Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Освітні питання Роздрукувати

За сприяння Сергія Татусяка у Марксовому не закриють школу

6 липня під час особистого прийому громадян до голови обласної Ради Сергія Татусяка звернулася ініціативна група із села Марксове Немирівського району з проханням сприяти тому, аби у селі не закрили школу. За словами педагогів закладу та батьків учнів, з 1 вересня 2011 року їхня дев’ятирічка вже не мала б функціонувати.
Сергій Татусяк на прийомі пообіцяв селянам вивчити ситуацію, відтак 13 липня голова відвідав Марксівську школу з тим, аби поставити крапку у проблемі.

На зустрічі з головою облради були присутні вчительський колектив на чолі з директором школи, сільський голова, голова районної ради, заступник голови райдержадміністрації, голова районної профспілки освітян.
Заступник голови РДА Олександр Лисько поінформував присутніх про те, що районна влада дійсно розглядала можливість переведення учнів марксівської школи на навчання до сусіднього Брацлава. Основна причина оптимізації – нестача коштів у районному бюджеті на утримання освітніх закладів.
– Для школи у Марксовому не вистачає 70 тисяч гривень на рік. А всього у районі на утримання шкіл не вистачає 1 млн. 068 тис. грн., – повідомив О.Лисько.
Сергій Татусяк визнав, що проблема з фінансуванням є і вона актуальна не тільки для Немирівщини, втім, на думку голови, це не причина, щоб раптово закривати школу, не знайшовши альтернативи навчального закладу дітям та працевлаштування педагогам.
– Школу можна закрити адміністративним тиском, але це не усуває причини проблеми – фінансування. Цього року 1-го вересня школу у Марксовому не закриють, але наступного року питання знову постане, тому потрібно шукати вихід із ситуації вже сьогодні на перспективу, – зауважив Сергій Пилипович.

Голова облради порадив жителям села шукати додаткове фінансування для школи через участь у європейських грантових програмах, спонсорську допомогу та співпрацю з польськими партнерами.
– Я обіцяю віднайти для Марксового ефективну територіальну громаду у Польщі для співпраці. Вже на святкування Дня незалежності до Вінниці приїдуть потенційні партнери, з якими можна буде підписати протокол намірів про співпрацю, – сказав С.Татусяк.
Узагальнюючи питання щодо Марксівської школи, голова обласної ради підкреслив, що жоден заклад освіти в області не буде закрито без згоди жителів територіальної громади, де знаходиться заклад.

Довідка: Марксівська ЗОШ І-ІІ ст. Немирівського району має на сьогодні 48 учнів; у 2011-12 навчальному році планує навчатися 50 школярів. Налічується 52 дітей дошкільного віку. Всього у селі мешкає 980 людей.
 

Повернутись Створено: 14 липня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1006

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація