Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Основні напрями реформування місцевого самоврядування визначали представники різних гілок влади Вінниччини Роздрукувати

24 березня у Вінниці відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради на тему: «Про ключові напрями реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні», яке провів голова обласної Ради Сергій Свитко.

У роботі засідання взяли участь народні депутати України від Вінниччини Руслан Демчак, Юрій Македон, Геннадій Ткачук; голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Сергій Татусяк.

Для обговорення цього актуального питання, окрім членів Координаційної ради, також були запрошені депутати обласної Ради, очільники органів місцевого самоврядування різного рівня, керівні працівники обласних департаментів, управлінь та обласних органів міністерств і відомств України, представники громадських організацій, засобів масової інформації.

Під час засідання більшість виступаючих висловили думку, що реформи сьогодні вкрай потрібні, але також зауважили на необхідності вдосконалення законодавчої бази щодо окремих питань, які стосуються реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Зокрема, одним із пріоритетів щодо реалізації зазначених завдань – має бути гарантія покращення якості життя громадян, зокрема, у наданні медичних, освітніх та адміністративних послуг населенню.

Так, у своєму виступі заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради - керуючий справами Степан Нешик наголосив: «У процесі реформування нам необхідно створити таку правову базу, яка має ґрунтуватись на трьох основних принципах, що передбачатимуть самостійність, чіткі повноваження та самозабезпечення територіальних громад».

Заслухавши та обговоривши питання щодо ключових напрямів реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради вирішила: схвалити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України з пропозиціями щодо внесення змін до Конституції України, інших законодавчих та нормативних актів з метою проведення комплексної реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні.

Також було рекомендовано членам Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, Виконавчій дирекції Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування проводити в територіальних громадах, місцевих радах всіх рівнів, через електронні і друковані місцеві засоби масової інформації широку інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо ефективності та доцільності запропонованих Урядом та Верховною Радою України реформ місцевого самоврядування, децентралізації влади, новацій бюджетного та податкового законодавства.

 

Повернутись Створено: 24 березня 2015 року, 18:02 Переглядів: 1403

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація