селі Соколівка Крижопільського району віднесено до переліків об'єктів культурної спадщини, які не підлягають приватизації.

Польські нащадки маєтку свого прадіда попросили надати їм план маєтку для виготовлення  протягом двох тижнів безкоштовної проектно - кошторисної документації для ремонту приміщення; запевнили  про свою участь у ньому та  висловили бажання створити в одному із приміщень польсько-український музей.   Основне ж призначення маєтку, на думку Антоні Бжозовського,  має визначити влада, у залежності від економічної доцільності.

Нагадаємо, 2 жовтня в Соколівській  спеціальній  загальноосвітній  школі-інтернаті Крижопільського району відбулася чергова зустріч керівництва області і району з представниками влади, громадськості та вчителями місцевих шкіл с. Соколівка щодо шляхів збереження та перепрофілювання школи-інтернату, зокрема, будівлі закладу, що є історичною і архітектурною пам’яткою місцевого значення та залишається в комунальній власності територіальних громад Вінницької області.

Переважна більшість громадськості та вчителів, присутніх на зустрічі, висловилась проти ідеї  об’єднання на базі  зазначеної вище будівлі двох  місцевих шкіл та підтримали пропозицію  про створення на цій базі дитячого санаторію. До остаточного вирішення питання перепрофілювання школи-інтернату гарантовано  питання збереження, охорони та опалення будівлі взимку. 

 Довідка. Соколівська школа-інтернат розташована на території садиби родини Бжозовських, яку  було засновано у кін. XVIII – на поч. XIX ст.. Структура садиби і окремі його складові чудово збереглися: найбільш ранній будинок господаря з прибудованими до нього господарськими приміщеннями – кухнею, коморою, льодовнею є рідкісним зразком житлово-господарського будівництва кін. XVIII ст.. Навпроти на поч. XIX ст. було побудовано більший палац, до якого у сер.XIX ст. була здійснена добудова. Після добудови приміщення “старої” частини були призначені для репрезентаційних цілей, оздоблені коштовним паркетом рідкісних порід дерева, а стелі прикрашені розписами або ліпленням. Садиба розташовувалась по обидва боки ставка та струмка, які були частиною ландшафтного парку. Невеликий парк був розташований переважно на протилежному боці від житлового та господарського секторів садиби: збереглися чудові багатовікові дерева (дуб, липа, модрина тощо), альтанка Вирощено чудовий молодий яблуневий сад. Джерело було оформлене диким камінням, залишки цієї композиції спостерігаються донині.

Повернутись Створено: 30 жовтня 2015 року, 19:28 Переглядів: 826

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація