Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Освітні питання Роздрукувати

За сприяння Сергія Татусяка у Марксовому не закриють школу

6 липня під час особистого прийому громадян до голови обласної Ради Сергія Татусяка звернулася ініціативна група із села Марксове Немирівського району з проханням сприяти тому, аби у селі не закрили школу. За словами педагогів закладу та батьків учнів, з 1 вересня 2011 року їхня дев’ятирічка вже не мала б функціонувати.
Сергій Татусяк на прийомі пообіцяв селянам вивчити ситуацію, відтак 13 липня голова відвідав Марксівську школу з тим, аби поставити крапку у проблемі.

На зустрічі з головою облради були присутні вчительський колектив на чолі з директором школи, сільський голова, голова районної ради, заступник голови райдержадміністрації, голова районної профспілки освітян.
Заступник голови РДА Олександр Лисько поінформував присутніх про те, що районна влада дійсно розглядала можливість переведення учнів марксівської школи на навчання до сусіднього Брацлава. Основна причина оптимізації – нестача коштів у районному бюджеті на утримання освітніх закладів.
– Для школи у Марксовому не вистачає 70 тисяч гривень на рік. А всього у районі на утримання шкіл не вистачає 1 млн. 068 тис. грн., – повідомив О.Лисько.
Сергій Татусяк визнав, що проблема з фінансуванням є і вона актуальна не тільки для Немирівщини, втім, на думку голови, це не причина, щоб раптово закривати школу, не знайшовши альтернативи навчального закладу дітям та працевлаштування педагогам.
– Школу можна закрити адміністративним тиском, але це не усуває причини проблеми – фінансування. Цього року 1-го вересня школу у Марксовому не закриють, але наступного року питання знову постане, тому потрібно шукати вихід із ситуації вже сьогодні на перспективу, – зауважив Сергій Пилипович.

Голова облради порадив жителям села шукати додаткове фінансування для школи через участь у європейських грантових програмах, спонсорську допомогу та співпрацю з польськими партнерами.
– Я обіцяю віднайти для Марксового ефективну територіальну громаду у Польщі для співпраці. Вже на святкування Дня незалежності до Вінниці приїдуть потенційні партнери, з якими можна буде підписати протокол намірів про співпрацю, – сказав С.Татусяк.
Узагальнюючи питання щодо Марксівської школи, голова обласної ради підкреслив, що жоден заклад освіти в області не буде закрито без згоди жителів територіальної громади, де знаходиться заклад.

Довідка: Марксівська ЗОШ І-ІІ ст. Немирівського району має на сьогодні 48 учнів; у 2011-12 навчальному році планує навчатися 50 школярів. Налічується 52 дітей дошкільного віку. Всього у селі мешкає 980 людей.
 

Повернутись Створено: 14 липня 2011 року, 00:00 Переглядів: 897

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація